מי שכבר הספיק לצפות בשמונת הפרקים של "ברידג'רטון" בנטפליקס בוודאי כבר יודע כמה סבוך עולמם של בני החברה הגבוהה ובני משפחת ברידג'רטון בפרט. על לונדון רוויית הסקנדלים רובצת הרכילאית ליידי וויסלדאון, שזהותה נשארת עלומה. היא הופכת לנדבך מרכזי ביום-יום של הדמויות ובעצם לתעלומה הגדולה של חייהן. אותה תעלומה נפתרת בסוף העונה, כאשר אנו מגלים מי עומד/ת מאחורי הסופרת המפולפלת (לא נספר למי מכם שלא סיימו לצפות), אבל תעלומה אחת גדולה נוספת מלווה את הצופים לאורך כל העונה, וכאן - הם דווקא לא זוכים לפיתרון.

כשהצופים פוגשים בבית ברידג'רטון לראשונה, תשעה בני משפחה מוצגים, ליידי ויולט ושמונת ילדיה: אנתוני, בנדיקט, קולין, דפני, אלואיז, פרנצ'סקה, גרגורי ויקינת'. מיד עולה השאלה המובנת מאליה - איפה אבי המשפחה? מהר מאוד מתברר כי אדמונד ברידג'רטון הלך לעולמו שבועות ספורים לאחר הולדתה של בת הזקונים. אבל השאלה האמיתית נשארת לא-פתורה - מה היו נסיבות מותו של האב.

האם אדמונד התמוטט מאפיסת כוחות אחרי שגידל שמונה ילדים? אולי הוא מת ממחלה? או שמא הוא מאס בחיי החברה הגבוהה והתאבד? עונתה הראשונה של הסדרה מסרבת לחשוף את האמת, אבל מעריצי "ברידג'רטון" הוותיקים כבר יודעים את התשובה. הסדרה המצליחה מבוססת, כידוע, על סדרת רומנים מאת הסופרת ג'וליה קווין, ובהם - סיבת המוות של אבי המשפחה דווקא כן מוזכרת. 

בספר השני בסדרת הרומנים, "The Viscount Who Loved Me", הקוראים למדים כי אדמונד ברידג'רטון מת במפתיע לאחר שנעקץ על ידי דבורה בגיל 38 בלבד. במאה ה-19 רופאים לא ידעו דבר על הלם אנפילקטי (תגובה אלרגית קשה), ועל כן - הגורם למותו נשאר מסתורי ולכתו הותירה חותם עמוק על שני בניו הבכורים, אנתוני ובנדיקט. בספר, אנתוני מפתח פוביה מדבורים, מתוך אמונה שהן יהרגו גם אותו, ובנדיקט גם הוא משתדל להיזהר מהן. 

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: צילום מסך מתוך "ברידג'רטון", נטפליקס)
מתוך "ברידג'רטון" | צילום: צילום מסך מתוך "ברידג'רטון", נטפליקס

הסדרה, כאמור, לא מתייחסת לסיבת מותו של אדמונד באופן ישיר, אבל מעריצים טוענים כי רמזים לכך שהנושא יעלה בעונה הבאה נשתלו לכל אורך עונתה הראשונה של "ברידג'רטון". חדי העין בוודאי הבחינו בכך שבית המשפחה משוקט בביצי פסחא המעוטרות באיורי דבורים, אשר לפי אותם מעריצים - קשורות באופן מכוון לטרגדיה המשפחתית. בנוסף, בפרק השביעי של העונה, בנדיקט לובש חולצה אשר על הצווארון שלה רקומה דבורה. חלק מהצופים שמו לב גם לרמזים אף פחות בולטים לעין: בסצנה הראשונה, דבורה מופיעה על דלת בית המשפחה, ובסיום העונה דבורה נוספת מופיעה, הפעם על החלון, בסצנת הלידה של דפני.