האם "ברידג'רטון" היא סדרה מופתית? יש שיגידו שלא. האם היא נאמנה למציאות? ובכן, למרבה הצער, לא ממש. האם היא מתאימה לכל אחד? גם לא, שכן לא קל לצלוח את הפרקים בני השעה ואת המשלב השפתי הגבוה המאפיין את החברה הגבוהה של לונדון במאה ה-19. אבל על דבר אחד יסכימו אלה שגמעו בשקיקה את הדרמה התקופתית החדשה - היא בהחלט משאירה טעם של עוד. בתקופה כזו בה הביקוש לאסקפיזם רק הולך וגדל, הסקנדלים בתיווכה של ליידי וויסלדאון (ובראשם  סצנות הסקס המהבילות של דפני וסיימון) ענו בדיוק על הצורך. אז מאחר וככל הנראה סיימתם לצפות בעונתו הראשונה של הלהיט של נטפליקס, הנה מה שאפשר להסיק לגבי העונה השנייה - אם מסתמכים על ספריה של ג'וליה קווין (עליהם, כידוע, מבוססת "ברידג'רטון"). 

סדרת הספרים מכילה שמונה רומנים, כאשר כל אחד עוסק באחד משמונת האחים למשפחת ברידג'רטון בהרחבה - ובעונתה הראשונה של הסדרה הפוקוס הוא ללא ספק על דפני (פיבי דינבור), עם התייחסות בלתי-מבוטלת גם לעלילותיהם של אחיה ואחיותיה. עוד לא ידוע מה הכיוון של העונה הבאה ובאיזו דמות היא צפויה להתמקד, וכמובן שהסדרה לוקחת השראה מהספרים ולא שואבת מהם כל פרט ופרט - אבל עלילותיהם הן יכולות לתת אינדיקציה למה שעתיד לקרות בעונה הבאה.

דפני וסיימון לא יהיו במוקד העלילה

נכון, קשה לדמיין את "ברידג'רטון" בלי סצנת סקס של הדוכס והדוכסית בכל דקה עגולה, אבל אולי כדאי שתתחילו לעכל. התשוקה הבלתי-נתפסת בין השניים הייתה הסיפור המרכזי בעונה הראשונה, אבל אם אנחנו מסתמכים על הספרים - הסיפור הזה די נגמר שם. הם צצים מפעם לפעם, ואנחנו יודעים שהם ממשיכים להביא ילדים, אבל הם לא עוד גולת הכותרת. אבל אל תאבדו תקווה - קשה לנו להאמין שיוצרי הסדרה יוותרו על זמן מסך לזוגיות הלוהטת (והמוכרת) של השניים.

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: Liam Daniel/Netflix)
יש לקוות שנראה עוד מרגה ז'אן פייג' על המסך. מתוך "ברידג'רטון" | צילום: Liam Daniel/Netflix

המאמץ לחשיפת זהותה של ליידי וויסלדאון ממש לא יסתיים כאן

ההחלטה של יוצרי הסדרה לחשוף את זהותה של הליידי בפני הצופים כבר בעונה הראשונה הייתה תמוהה למדי, שכן ברומנים הקוראים לא מגלים מיהי העיתונאית המפולפלת עד הספר הרביעי. אמנם אנחנו הצופים כבר יודעים שמאחורי הרכילאית שמשגעת את כולם עומד לא אחר ממוחה הקודח של פנלופי פת'רינגטון, אבל אלואיז הנחושה עוד לא נחשפה למידע משנה-החיים הזה, ואיתה גם שאר חברי הקהילה - ועל כן אפשר רק לנחש שכולם ימשיכו לרחרח. בספרים, ליידי דנברי עצמה מציעה פרס כספי לחלוץ שיגלה מיהי וויסלדאון, ואלואיז גם היא עובדת על המחקר בקדחתנות. העימות הטעון בין החברות הטובות פנלופי ואלואיז ככל הנראה עתיד לבוא, ואנחנו מתפלצים רק מהמחשבה על מה ליידי פת'רינגטון תעשה עם המידע המפתיע הזה.

