הידיעה על ירידתה של "משפחת קרדשיאן" מהמסך בשנה הבאה, אחרי 14 שנים ו-20 עונות, הכתה את תעשיית הריאליטי ואת מיליוני המעריצים בתדהמה. רבים עדיין מתקשים לעכל את גודל הבשורה, ועל כן פונים לאפיקים יותר מסורתיים במסגרת ההתמודדות עם תהליך האבל, כמו למשל הטלת אשמה. אבל את מי אפשר להאשים? ההודעה של ערוץ E! כבר הבהירה כי ההחלטה הייתה של המשפחה בלבד, כך שהאצבע חייבת להיות מופנית כלפי מישהו משבט קרדשיאן-ג'נר.

מסריקה של התגובות הרבות לביטול ניכר שעיקר הכעס מתמקד כעת במטרה אחת: האחות קורטני. הבכורה לאחיות קרדשיאן הביעה בעבר לא מעט תסכול סביב ההפקה של הסדרה ואף הודיעה לפני כשנה שתעזוב אותה סופית לאחר העונה ה-18. לפני כחודשיים קורטני הסבירה בראיון למגזין Vogue Arabia כי היא חשה שהאווירה מאחורי הקלעים הפכה לרעילה, וכי היא זקוקה למקום בו יש יותר דגש על הפרטיות שלה. לטענתה, היא מעוניינת להתמקד באושר שלה, שכולל להיות אימא לשלושת ילדיה והתמקדות בעסק שלה.

למעשה, בעונות האחרונות של הסדרה ניתן היה לראות כיצד קורטני מסתדרת פחות ופחות עם האופי המציצני של התוכנית, ובאחת הפרקים היא וקים כמעט ונקלעו לעימות פיזי. כעת, טוענים מעריצים, אפשר לראות את זה כסנונית הראשונה שבישרה את הסוף. "קורטני הודיעה שלא תהיה בעונה הבאה של הסדרה ואחרי מספר חודשים מודיעים שהעונה הבאה תהיה האחרונה. קורטני היא הזאין של המשפחה", כתבה גולשת מתוסכלת, בהתייחסות לכך שעזיבתו של זאין מאליק את להקת וואן דיירקשן הובילה לפירוקה. 

גולשים נוספים הוציאו אף הם את זעמם וכתבו "זה הכל אשמת קורטני", "אני מאשים בזה את קורטני" ו"לעזאזל, קורטני, למה את חייבת להרוס את הכיף לכולם?". אחרים ניסו לפנות ישירות לאחיות האחרות ולדרוש מהן הסברים: "היי, קים", כתבה אחת מהם, "למה נראה לי שקורטני הובילה לצורך בהחלטה הזו? חבל מאוד".

בחודש מרץ האחרון, לפני הידיעה על סיומה של התכנית, התארחה קים קרדשיאן בתכניתו של ג'ימי פאלון ונשאלה על ההחלטה של אחותה הגדולה. "אני מרגישה שהיה המון כעס שהצטבר מצדה של קורטני, או סתם תחושה שהיא לא רוצה לצלם יותר", סיפרה, "היא לא הבן אדם שיקבל החלטה ויגיד 'אוקיי, חברים, אני לא הולכת לצלם', אבל היא תגיע לעבודה עם גישה מסוימת ותוציא את זה על כולם, מאנשי הצוות ועד אלינו, ולא תקבל את ההחלטה הזו". "אנחנו סוג של, פשוט, נמשיך לעודד אותה ולנסות להבין למה היא לא הייתה שמחה".