אתמול עלה בנטפליקס החצי השני של העונה החמישית והאחרונה של "צער גידול בנות - הדור הבא", וממש כמו בעונה הראשונה, גם הפעם חברי הקאסט היו צריכים להתייחס להעדרה של דמות מרכזית. בעונה הראשונה הייתה זו דמותה של מישל, אותה גילמו במקור התאומות מרי קייט ואשלי אולסן שפרשו מקריירות המשחק שלהן, אך הפעם מדובר בהעדרות מעט יותר חריגה.

לורי לוקלין, שגילמה עוד בסדרת המקור את דמותה של דודה בקי, נעדרה מצילומי העונה האחרונה מאחר והם התרחשו בזמן שהיא מצאה את עצמה בשיאה של דרמה משפטית, שהסתיימה לפני כמה שבועות בכך שהיא ובן זוגה חתמו על עסקת טיעון והודו באשמה בסעיפי הונאה בנקאית והונאת דואר במסגרת פרשיית הקולג'ים, בה הייתה מעורבת גם השחקנית פליסיטי הופמן ("עקרות בית נואשות").

מכיוון שהגלגול הנוכחי של "צער גידול בנות" עקב אחרי הדור הבא והתמקד בדמויות של די ג'יי, סטפני וקימי, התפקיד של לוקלין בין כה וכה היה מצומצם יותר מאשר ב"צער גידול בנות" המקורית, והיא ודוד ג'סי (ג'ון סטיימוס) הפציעו רק בכמה פרקים. ובכל זאת, ב"צער גידול בנות - הדור הבא" החליטו להתייחס להעדרה של בקי, וכאשר דוד ג'סי הופיע בפרק ה-15 של העונה הנוכחית, הוא סיפר ש"בקי בנברסקה, עוזרת לאמא שלה".

צילומי העונה החמישית והאחרונה הסתיימו בנובמבר, וג'ודי סוויטין, שמגלמת את סטפני טאנר, סיפרה אז בראיון למגזין People על התחושות על הסט בימים שאחרי עזיבתה של לוקלין את הסדרה. "יכולנו להרגיש את ההעדרות שלה", סיפרה, "זה הרגיש כאילו יש חור בעונה כולה ובעיקר בפרק האחרון. היא הייתה צריכה להיות שם, ואני עצובה שהיא לא הייתה". 

לוקלין צפויה לרצות עונש מאסר של חודשיים (שיחל ככל הנראה בחודש אוגוסט הקרוב), בנוסף ל-100 שעות עבודות שירות ותשלום קנס של כ-150 אלף דולר. חלקו בפרשה של בן זוגה, מעצב האופנה מוסימו ג'יאנולי היה משמעותי יותר, ועל כן הוא צפוי להישלח למאסר של חמישה חודשים.

בינואר האחרון דווח כי לוקלין החלה להיערך לקראת שהות אפשרית בבית הסוהר, עוד טרם ההודאה בעבירות. על פי מקורב לשחקנית, היא שכרה את שירותיו של מומחה שתפקידו ללמד אותה איך לשרוד בכלא. המקורב האנונימי מסר כי לוקלין "מתחזקת, לומדת את הז'רגון (של בתי הכלא) ומתאמנת באמנויות לחימה כדי ליצור את הרושם שהיא קשוחה, ולהבריח בריונים אפשריים".