העונה ה-17 של "האנטומיה של גריי" (שהגיעה אמש ל-yes) נפתחה באופן המושלם עבור המעריצים, עם חזרתו של דרק שפרד (פטריק דמפסי) לסדרה. דמותו של שפרד, כמובן, כבר מצאה את מותה אי אז בעונה ה-11, ולכן תפקידו של דמפסי מגיע במסגרת חלום של אשתו לשעבר, מרדית' גריי. רק שבעוד דמפסי זכה לפרידה הירואית מהסדרה - ואז עוד לקאמבק - אחת הכוכבת המקוריות של "האנטומיה" לא סגרה את העניינים בצורה כזו חיובית.

קתרין הייגל, שגילמה בשש העונות הראשונות של הסדרה את דמותה של איזי סטיבנס, ידועה כבר שנים בתור אחת השחקניות שעזבו את ההפקה בטריקת דלת עוצמתית. הייגל, כך נטען, הרגישה כי דמותה של איזי לא זוכה לקווי עלילה מספיק טובים, והמשיכה מהסדרה לקריירה קולנועית בכמה קומדיות רומנטיות מצליחות. בעוד השחקנית טענה באופן רשמי כי היא בסך הכל שואפת לבלות עוד זמן עם המשפחה שלה, דמותה של איזי לא זכתה להיפרד מהסדרה בצורה האידיאלית, וקו העלילה שלה נחתם בכך שהיא פשוט עוזבת את סיאטל לאחר סיום נישואיה לאלכס קרב (ג'סטין צ'יימברס) - וזאת למרות שרוב הדמויות שפרשו מ"האנטומיה" זכו למוות טרגי או פרידה סוחטת דמעות.

על אף שבעונה ה-16 כן נחשף קצת יותר על חייה החדשים של איזי - היא ואלכס, שעזב את ג'ו (קאמילה לודינגטון) חיים יחד בקנזס - צופי "האנטומיה" עדיין ציפו שביום מן הימים הייגל תזכה לאקורד סיום יותר מרגש, בטח אם דמפסי קיבל כמה כאלה. בשבוע שעבר, במסגרת ראיון ללוס אנג'לס טיימס, השואורנרית (המנהלת הבכירה ביותר בסדרה) של "האנטומיה" שפכה קצת אור על העניין. לפי קריסטה ורנוף, פרק פרידה חגיגי מהייגל דווקא תוכנן לפרטי פרטים, אבל היא פשוט לא הגיעה אליו.

"תכננו שהיא תחזור לפרק שיסגור כמו שצריך את הסיפור של איזי ואלכס", הסבירה ורנוף במהלך הראיון, "כתבתי את הפרק ההוא, וזה היה יפהפה. יום לפני שהיינו אמורים להתחיל הכנות או לצלם, אני לא זוכרת, קיבלנו שיחה שמודיעה שקייטי לא תגיע. פשוט לא תגיע. לא הולכת לעשות את זה". "אני לא יודעת מה קרה בחיים שלה", הוסיפה, "אני לא יודעת מה הוביל להחלטה הזאת. כל מה שאני יודעת הוא שבלילה לפני שמשהו אמור להצטלם, שסובב כולו סביב דמות אחת והשלמת הסיפור שלה, קיבלתי שיחה שהודיעה לי שהיא לא מגיעה לעשות את זה". 

בעקבות פרסום דבריה של ורנוף, מקורבים להייגל הכחישו לחלוטין את הנטען. בתגובה שנמסרה למגזין אנטרטיינמנט וויקלי, אותם מקורות טענו כי "התיאור הזה לא נכון. קריסטה טועה. קתרין הייתה בלוס אנג'לס אחרי חופשת לידה (כשהיא אימצה את הבת שלה) וחיכתה שיקראו לה לסט". 

ורנוף, אגב, היא לא היחידה עם טענות כלפי הייגל. איזאיה וושינגטון, שגילם בסדרה את דמותו של פרסטון בק - ופוטר בשנת 2007 לאחר פרסום דיווחים, כולל מפי הייגל עצמה, על תקרית בה כינה את טי אר נייט (ג'ורג' אומאלי) בכינויים הומופוביים - העלה הבוקר ציוץ לטוויטר עם תמונה של הייגל, בו תקף את השחקנית. "האישה הזאת טענה פעם שאני 'לעולם' לא אמור לדבר שוב בפומבי", כתב, "העולם הסכים עם ההכרזה שלה אז ורדף אחרי העבודה והראש שלי ב-65 שפות. הלוואי והייתי בטוויטר ב-2007, כי אני *לעולם* לא אפסיק לתרגל את חופש הביטוי שלי". "למדתי שכל כסף הוא לא כסף טוב", הוסיף בציוץ נוסף, "ואף סכום כסף לא יכול להחליף לך את הכבוד והיושרה שלך. חלק יקראו לזה 'לחיות לפי העקרונות שלך'".