מראה לוריאל  - איפור מטאלי (צילום: Gettyimages IL, Getty images)
המראה המטאלי של לוריאל | צילום: Gettyimages IL, Getty images

החורף של 2012 הצליח להפתיע אותנו בזכות הטרנד המטאלי שעשה לנו לצאת מהפוך, להתאפר בנוצצים ולהתהדר בחולצת פאייטים. לפני שאת נבהלת, חשוב להבין שכשמדברים על איפור מטאלי, הוא ממש לא חייב להיות מנצנץ עם חלקיקי ברק זוהרים ומפחידים ילדים קטנים בסמטאות חשוכות. להיפך. אני דווקא אוהבת אותו בגרסה הפשוטה והרגועה שלו בשילוב של ברק מתכתי: בין אם הוא מוזהב, כסוף או כל צבע מבריק אחר. המגמה כל כך מוצלחת שהיא תמשיך איתנו גם לקיץ. כך שכל מה שנשאר להבין הוא מה עושים איתה.

למי זה מתאים ולאיזה שעה של היום?

האיפור המטאלי שמושפע מאוד מעולם המתכות והברונזה מעניק תחושה רטובה משהו, בשל שימוש בצבעים מבריקים וחזקים: בין אם מדובר בצלליות בעלות אפקט של ברק, ועד סמקים רטובים, שפתונים וליפגלוסים, עפרונות, ואפילו אייליינר.

לא מדובר בחידוש בעולם האיפור: הצבעים המטאליים התחילו כבר בסוף שנות ה-70, והם פרצו בגדול בשנות ה-80 המוגזמות: כאילו לא הספיקו לנו רעמות שיער המגוחכות וכריות הכתפיים הנוראיות, גם האיפור היה צבעוני להחריד, מטאלי בהחלט ונשים חגגו בשילובי צבעים כמעט בלתי ברורים כמו כחול, סגול וטורקיז מטאלי גם יחד. אחרי עשור רועש כמו האייטיז, בשנות התשעים כולנו היינו צריכות קצת שקט והמטאלי פינה מקום למראה מאט טבעי. אבל הברק סירב ללכת וכעת הוא חוזר בנגיעות קטנות ואיטיות והרבה יותר קלות לעיכול.

הבשורות הטובות הן שהמרקם המטאלי יכול להתאים לכולן, אבל חשוב מאוד לבחור במינונים הנכונים ובכהות הצבע.

איפור מטאלי (צילום: Gettyimages IL, Getty images)
בחורה מטאלית. אמה סטון | צילום: Gettyimages IL, Getty images

החוק הראשון: תמיד תמרחי בסיס מייק אפ
לפני איפור מטאלי ומבריק, חשוב מאוד להניח מעט בסיס של מייק אפ, במיוחד כשמדובר באיפור עיניים. הסיבה היא שהעור שלנו נוטה להבריק גם הוא, ואז השילוב יכול להיות קצת מבריק מדי.

ניקול ריצ'י - איפור מטאלי (צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL)
חזק בטרנד המטאלי. ניקול ריצ'י | צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL

החוק השני: שתיים זה תמיד ביחד
על מנת שהאיפור ייראה הרמוני ולא מצועצע, מומלץ שלא לבחור יותר משני מוצרים מבריקים. כך למשל את יכולה לעשות שימוש בצלליות ושימר, או צלליות ושפתון. ברגע שתשלבי יותר אלמנטים מנצנצים על פנייך, את עלולה בעיקר להיראות מזיעה וליצנית.

קריסטן סטיוארט - איפור מטאלי (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
מתאים לה. קירסטן סטיוארט | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL

שרליז ת'רון - איפור מטאלי (צילום: Andrew H. Walker, GettyImages IL)
יפה לה שמפניה מנצנץ. שרליז ת'רון | צילום: Andrew H. Walker, GettyImages IL

החוק השלישי: התאימי את האיפור לזמן של היום
בשעות הבוקר, נעדיף באופן טבעי להתאפר עם צלליות או שפתונים בצבעים שקטים יותר כמו שמנת, שמפניה, מוזהב, ורדרד או אפרסק. כך התוספת של הברק יעניק חיים מבלי להיראות כמו דראג באמצע היום. שרליז ת'רון למשל נראית מצויין בצבעים האלה, ומאמצת אותם באופן קבוע על השטיחים האדומים. 
בשעות הערב: אפשר בהחלט להעז בצבעים בעלי נוכחות כמו סגולים, כחולים, אפורים וירוקים כמו שעושות אמה סטון וניקול ריצ'י.

לאתר הרשמי של ורד ספיבק

>> לא רק אביבית: מי בכלל משתמשת בתוספות שיער?