איימי רובך (צילום: people.com)
"איימי רובך."לספר לילדים שלי היה הקשה מכל, אבל אז את נהיית חזקה | צילום: people.com
כשאיימי רובאק, מגישת התכנית האמריקאית הידועה, "בוקר טוב אמריקה" (Good Morning America), התבקשה לעבור בדיקת ממוגרפיה בשידור חי כחלק מחודש המודעות לסרטן באוקטובר האחרון, היא לא דמיינה לעצמה עד כמה הניסוי הזה בלייב יהיה חשוב ומהותי, לא רק כדי לעורר מודעות בקרב נשים בדבר המודעות למחלה, אלא בעיקר כדי להציל את חייה שלה.

video platformvideo managementvideo solutionsvideo player

"אני בת 40 אבל דחיתי את הבדיקה"

"הייתי די מסוייגת בהתחלה", רובאק סיפרה לעמיתה רובין רוברטס בתוכנית ששודרה בבוקר יום שני, בה גם שיתפה לראשונה את העולם בבשורות המרות. "אני בת 40, ופשוט דחיתי את הבדיקה בכל פעם". בסופו של דבר, היא נרתמה כאמור למשימה כחלק מעבודתה העיתונאית. הבדיקה נערכה לצד האולפנים לפני כחודש ורובאק יצאה ממנה בעיקר מחייכת ומלאת הקלה שהנה, היא עשתה את המוטל עליה. אלא שאז התבקשה לחזור לבדיקות נוספות, ובשבוע שעבר קיבלה את ההודעה הקשה מכל - שהיא חולה בסרטן השד.

רובאק שנשואה לאנדרו שו, כוכב "מרלוז פלייס" היא אמא לשתי בנות ושלושה בנים חורגים ולטענתה אין היסטוריה משפחתית של המחלה. "זה עדיין קשה לי להגיד את המילים בקול - יש לי סרטן השד", אמרה. "לספר לילדים שלי היה הקשה מכל, אבל את נעשית חזקה משום שאת חייבת להיות כזאת עבור אנשים אחרים".

"לא חשבתי שאציל את החיים שלי"

לדבריה אין לה עדיין מידע על השלב בו הסרטן נמצא בגופה, אבל היא כבר יודעת מה הצעד הבא שלה במלחמה במחלה הארורה. "החלטתי לעבור כריתת שדיים דו צדדית", סיפרה. רובאק אומרת שעל אף ואולי בזכות הממצאים, היא שמחה שהחליטה להיבדק באותו יום. "אני מלאת הוקרה על הממוגרפיה שעברתי באותו היום. המילים של רובין עדיין מהדהדות בתוכי, 'אם תעשי ממוגרפיה בשידור חי ותצילי חיים של מישהי אחת זה הכל יהיה שווה את זה', היא אמרה. מעולם לא חשבתי שהחיים האלה יהיו שלי". 

>> רגע לפני הכריתה הרימה את חדר הניתוח על הרגליים