עד לפני כמה חודשים היתה ג'וליאנה רנסיק מנחה וותיקה ב-"E!", וצופי הערוץ הכירו אותה בעיקר מסיקורי האופנה שלה מהשטיח האדום. אבל היום זא הפכה לסמל אחרי שחשפה שבמסגרת טיפולי הפוריות שעברה, היא חולה בסרטן השד. רנסיק הצהירה כי היא עברה ניתוח להסרת הגידולים משדיה, וחזרה לעבודה ימים ספורים לאחר מכן. אבל המאבק שלה במחלה לא הסתיים: רופאיה הזהירו אותה שטיפולי הפוריות שהיא עוברת עלולים לגרום לגידולים נוספים, ולכן רנסיק החליטה החלטה אמיצה: לעבור כריתה מלאה של שדיה, כדי לתת סיכוי אמיתי להיריון המיוחל.

ג'וליאנה רנסיק ובעלה ביל
"אני צריך שתישארי אשתי, ואני צריך אותך כדי שיום אחד תהיי אם ילדיי". ג'וליאנה ובעלה ביל | צילום: Jamie McCarthy, GettyImages IL

"אני אוהבת את ה'בנות' שלי, אבל אני ארגיש יותר כמו אישה כשכל זה ייגמר. אני חושבת שהצלקות יפהפיות. הן מספרות סיפור. אני תמיד אביט בהן ואחשוב 'וואו, הצלחתי להתגבר על זה'", היא אמרה בראיון. מי שתמך בה לאורך כל הדרך הוא בעלה, ביל רנסיק, שנתן לה כוח לדבריה לקבל גם את ההחלטה הקשה הזאת. "הוא הביט בי ואמר, 'אני רוצה שתדעי שלא אכפת לי כלל מהאספקט הפיזי. אני צריך שתישארי אשתי, ואני צריך אותך כדי שיום אחד תהיי אם ילדיי", היא סיפרה.

ג'וליאנה רנסיק, לצערנו, ממש לא לבד. כמוה נאבקות במחלה נשים בכל העולם, ומי ששורדת מעידה על חשיבותו של הגילוי המוקדם למלחמה בסרטן השד. בין אלו שהחלימו אפשר למצוא גם לא מעט סלבריטאיות שכולנו מכירים - ואנחנו בחרנו לתת במה לכמה מהן.

כריסטינה אפלגייט יום הולדת
עצב, צרחות וייאוש - הם חלק מההחלמה. כריסטינה אפלגייט | צילום: Frederick M. Brown, GettyImages IL

כריסטינה אפלגייט

אפלגייט אובחנה ב-2008 כחולה בסרטן שד, ובבדיקות נמצא כי היא נושאת גם את הגן BRCA1, אשר עלול לגרום להופעה חוזרת של המחלה. היא החליטה שלא לקחת סיכון, והעדיפה לעבור כריתה ושחזור. "זאת לא הייתה החלטה קלה, אבל רציתי להיפטר מזה במובן מסויים", אמרה בראיון לתוכנית "גוד מורנינג אמריקה" והוסיפה בצחוק, "יהיו לי את הציצים הכי יפים בבית האבות".

ההתמודדות לא הייתה קלה: "לפעמים, אתם יודעים, אני בוכה, ולפעמים אני צורחת ומתעצבנת. לפעמים אני מתבוססת ברחמים עצמיים, ואני חושבת שזה חלק מההחלמה", היא סיפרה בכנות, וגם נתנה עצה מניסיונה: "לכל מי שעוברת את זה – זה בסדר לבכות. זה בסדר ליפול על האדמה ולצרוח, אם מתחשק לכן".

אידי פאלקו
"שמרתי את הדיאגנוזה מתחת לראדאר". אידי פאלקו | צילום: Stephen Lovekin, GettyImages IL

אידי פאלקו

כוכבת "האחות ג'קי" לא הודיעה בפומבי על גילוי הסרטן ב-2003 עד אשר לא עברה טיפול. אפילו הקולגות שלה ב"סופרנוס" לא ידעו שהיא מתמודדת עם המחלה.

