אין תמונה
הכריכה של מיסיס או. ככה נראית אייקון

היא רק תשעה חודשים בתפקיד האישה הראשונה של אמריקה, אבל התופעה האופנתית שהיא מישל אובמה כבר נטועה עמוק בשורשי התרבות האמריקאית. בעוד שהפופולריות של בעלה ברק נמצאת בשפל, זו של מישל דווקא נהנית מאהדה ציבורית הולכת וגוברת.

הבגדים שהיא לובשת נחטפים בחנויות, ומניות היצרניות שלהן מזנקות. כל הופעה שלה בתקשורת מסוקרת מהזווית האופנתית, ומספיק שהיא תספר מאיפה היא קנתה איזה קרדיגן ואיזה מותג היא אוהבת במיוחד על מנת שהוא ייחטף מהמדפים למחרת ויעלה את מניות החברה שעיצבה אותו לשחקים.

עכשיו היא זוכה להכרה רשמית, כזאת ששמורה רק לנשים שנמצאות כבר שנים בעין הציבורית: ספר בכריכה קשה על האופנה של הגברת הראשונה. Mrs O. The Face of Fashion Democracy, קוראים לו, גברת או.: הפנים של הדמוקרטיה באופנה. כתבה אותו מארי תומר, בלוגרית שמפעילה את הבלוג Mrs O. החל מהיום שמישל אובמה נכנסה לתפקיד, והיא מוסרת בו תיעוד יומי של מה לבשה מישל בכל הופעה שלה בתקשורת. אובססיבי? אולי, אבל עם נתוני הטראפיק שלה יהיה קשה להתווכח.

אין תמונה
הגברת הראשונה על שער ווג. יש מה לאמץ מהארון שלה

שילוב אקלקטי בין אופנה גבוהה ועממית

הספר החדש הוא תיעוד ויזואלי וטקסטואלי של התופעה שהיא אובמה. יש בו התייחסות לבגדים, לאקססוריז ולמעצבים שמישל אוהבת במיוחד, כמו גם ראיונות עם מעצבים שאוהבים את מישל כמו ג'ייסון וו, מייקל קורס, קאי מילה וכו'.

 מארי תומר, מנהלת אסטרטגיה בחברת פרסום בת 28, מעידה על עצמה שהיא לא מבינה באופנה או מעלעלת בווג באופן קבוע, ולכן היה לה קשה להשיג את האינפורמציה על הגרדרובה של מיסיס או. אבל לאט לאט החלו הקוראים בבלוג לנדב מידע, ולאחר מכן הגיעה גם אינפורמציה מהמעצבים עצמם. "אנשים מתחברים לבחירות האופנתיות של מישל אובמה בגלל השילוב האקלקטי שהיא עושה בין אופנה גבוהה ועממית, כמו שמלה מטרגט, למשל", אמרה תומר לכתבת האופנה של AP."אני מעריצה אותה בגלל שהיא מלאה בסטייל, מודרנית ומצוחצחת".

תומר מעידה שהיא גם שאבה ממישל אובמה כמה רעיונות למלתחה שלה עצמה, כמו לענוד סיכות וינטג' במקום שרשראות, לנעול נעליים שטוחות גם כשהיא לבושה יותר אלגנטי ולאבזר עם יותר חגורות, כי זה מסייע ליצור סילואט נשי. אנחנו מאמצות בחום.

>> שערוריית השורטס של הגברת הראשונה: תהיי בטוחה שגם הם אזלו מהמדפים