סקנדל הקולג'ים שהסעיר את הוליווד חוזר לכותרות: פחות משנה לאחר שפליסיטי הופמן, כוכבת "עקרות בית נואשות", נשלחה לכלא למאסר של שבועיים על חלקה בפרשה, היום הורשעה גם לורי לוקלין, דודה בקי מ"צער גידול בנות", ובמסגרת עסקת טיעון שנחתמה בבית המשפט בבוסטון - היא צפויה לרצות מאסר של חודשיים.

לוקלין ובן זוגה, מעצב האופנה מוסימו ג'יאנולי, צפויים להודות במיוחס להם – תשלום של כחצי מיליון דולר במטרה להכניס את בנותיהן לאוניברסיטה של דרום קליפורניה - ולרצות עונשי מאסר. לוקלין צפויה לרצות עונש מאסר של חודשיים, בנוסף ל-100 שעות עבודות שירות ותשלום קנס של כ-150 אלף דולר, וג'יאנולי צפוי להישלח לכלא לתקופה של חמישה חודשים, לצד 250 שעות עבודות שירות וקנס של רבע מיליון דולר.

במסגרת ההודאה באשמה, לוקלין ובן זוגה צפויים להודות בעבירות ההונאה בהן לקחו חלק, כאשר במקרה של לוקלין מדובר בסעיף של הונאה בנקאית והונאת דואר. בנותיהם של בני הזוג, אוליביה ג'ייד ואיזבלה רוז, לא היו מעורבות בפרשה עצמה ולכן לא הואשמו בסעיפים כלשהם. ההודאה באשמה של השניים מגיעה לאחר הבטחה משותפת שלהם כי יילחמו על צדקתם, וכעת כל מה שנותר הוא אישור רשמי מבית המשפט לקראת כניסתם למאסר. 

במסגרת סקנדל הקולג'ים המדובר, שכונה על ידי הרשויות "Varsity Blues", לוקלין, ג'יאנולי, הופמן והורים מיוחסים אחרים הואשמו בכך שזייפו תעודות ותמונות בכדי שבנותיהן תתקבלנה לאוניברסיטה כספורטאיות מצטיינת, על אף שכלל לא עסקו בתחום. כמו כן, נטען כי בני הזוג שיחדו פקידים ומנהלים בסכום של חצי מיליון דולרים - צעד שתועד גם במספר התכתבויות אימייל.

בעוד הופמן הספיקה בזמן שחלף לשתף פעולה עם החקירה, להישפט, להשלים תקופת מאסר בת שבועיים (לפני קיצור) ולְרצות חלק מעבודות השירות שנגזרו עליה, לוקלין עדיין מתמהמהת. השחקנית, שבעקבות אישומיה פוטרה מתפקידה ב"צער גידול בנות" וכן מתפקיד אביגיל בסדרה "כשהלב קורא" בערוץ הולמרק, סרבה תחילה לשתף פעולה עם החקירה, ובהמשך הכחישה את האישומים המיוחסים לה. 

פליסיטי הופמן, 2019
ריצתה את עונש המאסר שלה. פליסיטי הופמן | צילום: Joseph Prezioso/AFP via Getty Images

בינואר האחרון, דווח כי לוקלין החלה להיערך לקראת שהות אפשרית בבית הסוהר, עוד טרם ההודאה בעבירות. על פי מקורב ללוקלין, היא שכרה את שירותיו של מומחה, שתפקידו ללמד אותה איך לשרוד בכלא. המקורב האנונימי מסר בזמנו כי לוקלין "מתחזקת, היא לומדת את הז'רגון (של בתי הכלא) ומתאמנת באמנויות לחימה כדי ליצור את הרושם שהיא קשוחה, ולהבריח בריונים אפשריים".

"במסגרת הסכמי הטיעון שנחתמו היום", מסר עורך הדין שניהל את התביעה, "הנאשמים ירצו זמן מאסר שישקף את התפקידים שלהם בקונספירציה שנועדה להשחית את הליך הקבלה לקולג'ים, בהתאם לפסיקות קודמות בתיק הזה. אנחנו נמשיך לטפל באחראים לזלזול בכבוד מבחני הקלה".