"זה ההמנון של המלחמה": מאז אירועי 7 באוקטובר, מגוון אומנים ישראלים הוציאו שירים שעוסקים בצורה כזו או אחרת במלחמה שפרצה - ובהשפעה שלה על חיינו. הערב (ד') צמד הזמרים הישראלים המצליחים יסמין מועלם ויגל אושרי יגיעו לראשונה לתוכנית הסאטירה הישראלית - במטרה להראות לכולם מהו המנון המלחמה האמיתי.

שני כהן תיכנס לנעליה של מועלם ואילו יניב ביטון יגלם את אושרי - ונראה כי הם כבר מתכוננים לכך. ברגעים שלפני השידור, כהן בנעליה של הזמרת מנסה לשיר את הלהיט "יהיה טוב", ואילו אושרי קוטע אותה עם השיר המצליח "לצאת מדיכאון". "אבל זה ההמנון של המלחמה אחותי, את ממלמלת, צריך המנון למלחמה - זה לא הולך בסטורי, זה לא מתאים לסטורי".

ומי עוד יהיה שם? גם פנינה רוזנבלום (מריאנו אידלמן) שכזכור הוציאה את "שיר מלחמה" והצמד "נס וסטילה" שהגיעו עם הלהיט שלהם, "חרבו דרבו", בפעם השנייה למקום הראשון בהיטליסט - מצעד המוזיקה של ישראל. עומר ריבק ייכנס לנעליו של סטילה וגיה באר גורביץ' תשחק את נס.

כאמור, בשעה שהמלחמה בישראל משפיעה על חיינו בכמעט כל היבט אפשרי, רבים מתעשיית המוזיקה והבידור מתגייסים באופן מלא למערכה ועושים כל מה שביכולתם על מנת לעודד את העם - ואותן יצירות שיצאו מאז לאוויר העולם או לחילופין קיבלו משמעות אחרת, הפכו לפסקול של תקופה. אז מה יקרה הערב כשהשניים יגיעו בפעם הראשונה לאולפן של "ארץ נהדרת"?