בסוף השבוע האחרון עלה בשירות הסטרימינג הולו "Framing Britney Spears", סרט דוקו חדש מבית הניו יורק טיימס על חייה של בריטני ספירס, שהתמקד בין היתר בתנועת FreeBritney# האינטרנטית ובמאבק סביב האפוטרופסות של אביה עליה. הסרט, שלא נעשה בשיתוף עם ספירס עצמה, כבר הצליח לסבך את ג'סטין טימברלייק עם מעריציה של הזמרת - וכעת גם העיתונאית הוותיקה דיאן סויר מוצאת את עצמה תחת מתקפה. 

המקור לכעס כלפי סויר הוא ריאיון שערכה עם ספירס בשנת 2003, במסגרת התכנית "Primetime" של רשת ABC, שקטעים ממנו הוצגו גם בסרט החדש. במהלך השיחה בין השתיים, ספירס, אז רק בת 22, נדחקה על ידי סויר לדבר על הפרידה שלה מטימברלייק, נושא עליו היא מיעטה לדבר באותם ימים - בזמן שטימברלייק עצמו דווקא גרם לה למבוכה ופרסם קליפ בו רמז כי ספירס בגדה בו - ואף הגיעה לכדי בכי. סויר מוצגת בעודה שואלת את ספירס, "את שברת לו את הלב, את עשית משהו שגרם לו לכאב כזה גדול, לכל כך הרבה סבל. מה עשית?", וזאת למרות שהזמרת כבר ביקשה לצאת להפסקה בשלב מוקדם יותר של הריאיון, כששמו של טימברלייק עלה לראשונה.

"אני הייתי מתוסכלת לזמן מה", השיבה לה ספירס הנבוכה, "אני חושבת ששנינו היינו מאוד צעירים וזה פשוט היה אמור לקרות. אני תמיד אוהב אותו. תמיד יהיו לו מקום מיוחד בלב שלי". אי-הנוחות של ספירס במהלך הריאיון עם סויר לא נגמרה כאן, ובשלב אחר של השיחה המגישה אף שאלה אותה על התבטאות מאותם ימים מפי אשתו של מושל מרילנד דאז, שאמרה כי היא מעוניינת לירות בזמרת אם תהיה לה ההזדמנות. בעוד ספירס הייתה המומה מההתבטאות, סויר הוסיפה הערה שניתן לפרש כתמיכה (גם אם מסויגת) באשת המושל, ואמרה ש"זה בגלל הדוגמה (שלך) לילדים והקושי להיות הורים". "אני לא נמצאת כאן כדי לשמור על הילדים שלה", השיבה ספירס.

בימים שחלפו מאז עליית הסרט, נראה שרבים מהצופים נחשפו לראשונה לאותו ריאיון אמוציונלי עם סויר - או לכל הפחות החלו לראות אותו באור מעט שונה. ולמרות שמדובר היה בזמנים אחרים, בהם יחס שכזה לכוכבות צעירות היה יותר נפוץ בתקשורת (גם אם הוא לא מוצדק), סויר מצאה את עצמה מואשמת במיזוגיניה ובהתעסקות לא הולמת בחייה האישיים של זמרת צעירה. 

"אני חושב שצריך לדבר על העובדה שדיאן סויר הייתה אחד הכלים הכי גדולים של המיזוגיניה בתקשורת בשנות האלפיים", כתב בטוויטר אחד הגולשים, "הראיונות שלה עם בריטני ספירס ו-וויטני יוסטון הם כמה מהרגעים הכי מרושעים של עידן שהיה מרושע במיוחד לנשים באור הזרקורים". "כל מראיין של בריטני מהקטעים הישנים בסרט, שעדיין בחיים, חייב לה התנצלות פומבית. דיאן סויר יכולה להיות ראשונה", כתב גולש אחר. "למה דיאן סויר מגינה על מישהי שאיימה לירות בבריטני ספירס?", תהתה גולשת נוספת, ואחרת הסבירה: "אני באמת חושבת שדיאן סויר חייבת לבריטני התנצלות כנה על כך שהצדיקה בפני אישה צעירה למה למישהו יש סיבות להרוג אותה בגלל מה שהיא לבשה". סויר ורשת ABC, נכון לשלב זה, טרם הגיבו למתקפות בעקבות הריאיון שצף מחדש.