"שמרתי את הדיאגנוזה מתחת לראדאר, אפילו מפני הקאסט והצוות, כי אנשים עם רצון טוב יכולים לשגע אותי עם שאלות כמו 'איך את מרגישה?'" אמרה פאלקו למגזין "Health" בדיעבד. "הייתי יכולה לענות להם רק 'אני מפחדת, אני לא מרגישה כל כך טוב, והשיער שלי נושר!'. העדפתי לשתוק, להדביק את הציפורניים המלאכותיות של כרמלה, וללכת לעבודה".

קיילי מינו - מתלבשת רעה
"אני מרגישה בת מזל". קיילי מינו | צילום: Gareth Cattermole, GettyImages IL

קיילי מינוג

לאחר אבחון שגוי של הגידולים בשדיה, מינוג אובחנה לבסוף ב-2005 כחולה בסרטן השד. אחרי הוצאת הגידולים, היא עברה סדרה של טיפולים כימותרפיים והקרנות וזכתה לתמיכה אדירה של סלבריטאים, פוליטיקאים ומעריצים. "מדהים לראות כמה אנשים מושפעים מסרטן", היא אמרה בראיון לסוכנויות הידיעות. "זה ללא ספק משהו שנשאר איתך. זה גורם לך לחשוב המון וממש משנה את החיים. אני מרגישה בת מזל מאוד".

קיילי היתה רק בת 37 כשאובחנה אצלה המחלה, ובעקבות פרסום הדבר, עלה מספר הנשים הצעירות שניגשו לבדיקה ב-40 אחוזים באותה תקופה.

שריל קרואו
"אני חושבת שלעידוד יש כוח אדיר". שריל קרואו | צילום: Neilson Barnard, GettyImages IL

שריל קרואו

ב-2006, זמן קצר אחרי שנפרדה מאלוף הטור דה פראנס וניצול סרטן בעצמו, לאנס ארמסטרונג, נתגלה אצל שריל קרואו סרטן בשלבים מוקדמים מאוד. בראיון ל-CNN היא סיפרה שלסביבתה היה משקל גדול בהחלמתה. "אני חושבת שלעידוד יש תמיד תפקיד חשוב", אמרה. "זה כל כך מפחיד, אבל התמיכה החיובית של הקרובים לך היא יקרה מכל".

סוזן סאמרס
"סרטן גורם לך להעריך הכל מחדש". סוזן סאמרס | צילום: Andrew H. Walker, GettyImages IL

סוזאן סומרס

סומרס, שהפכה לגורו של חיטוב וכושר אחרי שכיכבה ב"שלושה בדירה אחת", סיפרה בתוכניתו של לארי קינג על מלחמתה בסרטן, שנתגלה בגופה ב-2001. "אני מסתכלת על כולם באופן שונה עכשיו", אמרה. "אני מסתכלת על כל ילד באופן שונה. אני מסתכלת על כל פרח שונה. אני אסירת תודה על כל יום. זה כמו לפני ואחרי. ברגע שהיה לך סרטן, את פשוט יודעת להעריך הכל".

אחרי שהגידולים הוסרו מגופה, סומרס עברה סדרת הקרנות, אך בחרה לוותר על הכימותרפיה ולבחור בטיפולים אלטרנטיביים במקום. האגודה למלחמה בסרטן בארה"ב הביעה חשש שהמסרים שסומרס מעבירה ישפיעו על חולים אחרים ויפגעו בסיכוייהם לשרוד את המחלה.

