אין תמונה
סיון אברהמי והאח הגדול

לפני חודשיים התחיל מסע. אין זמן להתכונן, אין מה לארוז ואין מה שיגן מפני הקור (טוקבקיסטים משועממים) או מפני החום (אהדה ופרגון מאנשים זרים). מהר מאוד מתברר שבמסע לא ישנים הרבה, אבל פוגשים המון דמויות חדשות וצוברים חוויה שלא היינו מוצאים בשום דרך אחרת.

וזה רק אני, האח הגדול של סיון. אז רק לתאר מה היא עוברת שם...

כמובן שביומיים הראשונים לכניסתה לבית דיברתי עם אחותי (כלומר עם המסך), ואני בטוח שכמוני עשו רבים מבני המשפחות. לפעמים הרגשתי צורך להדליק טלוויזיה אצל חבר, רק כדי לוודא שהפלא לא קורה רק אצלי. ומסתבר שהוא לא – היא ממש שם: בערוץ 20, בערוץ 2, במאקו, ביו-טיוב (תודה לאלכוהול במסיבה...), בחיפוש בגוגל, ב"תפוז", ובעיקר בשיחות עם אנשים בכל מקום.

הדמות שמופיעה שם מזכירה מאוד את סיון שאני מכיר, אבל גם רחוקה שנות אור ממנה. אני צופה מעט יחסית בערוץ 20, אך נראה כי בעוד סביבה יש הרבה אנשים דומיננטיים שאוהבים לתפוס פיקוד וקצת להרים את עצמם בעזרת צעקות, סיון לא מתלהמת ויודעת בדרכה הנעימה למצוא שפה כמעט עם כל אחד, כמו "בחוץ". זה אולי נתפס כמשהו לא טלוויזיוני, אבל הבחורה לא מחפשת לריב בכוח.

מה שסיוון כן מצאה זה "רומן מסך" (נכון לכתיבת שורות אלה. או שכבר לא? רגע, עכשיו כן... אבל בעצם... שנייה, הם מתחבקים? לא, היא קצת שוטפת אותו. אבל הנה הוא מתנצל). המשפחה לגמרי מפרגנת ועומדת מאחוריה בעניין הקשר עם עמיר, על העליות והמורדות שבו. אני סומך על סיון שידעה לרקום קשר שבסופו של דבר תורם לה. לא טוב היות הדייר לבדו...

מסתחבקים עם אחות של עמיר

מי שבטוח חסר לה שם הן החברות שלה. חברוּת יכולה לעמוד למבחן כשאחד הצדדים תופס פתאום את אור הזרקורים וזקוק למינוף ויח"צ מהצד השני. לשמחתי, כשהתארחנו באולפן במשדר הפתיחה, ברגע שסיון שלנו יצאה מהרכב הבנתי כמה אהבה ופרגון יש מכל אחת ואחת מהחברות המקסימות שלה. איפה הן ואיפה "שק של נחשים".

נראה גם שנוצר קשר של הבנה בין המשפחות והחברים של הדיירים. אני מגיע בעוד יום שבת (חבר'ה, תעריכו מוצ"ש פנוי, זה לא טריוויאלי), אומר שלום לאבא של, מזהה מרחוק גם את האחות של, הנה ההוא שהתארח בתכנית הבוקר, ומחליף מבטי עקיצה של "מה יהיה" עם אחות של עמיר. לרוב דואגים להושיב זה לצד זה את משפחות "מסוכסכי הפרק", ובקטעים המעניינים כל המבטים מופנים אליהם. אבל כולנו בסופו של דבר עוברים את אותה חוויה שלא ממש בחרנו להיכנס אליה, והדברים נשארים במישור הבידורי.

חודשיים בתוך המסע, אני מקווה ומאמין שהשיבה הביתה עוד רחוקה (ושחמישיית הגמר תהיה כמו שהימרתי בהתערבות, שושק'ה). בכל מקרה אני יודע שכשסיון תצא היא תזכה לחיבוק הכי חם, אוהב וגדול שהיא קיבלה בחייה, מכל הקרובים אליה. בהצלחה לכולם!

>> גם אח של לי עוז צופה בתכנית
>> ואפילו אמא של יואב