מיילי סיירוס (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
רק שלא תהפוך להיות בריטני | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

סרטון הבאנג של מיילי סיירוס, בו היא נצפית מעשנת חומר בשם סלביה ועפה על עצמה מצחוק, הוא - תסלחו לי, כן? - אחד הדברים הכי מלבבים שרצים עכשיו ברשת. הנערונת הזאת, שהרגע מלאו לה 18, ועישנה קצת חומר שנחשב לחוקי בקליפורניה מול הסלולר של חברה שלה, היא לא גיבורת ילדות שלי ולא של האחיינים שלי. אבל אני מסתכלת עליה וחושבת רבאק, מגיל 14 היא עם ההאנה מונטנה שלה, מחייכת בלבביות, משמשת אות ומופת לכל ילד וילדה בארצות הברית. פלא שנשבר לה הזין והיא רוצה להיות טינאייג'רית? אני מפרגנת לה בלב שלם ומקווה שהתחזיות להפיכתה לבריטני ספירס הבאה יתבדו. הספיקה לנו קוקואית אחת.

בתיאום מושלם עם יציאת הסרט "בורלסק", בכיכובן של שר וכריסטינה אגילרה, נשלפו מאי שם תמונות סופר פרובוקטיביות של אגילרה, לבושה - יותר נכון, מעוטרת - בלבוש מינימלי עשוי ברובו מפנינים. היא הצהירה שמדובר בתמונות שנחמסו בידי האקר מהמחשב של הסטייליסטית שלה. כמה ימים לאחר מכן התפרסמו תמונות חושפניות של הזמרת קאשה עושה "טיק טוק" עם החבר שלה, תמונות בהן השניים מקסימום קיפלו את הבגדים שתלשו מעצמם עד לפני שנייה. גם היא, אגב, טוענת שהאקרים פרצו לה למחשב האישי והעניין נמצא בחקירה.

טוב שיש את אורית פוקס

מה היה קורה אם שלוש התקריות החושפניות האלה היו קורות כאן? פייר, עם כמה שאנחנו נהנים להתמרח ברכילויות עסיסיות תוצרת חוץ, החוסן המדיני של ישראל לא היה עומד בסרטון וידאו של רוני דואני חוגגת על חגיגת באיזה מועדון. בקושי הסתדרנו עם החולצה החצי שקופה שחשפה לה את הבובים לפני שנה. ואיך היו מגיבים כאן אם ברשת היו מתגלגלות תמונות פרובוקטיביות של מאיה בוסקילה, למשל? חזקו משקופים, אנשים, כי אחרי רעידת האדמה בעקבות קריסת הביקיני של מיכל אמדורסקי, לא בטוח שנעמוד בחשיפה של איבריה האינטימיים של עוד ישראלית נוצצת.

כזכור, לפני כמה שנים דווח בעיתונים על סרטון אינטימי של זוג מפורסמים שהיה שבמצלמה שנגנבה מביתם. מישהו ראה אותו פעם? כולם יודעים במי מדובר, אבל יד נעלמה, שלא לומר זרוע השב"כ, דאגה שהסרטון לא יגלוש החוצה, ולו רק כדי לשמור על האזרחים הצדקנים, שלא היו עומדים בזה. נורא קל לנו ללטוש עיניים לגולה וליהנות מ"לילה אחד בפריס" של ההילטונית הבלונדינית, או בישבן האדירים של קים קרדשיאן עולה ויורד בזוויות לא מחמיאות, אבל הסרטונים שהפכו את אלה לכוכבות ענק בארצות הברית ובעולם היו גורמים כאן למשבר של ממש, כולל עשרים טורי דעה על "איפה טעינו?" והצהרה של עובדיה יוסף שהטוסיק של מיה דגן גלש החוצה בגלל חילול שבת.

כנראה שבכל זאת עדיין יש הבדלים בין מדינתנו הקטנה לאחותנו הגדולה והמגניבה. תמונות עירום של סלבז ישראלים שאינם עונים לשם אורית פוקס הן בגדר טאבו מוחלט, חיי המין של הכוכבים שלנו נשארים כאן ברמות הידיעה הטיזרית והאנונימית במדורי הרכילות, וחס וחלילה שנדע סוף סוף מה באמת מסתתר מאחורי המיתוס הגדול על ציון ברוך, כי מה בעצם יישאר לנו בחיים האלה אם נגלה שהוא לא נכון.

>> הפוסט הקודם שלי: למה אנחנו כל כך אוהבים את האח הגדול?
>> מה משותף לעתי ולסיון אברהמי?