המסתורין סביב מות האב עומד להתפזר

נכון, השאלה הגדולה שעולה בעונה הראשונה של הסדרה היא ללא ספק זהותה של ליידי וויסלדאון, אבל בעוד זו דווקא מקבלת תשובה - תעלומה אחרת נשארת לא פתורה. מדובר, כמובן, בסיבת מותו של אבי משפחת ברידג'רטון - שהעונה הראשונה מסרבת לצלול אליה, שלא לומר לעסוק בה בכלל. אבל רמזים לגבי נסיבות לכתו מושתלים בעונה, בדמות דבורים שחוזרות ומופיעות בכמה פריימים משמעותיים. לא הבנתם כלום? נעשה לכם סדר: בספרים, אדמונד ברידג'רטון מת מעקיצת דבורה בגיל 38, אובדן שהותיר את הגברים במשפחה עם חרדת מוות וחרדה מדבורים בפרט. אם להישען על הספר השני בסדרת הרומנים, יכול מאוד להיות שלנדבך הזה בסיפור יהיה מקום נרחב יותר בעונה הבאה, עם התמקדות בנטל שלקח עליו אנתוני, הבן הבכור וראש המשפחה הנוכחי.

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: צילום מסך מתוך "ברידג'רטון", נטפליקס)
דבורים הושתלו במקומות רבים בסדרה - וזו הסיבה. מתוך "ברידג'רטון" | צילום: צילום מסך מתוך "ברידג'רטון", נטפליקס

מאמציו של אנתוני להימנע מאהבה לא יצלחו

לאחר שסיינה שברה את ליבו (או שמא היו אלה חוקי המעמדות הנוקשים שהיוו מכשול לזוגיות שלהם מלכתחילה), אנתוני ברידג'רטון נשבע להתמיד בחיפושי אישה להתחתן איתה ו"למחוק את האהבה מהמשוואה". גם בספרים אנתוני החליט להתנזר מאהבה ופשוט למצוא התאמת נישואין הגיונית (אבל מסיבת החרדה שהוא חווה עקב מות אביו). בכל מקרה, מאמציו הנואשים להימנע מסיבוכים מיותרים נוחלים כישלון כשהוא נתקל באחותה של המיועדת, ששונאת אותו לחלוטין - אבל מהר מאוד, כמובן, השניים מתאהבים עד מעל לראש. מעניין אם העונה השנייה תעסוק בסיפור הזה או שמא תמשיך ותייצר עוד דרמות עם האופראית סיינה, מושא אהבתו. 

סיפורה של מרינה עשוי להיות טרגי יותר (לא חשבנו שזה אפשרי)

בסדרה, מרינה תומפסון מגלה שהיא בהיריון מאהוב ליבה החייל שמוצב בספרד,  ומכיוון והיא איננה נשואה לו - היא מוקעת מהחברה הגבוהה כאשר ליידי פת'רינגטון מספרת לכולם שהיא חולה וסוגרת אותה בחדרה. בהמשך, מרינה אף מגלה שג'ורג', מושא אהבתה, נהרג בקרב - והיא נאלצת להתחתן עם סר פיליפ, אחיו, אותו היא לא אוהבת. בספרים, גורלה מר עוד יותר: הספר החמישי מסופר מנקודת מבטו של פיליפ, שהתחתן עם מרינה שמונה שנים קודם לכן. באותן שנים, מרינה סבלה מדיכאון חמור ואף ניסתה להתאבד בטביעה. פיליפ הציל אותה, אך לבסוף היא מתה מהפציעות שנגרמו לה כשקפצה למים. אחרי כל הטלטלות שהיא עברה בעונה הראשונה, אפשר רק לקוות שהיוצרים יחסכו ממנה את הסוף הנורא הזה.