נמרוד קליין (יורם טולדנו):

אמיץ, חכם, מנהיג, פגיע, פלרטטן, תחרותי. מושבניק חתיך מהשרון, נמרוד הוא 'מלח הארץ.' תמיד היה ההבטחה הגדולה ביותר מבין כל חבריו. לפתע הוא מוצא את עצמו בסיטואציה לא מוכרת ומפחידה: הוא נשאר מאחור. שמח על תשומת הלב לה הוא זוכה עם שובו, על מעמדו כסלבריטי אך כשזה מגיע לחייו הפרטיים, ליחסים עם טליה והילדים, למציאת עבודה, לתפקוד יומיומי, הוא נתקל בהרבה מאד קשיים. על אף שהוא משחק אותה כלפי חוץ כאילו הכל תחת שליטה, האמת רחוקה מזה מאד. הוא סובל מסיוטים נוראיים בלילות ומהתקפי זעם אלימים בימים. מיד עם שובו מנסה לבסס את מעמדו כגבר של המשפחה, מה שיוצר הרבה קונפליקטים עם טליה, עד שלבסוף נמרוד מחליט לקחת פסק זמן ולעזוב את הבית. נמרוד הוא פצצת זמן.
 לעולם של נמרוד     לראש העמוד   
אורי זך (ישי גולן):

בניגוד לנמרוד, אורי הוא ביישן ונחבא אל הכלים. ילד טוב ירושלים. בן של בעל מכולת קטנה בשכונת מעלות דפנה. אף פעם לא היו לו שאיפות גדולות מעבר ללבלות את החיים בקרב המשפחה שלו ואהובתו נורית. עדין, רציני, חכם. הוא לא מבסוט מתשומת הלב שהוא מקבל, היה מעדיף שאף אחד לא ידע מי הוא ושלא יזהו אותו ברחוב. במהלך הסדרה אנחנו למדים שהוא הצליח לשרוד בשבי גם בעזרת קשרים מיוחדים שהוא יצר עם חוטפיו. התמודדותו הראשונה של אורי היא עם הידיעה שנורית אהובתו לא חיכתה לו, אך בהמשך בני הזוג חוזרים זה אל זו, ואורי עושה את הצעדים הראשונים במערכת יחסים זוגית אמיתית.
 לעולם של אורי     לראש העמוד   
עמיאל בן חורין (אסי כהן):

החייל שנשבה ביחד עם נמרוד ואורי וחוזר בארון מתים. כשיעל מדמיינת אותו בהווה אנחנו רואים אותו כפי שהוא היה כשנשבה – צעיר, מלא חיים וחיוך שובה לב. עכשיו מסתבר שעמיאל עדיין חי, התאסלם, ונמצא בסוריה.
 לעולם של עמיאל     לראש העמוד   
טליה קליין (יעל אבקסיס):

מי שהשקיעה את כל מרצה ב 17 שנה האחרונות לפעול למען שחרור בעלה מוצאת את עצמה לפתע ללא תעסוקה, כבר לא ממש במרכז העניינים. לטליה אף פעם לא הייתה בעיה לחיות בצילו של נמרוד. הוא תמיד היה המצחיק בחבורה, המארגן, המרכז... והיא הייתה אשתו היפה שמגדלת את ילדיו. אבל כשהוא נחטף, החיים דחפו אותה לפתע למרכז הבמה והיא גילתה על עצמה שהיא אוהבת את זה. בין אם זה פגישות עם מנהיגי העולם, הפגנות מול האו"ם, או נאומים בכיכר רבין, טליה גילתה שהיא אוהבת להרגיש חשובה, אוהבת שמקשיבים לה. לחיים שלה לפתע נהייתה מטרה ברורה. אלא שכשנמרוד חוזר, היא מתקשה לשוב להיות בצלו, וכשהוא עוזב את הבית ומפרק את היחסים היא מנסה להתמודד עם החלום המשפחתי שמתפרק לנגד עיניה.
 לעולם של טליה     לראש העמוד   
נורית הלוי–זך (מילי אביטל):

האהבה של נורית ואורי הייתה כל כך גדולה שהחטיפה שלו הייתה אובדן שהיא לא יכלה לשאת. נורית התבודדה מכל חבריה ומשפחתה ובילתה כל רגע פנוי עם המשפחה של אורי. עם הזמן התקרבה לאחיו, יקי, מה שהוביל לנישואיהם. החזרה שלו מפתיעה אותה ומעירה אצלה בבת אחת את אהבתה אליו ואת האבל על חסרונו. למרות הקשיים היא מחליטה לעזוב את הבית ולנסות לבנות מערכת יחסים אמתית עם אורי.
 לעולם של נורית     לראש העמוד   
יעל בן חורין (עדי עזרוני):

אחותו הצעירה של עמיאל אשר ציפתה לשובו בכיליון עיניים. האח הגדול שלה שהיה החבר היחיד שלה בילדותה. תמיד הגן עליה מפני הילדים בשכונה שהיו מציקים לה. היום היא בת 30, ביישנית ומסוגרת. לאחר שובם של אורי ונמרוד יעל מבינה שעליה להיפרד מדמותו של אחיה, ולנסות לבנות לעצמה חיים חדשים.  בינתיים, היא ממשיכה לנהל את כלביית עמיאל, שהייתה שייכת לאחיה.  

