במשך שנים רבות שימשו החגורות בחיינו רק כפריט פונקציונלי המחזיק את המכנסיים - אבל לא עוד. דמייני את הסיטואציה הבאה: את מוכנה ליציאה. פתאום, רגע לפני שאת פונה לדלת, את מרגישה שמשהו חסר. משהו שיקפיץ את ההופעה, יכניס קצת צבע וישבור שגרה. את מבינה שחסרה לך חגורה. ביום או בלילה - חגורות הפכו לאביזר נחשק ביותר. השאלה עכשיו היא רק איזו חגורה.

חגורה סטיילריבר (צילום: שי גולדשטיין לstyle river)
איזו מין חגורה את? | צילום: שי גולדשטיין לstyle river

המדריך למתחילה: אילו חגורות את חייבת בארון?

חגורה אחת בארון, יפה ככל שתהיה, פשוט לא מספיקה. בדומה לנעליים, אין חגורה אחת שמתאימה לכל הבגדים. זה לא אומר שאת צריכה למהר ולאסוף עשרים חדשות למלתחה, אבל הנה ארבע חגורות שאת פשוט חייבת בארון:

1. חגורה שחורה ברוחב סטנדרטי של כ-4 ס"מ
2. חגורה חומה באותו הרוחב
3. חגורה אפורה באותו הרוחב
4.חגורה צבעונית, בלתי שגרתית בסביבות ה-3 ס"מ

חגורות חובה בכל ארון (צילום: שי גולדשטיין לstyle river)
חומה, שחורה, אפורה וצבעונית. חגורות חובה בכל ארון | צילום: שי גולדשטיין לstyle river


בתמונה: 1. חגורת מותן עור שחור של xsara fashion ב-109 שקל. 2. חגורת מותן עור חום כהה של xsara fashion ב-109 שקל. 3 חגורת מותן עור אפורה של xsara fashion ב-109 שקל. 4. חגורת עור פרחים ירוקה של xsara fashion ב-119 שקל. להשיג ב-StyleRiver

העובי כן קובע

חגורה יכולה להבליט את הנתונים הטובים שלך ולהרחיק את תשומת הלב מהאזורים הפחות מוצלחים. זאת בתנאי שאת מתאימה אותה למבנה שלך, וממקמת אותה בהתאם על הגוף - בין אם היא מונחת על המותניים בחלקן התחתון, בחלקן העליון או מתחת לחזה. חשוב לדעת שרוחב חגורה שמתאים כמעט לכל מבני הגוף הוא כזה העומד על כ-3 ס"מ.

אין תמונה
אבזמים גדולים. לא מומלץ לעלות כרס בירה

בתמונה: 1.טוונטיפורסבן 79 שקל. 2. Iris design  ל-StyleRiver  ב-199 שקל. 3. איילת שחר. 4. מנגו 99.90 שקל. 5. ספרינגפילד 71.90 שקל. 6. Xsara fashion   ל-StyleRiver ב-119 שקל. 7. קרן וולף 1,250 שקל

אם יש לך פלג גוף עליון ארוך: רצוי להשתמש בחגורות דקות.
אם יש לך פלג גוף עליון קצר: יחמיאו לך חגורות רחבות יותר (כ-4 ס"מ) ועדיפות חגורות בגוון הבגד ולא בצבעוניות מנוגדת.
אם יש לך בטן בולטת: חגורה רחבה יחסית באמצע המותן תיצור אפקט מרזה ומראה גוף של שעון חול. עדיפה חגורה בצבע אחיד, צרה יחסית ובגוונים כהים כמו שחור, חום או כחול.

אין תמונה
יופי של אבזור מתחת לחזה או במותן. חגורות דקות

בתמונה:  1.TNT ב-69.99 שקל. 2. אייל לסטר 99 שקל. 3. Xsara fashion  ל-StyleRiver ב-109 שקל. 4. רנואר 59.90 שקל. 5. TNT ב-69.99 שקל. 6. איילת שחר

אם את בעלת מבנה גוף בצורת אגס (פלג גוף תחתון רחב): הטובה ביותר עבורך היא חגורה שתדגיש את המותניים ורצוי שתימנעי מחגורה באזור הבטן.
אם את בעלת מבנה גוף בצורת תפוח: כדאי לבחור בחגורה ברוחב בינוני של כ-4 ס"מ, שתונח מעט מתחת למותן.

אין תמונה
עושות חסד לבעלות בטן. חגורות עבות

בתמונה: 1. ספרינגפילד 71.90 שקל. 2. H&O ב-99.99 שקל. 3. מאיה נגרי 450 שקל

אם את בעלת מבנה גוף משולש - כתפיים צרות והתרחבות כלפי פלג גוף תחתון: במקרה זה כדאי להניח את החגורה מתחת לקו החזה ובכך לגרום לחזה להיראות גדול יותר. כמו כן, המיקום של החגורה יוצר איזון בין פלג גוף עליון לתחתון ומרחיק את תשומת הלב מאזור הבטן.

אין תמונה
חובה לחגור גם מקדימה. חגורות קשירה

בתמונה: 1. ג'ראר דארל. 2. דיסקרט 89.99 שקל. 3. H&M  ב-89.90 שקל. 4. מנגו ב-289.90 שקל. 5. אלדו 129 שקל

אם את בעלת מבנה גוף משולש הפוך – כתפיים רחבות וגוף שנעשה צר כלפי מטה: מומלץ לעשות שימוש בחגורת מותן רחבה וללבוש צבעים כהים בפלג גוף עליון, וצבעים בהירים בחלק התחתון. כל זאת כדי לאזן בין חלקי הגוף.

>> הסטייל של גלובוס הזהב: הטובה, הרעה וההרה

חגורות או לא להיות: מכירת חגורות ב-StyleRiver במחירים מוזלים

חוץ מחגורות, יש עוד מציאות: היכנסי ל-StyleRiver ותפשפשי