סינת'יה ניקסון
שמרה את הסיפור בסוד. סינת'יה ניקסון | צילום: Stephen Lovekin, GettyImages IL

סינת'יה ניקסון

למרות שדווקא דמותה של סמנתה ב"סקס והעיר הגדולה" היא זו שהתמודדה עם סרטן שד בסדרה, היתה זו סינת'יה ניקסון (מירנדה) שהתמודדה איתו במציאות. שנתיים ש"סקס והעיר" הסתיימה, גילתה ניקסון שהיא חולה בבדיקת ממוגרפיה שגרתית. ניקסון החליטה לשמור את הסיפור לעצמה כיוון שפחדה מהסטיגמה שתדבק בה, אך שנתיים לאחר מכן, ב-2008, התראיינה ל"גוד מורנינג אמריקה" וחלקה מניסיונה, בעיקר כדי לשכנע נשים אחרות להיבדק בזמן.

"הדבר היחיד שבאמת צריך לפחד ממנו הוא וויתור על ממוגרפיה, כי חלק ממך לא רוצה לדעת, וזה גם הדבר שיפיל אותך", אמרה. "זה הדבר שיכול להטות את תוצאת המשחק לרעה". אחרי שהחלימה, ניקסון הפכה לשגרירה של ארגון "סוזן ג'י. קומן" למלחמה בסרטן השד.

דיים מגי סמית'
"האנרגיות שלי חזרו". דיים מגי סמית' | צילום: Dave Hogan, GettyImages IL

דיים מגי סמית'

זוכת האוסקר המוערכת הייתה בת 73 כשאובחן אצלה סרטן שד ב-2008. את הסרט "הארי פוטר והנסיך חצוי הדם", צילמה כשהיתה בחצי הדרך בטיפולים הכימותרפיים שלה, אבל זה לא ניכר בדמותה האיתנה של פרופסור מקגונגל. "הייתי קירחת, אז לא היתה לי בעיה לחבוש את הפאה שלי. נראיתי כמו ביצה קשה", היא אמרה. היא כינתה את ההקרנות והכימותרפיה שעברה "משהו שגורם לך להרגיש גרוע יותר מהסרטן עצמו".

"אני חושבת שהגיל בו הייתי הפיל אותי לקרשים. לוקח לך הרבה יותר זמן להחלים, את כבר לא מתאוששת בקלות כמו פעם. פחדתי מאוד מכמות האנרגיה שאצטרך כדי לשחק בסרט או בהצגה", היא הודתה. למרות החששות, היא הצליחה להחלים מהמחלה, לצלם שני סרטים נוספים ואף לשוב לבמה. "אני מתחילה להרגיש שוב כמו בן אדם. האנרגיות שלי חזרו. דברים קורים, ואני צריכה לחזור לעצמי קצת".

אוליביה ניוטון ג'ון
"התמקדתי במחשבות חיוביות". אוליביה ניוטון ג'ון | צילום: Vittorio Zunino Celotto, GettyImages IL

אוליביה ניוטון ג'ון

גם כוכבת "גריז" נאבקה בסרטן השד, שהתגלה אצלה ב-1992. כשהיא גילתה את המחלה, היא החלה להתקשר לבני משפחתה ולחברים כדי לבשר להם. "החברה השנייה שהתקשרתי אליה פרצה בבכי, וחשבתי לעצמי 'אני לא צריכה את זה'. אז ביקשתי מאחותי ומהחברים שלי לעשות טלפונים", סיפרה ל-CNN. "ככה יכולתי להתמקד במחשבות החיוביות, במקום במחלה".

אוליביה, שהתגברה על הסרטן, הפכה לפעילה מאוד למען גילוי מוקדם של המחלה ואף הקליטה סינגל בשם "Phenomenal Woman" יחד עם זמרות אחרות שהחלימו מסרטן השד, ביניהן דיאן קארול, בת' נילסן צ'אפמן, איימי הולנד ופאטי לאבל. היא אף תמכה מאוד בקיילי מינוג כשנתגלה דבר מחלתה, וב-2008 הוקם מרכז לסרטן על שמה במלבורן._OBJ

>> ווג איטליה הסיר תמונה של דוגמנית רזה מדי