 לעולם של יעל     לראש העמוד   
דנה קליין (יעל איתן):

ילדה חכמה, שנונה, מצחיקה ופראית שמתעסקת כל היום בהרס עצמי. נמשכת לגברים מבוגרים ממנה, החסך בדמות אב ברורה אצלה, למרות שהיא הייתה חושבת שזה הסבר פשטני מדי. כל החיים סולחים לה על הכל כי היא הבת המסכנה של אבא שלה והיא מנצלת את המעמד עד תום. היא משרתת בקרייה. אין לה חברים בגילה, כל מה שאימא שלה עושה משגע אותה למרות שהיא מאד קשורה אליה. כשאבא שלה חוזר היא מפתחת תלות בו וכשהיחסים של ההורים שלה מתחיל להתערער, היא ’בוחרת’ בצד של אבא, מה שמפריד את המשפחה לשני מחנות. משתמשת במיניות שלה להשיג מה שהיא רוצה. לאחרונה מנהלת קשר עם אהוד, חייל בן גילה.

 לראש העמוד
חצב קליין (גיא סלניק):

חצב נולד כשאביו כבר היה בשבי. אין לו זכרונות ממנו וכל השנים ניזון רק מהמיתוס שנוצר סביב נמרוד בעיתונות ובסיפורי המשפחה. כשנמרוד חוזר, חצב מגלה שאביו אינו גיבור-על אלא בן אדם רגיל עם מלא בעיות. חצב מאוכזב מאבא שלו, לא מרגיש קרבה מיוחדת אליו ומקנא בדנה שמצליחה ליצור איזשהי אינטימיות עם נמרוד. לא נראה כאילו יש לחצב ולנמרוד מכנה משותף מה שמעציב את חצב וגורם לו להגיב באפטיות ובסגירות לכל מחווה מצד אביו. לוקח את הצד של אימא שלו כשהמשפחה מתחילה להתפרק. עכשיו הגיע תורו של חצב להתגייס לצבא.

 לראש העמוד
יוסקה זך (שמוליק שילה ז"ל):

אחרי מותה של מלכה אישתו לפני 5 שנים, סרב לעבור לבית אבות וכיום גר בהזנחה בביתו. ניתק קשר עם יקי אחרי שזה התחתן עם נורית. חי כמעט בבדידות מלאה. עדיין מנהל את המכולת הקטנה שלו במעלות דפנה. כשאורי סופסוף חוזר הוא יהיה הדבק שבסופו של דבר יחזיק את המשפחה ביחד.

 לראש העמוד
חיים כהן (גל זייד):

רציני, לעיתים נדירות מחייך, מאד חכם וחשדן. פסיכולוג צבאי שמנהיג את החקירה בעניינם של אורי, נמרוד ועמיאל.

 לראש העמוד
איריס (סנדי בר):

מלאת חיים, מצחיקה, רוחנית, חיובית אך יש בה גם צד מחושב יותר. היא יוצרת קשר עם אורי כחלק מהחקירה, אך גם לאחר שהוא חושף אותה היא נשארת לעזור לחיים ולוקחת חלק פעיל בהמשך החקירה.

 לראש העמוד
עבדאללה בן ראשיד (יוסף סוייד):

מחבל ששוחרר בעסקת חזרתם של אורי ונמרוד. חוזר הביתה כגיבור וברור לו שמצפים ממנו להרבה, אך חזרתו שונה מאד ממה שהוא דמיין לעצמו בשנים ששהה בכלא הישראלי. איש מסוכן מאוד חכם מאוד, עם שובו מאתגר את מעמדו של עמיאל בן חורין בארגון ילדי הג'יהאד.
 לראש העמוד
ינון מאירי (יונתן עוזיאל):

בחור טוב, ביישן, רציני שבתחילת הסדרה מכיר את יעל בן חורין ומפתח איתה מערכת יחסים, ובהמשך מגלים שהפגישה לא הייתה מקרית בכלל.
 לראש העמוד
לילה (הדר רצון רותם):

אשתו של יוסוף (הזהות שאימץ עמיאל לאחר שהתאסלם), ובתו של השיח' קסאב, מנהיג ארגון הטרור "ילדי הג'יהאד". לילה מונעת מאהבה ומחפשת תקשורת טובה, היכרות ושיתוף אמיתי עם בעלה. היא מתחילה להיות מסוקרנת לגבי עברו וחייו כעמיאל בן חורין.
 לראש העמוד

 
ראשי  |   הצצות ראשונות  |   כתבות  |   פאנל חטופים  |   פורום  |   על הסדרה  |   על הדמויות  |   מאחורי הקלעים  |   שיר הנושא