בריטני ספירס בטקס פרסי המוזיקה 2000 (צילום: Scott Gries, GettyImages IL)
החוטיני של בריטני. חלק מהשערורייה | צילום: Scott Gries, GettyImages IL

תקראו לנו שמרניות, אבל החוטיני עושה אותנו חולות. עזבו את העובדה ששרוך דקיק חורך לנו את הישבן, וגם לא נתייחס לקישוטי התחרה שאמורים לעשות את השרוך הזה לאטרקטיבי וסקסי ואת העור שלנו למגרד. אנחנו מדברות בעיקר על העובדה שנאלצנו להביט בעשרות ישבנים חשופים עם ג'ינס בגזרה נמוכה וחוט משוך, ולהמשיך את חיינו כאילו כלום.

אז אפשר לומר שדי חגגנו כשהבנו שמצבו של החוטיני רעוע מתמיד, שלא לומר שהוא פושט את הרגל. כך לפחות מעידות מכירות ההלבשה התחתונה בעולם, והן גם מבשרות על בואו של היורש: תחתוני הסבתא. ובכן, ברוכים הבאים.

הכל בגלל ג'ין פונדה

אבל לפני השמחה הגדולה, בואו נספיד את החוטיני כמו שצריך. תחתוני השרוך זכו להכרה בשנות השמונים על ידי ג'ין פונדה, כוהנת הכושר של הזמן ההוא. "הקלטות שלה יצרו את המומנטום הנכון לתחתונים", אומרת ג'יל פילדס, מחברת הספר An Intimate Affair: Women, Lingerie, and Sexuality. הרצון לגוף מעוצב ומחוטב הביא נשים רבות להשקיע בלנז'רי צמוד, סקסי, והרבה יותר חושפני. וכך החוטיני מצא את דרכו כפריט בסיס במגירות התחתונים של ליידיז רבות.

ב-1995 הייתה זאת ויקטורי'ס סיקרטס האגדית שהציגה לראשונה תצוגת אופנה על טהרת ההלבשה התחתונה. "תצוגות כאלה היו כבר מ-1930, אבל הן היו פתוחות אך ורק לקניינים", אומרת פילדס. מרגע שנחשפו ישבניהן של טיירה בנקס והיידי קלום, כולן רצו גם. אפילו אחת בשם מוניקה לוינסקי שהצהירה כי פיתתה את הנשיא ביל קלינטון כאשר העניקה לו הצצה אחורית לחוטיני (אמיתי!). בשנת 2000 גם בריטני ספירס השוויצה בחוטיני משלה בטקס פרסי המוזיקה של MTV. שתי נשים אלה גרמו לחוטיני לזרוח. המצב ממש החמיר ב-2005, עם כניסתה של הגזרה הנמוכה לאופנה.

אין תמונה
מחזירות את סבתא לאופנה: כריסטינה הנדריקס על שער ניו יורק מגזין

ותודה לאופנה שתמיד חוזרת

חמש שנים לאחר מכן, זכינו להכיר את החלופה הישנה והטובה, שאנחנו אוהבות כל כך לכנות בשם שעוד רגע יוצא לנו מכל החורים: וינטג'. הכירי את תחתוני הסבתא המשודרגים. כוכבות מד מן מדגימות איך תחתונים כמו של פעם, כאלה שנותנים כיסוי אמיתי לכל הישבן, הם הדבר הכי נכון. כמובן שהכל עניין של טיימינג, שכן בעידן ברידג'ט ג'ונס, הם נחשבו לדבר הכי לא סקסי שיש. אבל אם היא תהיה מוכנה לעשות סרט נוסף, עכשיו זה הזמן לשלוף את תחתוני הענק ולהראות לכולם מאיפה משתין החוטיני.

עוד אחת שמדגימה היטב כיצד תחתוני סבתא הם טרנד שכל אחת צריכה לאמץ היא ליידי גאגא, שהופיעה בהם על שער קוסמופוליטן. ואין בכלל ספק שזה כבר מקבע את התופעה כטרנד אמיתי. גם המעצבת סינתיה ראולי הוציאה יופי של קולקציית הלבשה תחתונה סבתאית, וכולנו תקווה שבקרוב הפריט הזה יהיה חובה בכל בית.

אין תמונה
מי אמר שתחתוני סבתא לא סקסיים? מתוך קולקציית הלנז'רי של סינתיה רולווי
אין תמונה
ליידי אמיתית לובשת רק תחתוני סבתא. ליידי גאגא על שער קוסמופוליטן

מה כל כך טוב בתחתונים האלה? ובכן, מלבד העובדה שהם חוסכים מראות זוועה שהשתיקה יפה להן, הרי שמדובר שרובם מחטבים ומחזיקים את כל מה שצריך, והולכים יופי עם הגזרה הגבוהה שהתנפלה לנו על המכנסיים. לא נותר אלא לקוות שגם הגברים יחשבו שזה סקסי.

>> מה הפיג'מה שלך אומרת על הסקס שלך?