בהמשך לידיעות שפורסמו בשבוע שעבר על כוונתם של מגישת החדשות טלי מורנו והכתב הפרלמנטרי עקיבא נוביק לעזוב את עבודתם רשת 13, היום פורסמה רשימה ובה שמות טאלנטים נוספים בערוץ ובחברת החדשות שלו - חדשות 13 - שזומנו לשיחות שימוע מול החברה. בין העובדים נמנים גם כמה עובדים ותיקים ברשת, בהם איתי ורד, סמדר פלד, ברק רביד, נעמה איזנברוך, אלי ראכלין וכן עמית אהרונסון ודני רופ - שהועסקו בחדשות 13 כפרילנסרים. 

חילופי כוח האדם האלה קורים על רקע חילופים בהנהלת חברת חדשות 13. בשנה שעברה הודיע מנכ"ל החברה גולן יוכפז, שעמד בראשה במשך שש וחצי שנים. במקומו מונה ישראל טויטו, שניהל את החברה גם נוכח משבר הקורונה.

ורד הוא כתב במגזין החדשות "שישי" (בהגשת אילה חסון), והועסק לפני איחוד ערוץ 10 ורשת בחברת החדשות של ערוץ 10; פלד הייתה בעבר כתבת רווחה בחדשות 2 והפכה לכתבת מגזין בחדשות 13. המבזקן אלי ראכלין מלווה גם הוא את חברת חדשות 13 עוד מהימים שלפני האיחוד, והגיש בעבר את מהדורת החדשות של 19:00. ברק רביד שידר בגלי צה"ל, כתב ב"הארץ" וכיום כתב מדיני ואחד הפרשנים הפוליטיים המובילים במהדורת החדשות של רשת 13. אליהם מצטרף, כאמור, החזאי דני רופ, שעקר לערוץ 10 אחרי מספר שנות עבודה בערוץ 2, בהן הפך לאחד הפרצופים המזוהים ביותר עם מהדורת החדשות של הערוץ השני. רופ הגיש מספר תוכניות אקטואליה ומגזין ברשת 13, ונוסף על תפקידו כחזאי המהדורה הוא שימש גם כמחליפו של אברי גלעד בתוכנית הבוקר של רשת.

ברק רביד (צילום: Heinrich-Böll-Stiftung , CC BY-SA 2.0; ויקיפדיה)
זומן לשימוע, ברק רביד | צילום: Heinrich-Böll-Stiftung , CC BY-SA 2.0; ויקיפדיה

מחדשות 13 נמסר: בימים אלו אנו נמצאים בעיצומו של תהליך התייעלות לא פשוט, ארגונית ופרסונלית. אנו נאלצים להיפרד מאנשי מקצוע מעולים . מן הראוי, ומפאת צנעת הפרט, שנמשיך לנהל את התהליך בתוך הארגון, ולא מחוצה לו.