בדיוק כשחשבנו שמבול הטרנדים הלא מחמיאים עומד להיפסק (כן, אנחנו מדברות על אוברול, מכנסי חיתול, כריות כתפיים), גילינו שלא רק שהאישה השמנה של האופנה לא סיימה לשיר, היא גם שמרה את הרע מכל לסוף: בנות, חולצות הבטן חזרו. וזאת לא רק התעללות פיזית, אלא גם נפשית.

הן אמנם עברו איזו אבולוציה אופנתית בדרך הארוכה מהאייטיז, אבל אין לנו איך לומר את זה יפה: הן עדיין מכוערות ממש כמו פעם.

ריהאנה בחולצת בטן (צילום: Lisa Maree Williams, GettyImages IL)
אלוהים שיעזור, הן חזרו! ריהאנה והפופיק | צילום: Lisa Maree Williams, GettyImages IL

איזה מכנה משותף נוסף יש לחולצות הבטן של 2010 ו-1980? ובכן, הן מציגות את הפופיק שלנו לראווה (ובטח תסכימי איתנו שזה לא הפופיק שמרתיע אותנו, אלא כל מה שנשפך סביבו). ההבדל הוא שבאייטיז הן היו בעיקר צמודות עד אימה, עצרו מעט מתחת לציצי וגרמו לנו להיראות כמו טריילר טראש, ואילו היום הן משוחררות ורחבות ומגיעות באורכים שונים. זה אולי גורם להן להיראות פחות זנותיות מבעבר, אבל הן בהחלט עדיין קשות לעיכול.

אבל על אף סלידתנו המוצהרת, והעובדה שלעולם לא יתפסו אותנו חיות בחולצה כזאת, יש כאלה שחושבות אחרת. אנחנו מקוות שיש להן בטן שטוחה לחלוטין, ומציעות כמה טיפים: איך בכל זאת לובשים את זה נכון.

בריטני ספירס בחולצת בטן (צילום: Bryan Bedder, GettyImages IL)
בריטני מציגה: גרסת הטריילר טראש | צילום: Bryan Bedder, GettyImages IL

 האורך קובע

חולצות הבטן שנמצאות עכשיו בחנויות מגיעות באורכים שונים, כאלה שמאפשרים לך משחק עם הפריטים האחרים שאת לובשת. את עדיין יכולה למצוא אותן בגרסה הקלאסית (בטן חשופה לגמרי), וגם בגרסאות א-סימטרית, עם אורכים שנושקים למותניים, כך שמתקבלת הצצה קלה לבטן מבלי להציג אותה לראווה.

לינדזי לוהן בחולצת בטן (צילום: Ethan Miller, GettyImages IL)
טרם נחשפת לשמש של הקיץ? נסי את הגרסא הרחבה והארוכה יותר כמו לינדזי לוהן | צילום: Ethan Miller, GettyImages IL

איך תבחרי את האורך הנכון? הכל קשור במצב שרירי הבטן, גוון העור ואיך לא, רמת המודעות העצמית. שזופות ושטוחות בטן כמו ריהאנה, יכולות להתפנק על המראה הקצר יותר. בהירות עור כמו לינדזי לוהן, לדוגמה, ירצו אולי לאמץ סגנון אחר. מה שבטוח – דאגי שהבטן שלך הדוקה ונושקת לגב. בכל מקרה אחר, זה פשוט לא יעבוד.

 גבוה ורחב

הרעיון באופנה הוא לאזן את השיגעון עם הקלאסיקה. במקרה שלנו, חולצת הבטן היא ללא ספק הליצן המשוגע והממש לא מצחיק, בעוד שמכנסיים בגזרה גבוהה הם סוג של עוגן קלאסי. השילוב, כך אומרת לנו הסטייליסטית לילך כהן, יכול להיות מוצלח. "המראה המשוחרר והרחב של חולצות הבטן יכול להשתלב יפה עם ג'ינס סקיני בגזרה גבוהה. אופציה מתוחכמת יותר בעיניי היא ללכת על מכנסיים אלגנטיים עם פנסים בגזרה גבוהה, בשילוב בגד גוף מתחרה מתחת לחולצה. כך הבטן החשופה לא בולטת ומציצה, אבל הלוק כולו עדיין מאוד טרנדי".

דיאן קרוגר בחולצת בטן (צילום: Amy Sussman, GettyImages IL)
המראה המתוחכם והמגניב: מכנסיים בגזרה גבוהה. בגד גוף תחרה מתחת וזה היה אפילו עובר אצלנו. דיאן קרוגר | צילום: Amy Sussman, GettyImages IL

ובכל מקרה, שלא תגידי שלא הזהרנו: מכנסיים צמודים בגזרה נמוכה וחולצת בטן יגרמו לחטא החמור ביותר: צאתן של הקציצות. לא משנה כמה רזה את, חשיפת המותן לאסון הזה הינה דרמטית.

 משוחרר וצמוד

 אופציה נוספת, שנראה שכוכבות הוליווד מאמצות בשמחה, זה ללכת עם ז'קט צמוד מעל החולצה. המשחק בין הצד האלגנטי לאופנת רחוב, בין הצמוד למשוחרר, יכול בהחלט לעשות את העבודה..

דוגמנית עם חולצת בטן (צילום: האתר הרשמי)
עם ז'קט מעל. מתוך התצוגה של אלכסנדר וונג | צילום: האתר הרשמי
דוגמנית עם חולצת בטן (צילום: האתר הרשמי)
אם אין לך גוף כזה, אולי כדאי שתוותרי על התענוג. אל תגידו לאלכסנדר וונג | צילום: האתר הרשמי

 נסי את זה בבית

"חולצות הבטן היום הן רחבות יותר בצדדים, ולכן אי אפשר להוציא מהבוידעם את חולצות הבטן של פעם, מאחר שמדובר בלוק אחר לגמרי", אומרת כהן. מצד שני, אם את לא בטוחה מה האורך שיחמיא לך, את יכולה לעשות ניסוי ביתי. קחי חולצה גדולה ורחבה של חבר שלך, אחת מהוהה שאת שונאת במיוחד, גזרי אותה ובדקי בעצמך. ואם זה לא לעשות לימונים מלימונדה, אנחנו לא יודעות מה כן.

כמה אופציות בחנויות ארצנו:

הנה עוד טרנדים שכדאי לדעת איך ללבוש: המראה העירום, שמלות פרחוניות, נעליים שטוחות, מכנסיים בגזרה גבוהה.

>> ועוד קצת אופנה: מה זה הקן הזה על הראש של שרה ג'סיקה פרקר?