קלואז אפ של סנדלי עקב כסופות על רגלי אישה (צילום: jupiter images)
סיבה טובה לעשות פדיקור | צילום: jupiter images

זאת עובדה ידועה שאנחנו חולות על נעליים. בין אם הן שטוחות, או בעלות עקב גבוה, ובין אם אפשר לקרוא להן מגפונים. אבל הכי הכי אנחנו אוהבות סנדלים. כי אין סקסי יותר מכף רגל של אישה בתוך סטרפי סנדלס (ככה קארי בראדשו קוראת לסנדלים עם רצועות).

 הבעיה העיקרית היא שנעילת סנדלים מחייבת אותך לטיפוח קומפלט באזור כף הרגל. זה לא חייב להיות פדיקור אולטרא מושקע, אבל את בהחלט לא יכולה להסתובב עם לק מתקלף וטופרים מעוקלים. ואחרי שהבנו איך עושים מניקור ביתי מושקע, יצאנו ללמוד איך מפנקים גם את הציפורניים של כפות הרגליים. פנינו ליוליה גל מיוליה ספא שתשתף אותנו בפרטים, וכל שנותר לנו לומר לך זה יאללה, תתחילי לשייף.

 שלב ראשון – ההשריה

את מכירה את השלב שבו הפדיקוריסטית ממלאת את האמבט הקטן במים וסבון ומבקשת ממך להכניס את הרגליים? אז הוא חשוב. המים מרככים את העור ואת הציפורניים, ומאפשרים לך לעבוד יותר ביעילות. מאחר שאין לך אמבט חמוד כזה, קחי גיגית של כביסה או קערה ממש עמוקה, מלאי בה מים חמימים והוסיפי סבון או מלח אמבט, והשרי למשך חמש דקות. אם כיף לך במים, אפשר גם יותר. אגב, מלח אמבטי מנטרלים ריחות רעים, בגלל זה משתמשים בהם במכונים מקצועיים.

פדיקור השריית הרגליים (צילום: עודד קרני)
השריית הרגליים תרכך את הציפורניים | צילום: עודד קרני

שלב שני – טיפול בציפורניים

עכשיו כשכפות הרגליים שלך מרוככות, זה הזמן להתחיל לטפל בציפורניים, והפעולות זהות לאלה של מניקור, למעט מריחת הלק: קוצצים את הציפורניים לאורך הרצוי (שזה אומר קצר), משייפים את הציפורניים, דוחפים את העור, משייפים את הציפורניים עם באף ומסירים את העור מסביב לציפורן. צריכה תזכורת נוספת? המדריך למניקור ביתי.

שלב רביעי – הסרת העור

אחד החלקים החשובים בפדיקור הוא שיוף העור הקשה בכף הרגל. אבל ראשית, הבהרה: מי שמעולם לא הסירה את העור הקשה באמצעות סכין – מוטב שלא תתחיל. כדאי להשקיע יותר זמן בשיוף, כך מסבירה יוליה, אלא אם כן יש יבלות, ואז אין ברירה אלא להשתמש בסכין (ואז כמובן שמוטב ללכת לפדיקור מקצועי, את לא רוצה להתחיל להתעסק עם סכינים).

פדיקור מריחת חומר שיוף (צילום: עודד קרני)
מריחת חומר להסרת העור הקשה | צילום: עודד קרני

אז איך עושים את זה בלי סכין? מתברר שיש חומר כימי נוזלי, שמיועד להסרת עור מת בכפות הרגליים - הוא פשוט ממיס את העור (ניתן לקנות אותו בפארמים ובמכונים מקצועיים). מורחים מעט מהחומר על העקב ומסביב לו, בדגש על המקומות שבהם יש עור קשה – הבוהן, העקב, הכרית. עוטפים את כף הרגל בניילון נצמד, ממתינים כ-4 דקות, ושוטפים את כף הרגל.

פדיקור עיטוף כף רגל (צילום: עודד קרני)
עטיפת הרגל בניילון נצמד מסייעת לחומר לעבוד | צילום: עודד קרני

שלב רביעי – שיוף כף הרגל

אחרי שהסרנו את העור, שטפנו את הרגל וייבשנו קלות, הגיע זמן השיוף. את מוזמנת לעשות את זה עם אבן שיוף או עם משייף גדול עם ידית. ודאי שאת עוברת על כל האזורים שבהם יש עור קשה, גם מסביב לעקב.

פדיקור שיוף (צילום: עודד קרני)
דאגי לשייף בכל האזורים עם העור הקשה | צילום: עודד קרני

שלב חמישי – מריחת קרם

זה החלק הכי כיפי בטיפול, ללא ספק (הרבה יותר כיף כשמישהי עושה את זה בשבילך, אבל ניחא). התארגני על קרם מתאים לכפות הרגליים (או כל קרם גוף), ומרחי את כפות הרגליים עד שהוא נספג. למשקיעניות: תעלו גם לשוק והעניקו לעצמכן עיסוי כפות רגליים נעים.

פדיקור מריחת קרם (צילום: עודד קרני)
תשקיעי באיזה פוט מסאז' עצמי | צילום: עודד קרני

שלב שישי – מריחת לק

עכשיו את מוכנה לשלב הסופי והקריטי, זה שיהפוך אותך מסתם בחורה עם רגליים מטופלות לאחת שמשוויצה בסנדלים. אם אין לך בבית מפריד אצבעות, תעשי מה שעושים במכונים: לוקחים נייר סופג, מקפלים לרצועה דקה ומשחילים בין האצבעות ככה שיש הפרדה ביניהן. לאחר מכן מורחים את הלק: קודם כל שכבת בסיס (עוזרת ללק להידבר ומונעת הצהבת הציפורן), ולאחר מכן שתי שכבות של לק לבחירתך, ושכבה שקופה עליונה. אחרי מריחת הלק, הקפידי לא להיכנס לנעליים סגורות לפחות לשעה.

פדיקור הכנה ללק1 (צילום: עודד קרני)
את יכולה להפריד את האצבעות עם נייר סופג פשוט | צילום: עודד קרני
פדיקור מריחת לק (צילום: עודד קרני)
לחכות שעה ויאללה, לסנדלים | צילום: עודד קרני
>> הנה כמה נעליים שדווקא כדאי לך להיכנס אליהן
>> מחפשת ערכת פדיקור ביתית? יש לנו הצעה בשבילך