כבר ראינו בחיינו כל מיני ביטויים מרגשים לאחווה נשית, אבל אנחנו חייבים לומר שזה אחד המקוריים (והמרגשים) שיצא לנו להיתקל בהם: בריאיון לפודקאסט "How I Found My Voiceקייט וינסלט סיפרה על מחווה מקסימה שעשתה למען אנגורי רייס בת ה-20 ("ספיידרמן: השיבה הביתה") שמשחקת לצידה בסדרה עתידית של רשת HBO. על מנת למנוע מרייס להרגיש לא בנוח בצילומי סצנת סקס שהתרחשה במכונית, וינסלט נכנסה לתא המטען שלה - לא פחות.

שלא תטעו, יש הסבר מאוד הגיוני למצב המוזר הזה. וינסלט הודתה בריאיון כי "קיבלתי את התחושה שהיא לחוצה. אמרתי לה, 'אני עומדת להיות בסביבה בשביל זה, אני עומדת להישאר, אני לא אעזוב את הסט'. היא אמרה, 'תודה לאל, קייט, תודה רבה!'". הסצנה המדוברת, כאמור, התקיימה בתוך רכב,  ו-וינסלט החליטה להיכנס למקום בו המצלמה לא תקלוט אותה. "בסופו של דבר, הייתי בתא המטען של המכונית. ידעתי שזה יגרום להם להרגיש טוב יותר שיהיה שם אדם אחד שיוכל להרים את היד שלהם ולהגיד, 'האמת שאנחנו צריכים לחתוך עכשיו, כולם מרגישים בסדר?'"

וינסלט ורייס מגלמות אם ובת בסדרה, מה שרק הופך את הסיפור הזה לעוד יותר מרגש. הסדרה המדוברת, "The Mare of Easttown", מתארת תעלומת רצח מסתורי ועתידה לעלות למסך בהמשך שנת 2021. עוד יככבו בה גאי פירס ("ממנטו", "איירון מן 3"), אוון פיטרס ("אימה אמריקאית") וג'ין סמארט ("פארגו").

אנגורי רייס, 2018 (צילום: Noel Vasquez, getty images)
"היא אמרה, 'תודה לאל, קייט, תודה רבה!'" אנגורי רייס | צילום: Noel Vasquez, getty images

שאלה מתבקשת שעולה מתוך הסיפור היא למה וינסלט הייתה זו שנאלצה לוודא שהסצנה לא מעוררת אי נוחות (ולא, לצורך העניין, איש צוות אחר שאיננו מככב בסדרה). ובכן, סדרות רבות דווקא כן דואגות להפקיד את הפן הזה של הצילומים בידי אדם מוסמך, ומעסיקות מתאמות אינטימיות - שתפקידן להבטיח שסצנות הסקס, מביכות ככל שיהיו, מתנהלת על מי מנוחות כשכל השחקנים מרגישים נינוחים ובטוחים. ב"ברידג'רטון", למשל, מתאמת האינטימיות היא זו שתמכה בפיבי דינבור (דפני) בצילומי סצנות מסוג זה, שהיו בעבורה חוויה לא פשוטה. במקרה של הסדרה החדשה של וינסלט, השחקנית סיפרה כי הסצנה המדוברת - בין רייס לבין שחקן אחר מהסדרה - לא דרשה עירום, ולכן מתאמת אינטימיות לא נקראה להגיע לצילומיה. 

נראה שווינסלט לגמרי לקחה השראה מאותן מתאמות אינטימיות (אולי היא אפילו תשקול הסבה מקצועית, מי יודע), וזו אפילו לא הפעם הראשונה בה השחקנית מתערבת בצילומי סצנות סקס למיניהן. באוקטובר האחרון, חשפה השחקנית כי היא קבעה את צילומי סצנת הסקס שלה ושל סירשה רונן (איתה כיכבה יחד בסרט "Ammonite") דווקא ליום ההולדת של רונן עצמה. וינסלט הסבירה את ההחלטה התמוהה בזמנו, כשאמרה כי "בכנות, רציתי שיהיה לה זיכרון נהדר בחיי הקולנוע שלה, בלי קשר לאיך שהסצנה התרחשה למה שקרה בסרט".