עד אתמול, מעט מאוד אנשים זכרו מי זה רז ניסים כהן. הצעיר התל אביבי הופיע על המסך לזמן קצר בעונה השמינית של "הישרדות" (הוא פרש לאחר שישה ימים על האי), וחזר לתודעה פה ושם בזכות התפרצות לראיון של כוכב NBA ושערוריות אחרות. אתמול, כשכהן צולם מתעמת עם כמה בני אדם ברחוב, בתיעוד שהפך מאז לוויראלי דרך העמוד "ישראל בידור", הפרצופים המוכרים יותר היו אלה של אסי בוזגלו ואלה איילון, מתמודדי העונה הנוכחית של הריאליטי, שנקלעו לסיטואציה.

ועדיין, בין בוזגלו לאיילון היו כאלה שזיהו את הפליט-לרגע, בהם גם חברת הכנסת לשעבר מירב בן ארי, שהייתה מהראשונים לדווח על התקרית. בן ארי, למי שהספיק לשכוח, לא זרה לעולם הריאליטי: בשנת 2005 היא זכתה בתכנית "דרוש מנהיג" שעסקה בתחרות בין דור העתיד של ההנגה החברתית בישראל. עשר שנים אחרי אותו סיבוב טלוויזיוני, בן ארי נכנסה לכנסת במסגרת מפלגת כולנו של השר לשעבר משה כחלון, וכיהנה בה עד השנה שעברה. מאז, חברת הכנסת לשעבר הפכה לאחד הקולות הבולטים ביותר ברשת (ובמיוחד בטוויטר) בכל הנוגע לריאליטי ישראלי, ונראה שהיא שמחה מכל הזדמנות שניתנת לה להביע את דעתה על הז'אנר.

אהלן מירב, תוכלי לספר מה בדיוק קרה אתמול?

"תגיד לי! מי זאת הבחורה הבלונדינית? זאת לא אלה מ'הישרדות'?".

נכון מאוד.

"רגע, אני אגיד לך למה - הוא קרא לה 'אלה, אלה' אבל היא עמדה עם הגב אליי ואני אמרתי 'רגע, היא בכלל חולה בקורונה אז זה לא הגיוני'. ואז פתאום בערב אחרי 'הישרדות' אני רואה אותה אצל גיא לרר והיא הייתה עם אותה חולצה אז לא הבנתי. זאת היא בוודאות. זה אותו שיער ואותו מבנה גוף. פשוט לא היה לי נעים להסתכל לה בפרצוף. וואי וואי איך הוא יצא עליה".

מה הלך שם?

"הם היו שם במספרה בבן יהודה פינת דיזנגוף, סבבה? היא הלכה על מעבר החצייה, והוא עמד שם בכניסה והתחיל לצרוח קללות. כולם נעצרו והסתכלו. נראה לי שאנשים, מהפחד, לא הוציאו את הטלפון. היא עמדה עם הגב אליי - אני ידעתי שזאת היא בגלל השיער ומגפי הבוקרים - והוציאה לו אצבע משלושת והוא המשיך לקלל אותה. הייתה שם עוד בחורה, שהיא לא מוכרת, והיא רצתה להראות לו משהו בטלפון אבל הוא התחיל לקלל גם אותה. והיא אמרה לו 'אני אזמין לך שוטר' כי באמת לא הייתה לו סיבה לקלל אותה או את אלה".

"היא התקשרה למשטרה, ואז אסי, שהיה בתוך המספרה עם עוד מישהו, ניסה להחזיק אותו והוא המשיך לקלל אותם. המשטרה הגיעה ממש תוך חמש דקות. הוא היה בטירוף. כולם עמדו שם והסתכלו. לזכותו של אסי ייאמר שהוא בא וחיבק אותו והרגיע אותו ואמר לו 'מספיק'".

אבל רגע, את זיהית אותו? בכל זאת, הוא פרש ראשון באותה עונה ואת עוד היית חברת כנסת כשהיא שודרה.

"כן אני זיהיתי, זאת לא הייתה עונת VIP, נכון? זה היה עם מעיין אדם, כן, ראיתי. הוא גר לא רחוק ממני והוא הרבה פעמים בפארק. אני גם יודעת מי זה, בוא, פה בברנז'ה של הצפון הישן הוא מוכר. אבל לא ממש ראיתי את העונה, בקושי היה לי זמן לטלוויזיה בתקופה הזאת. הייתי רואה פה ושם אבל ממש לעקוב כל שבוע - זה בלתי אפשרי. אתה לא יכול לפתח יחסים עם סדרה כשאתה בכנסת".

טוב, היום המצב כבר אחר.

"כן, אני מעלה עכשיו סיכום בכל פרק של 'הישרדות' לטובת הגולשים שלי".

מי הפייבוריט שלך שם?

(שותקת)

את עוד שם?

"כן, אני נעצרתי כי זה ליהוק פח אשפה. ג'רבי ועידן, אני יודעת? הם הכי נורמליים שם. זה נורא. אבל זה הריאליטי היחיד שאני רואה עכשיו".

את "חתונה ממבט ראשון" גם אהבת, אני זוכר נכון? היית כותבת על זה הרבה יחד עם חברת כנסת לשעבר אחרת, איילת נחמיאס-ורבין (המחנה הציוני).

"עקבתי, אבל יש דברים שהעברתי כי זה היה טו מאץ' בשבילי. בעיקר הזוג החבוט, הגר וניר. תראה, מתברר שזוגות חבוטים דווקא מצליחים - למרות שהבנתי שלירון, לירן הזה, הם (שירי ולירן, ר.א) כבר נפרדו. ראיתי אותה, היא ישבה לידי בבר עם חברים שלה".

חוץ ממך ומאיילת, יש עוד חברי כנסת שעוקבים אחרי ריאליטי ממה שידוע לך?

"איילת היא הכי חזקה, היא לא ראתה 'הישרדות' אבל היא ראתה 'חתונמי'. מי עוד בחבר'ה שלנו, של ה'לשעברים'? אנחנו מדברות על זה דווקא מדי פעם, אבל בצורה כזאת של ממש לכתוב בטוויטר זה רק אני. לפעמים אני יוצאת בערב ולא כותבת על הפרק ואנשים ממש שואלים אותי מה קרה. הם עפים על זה". 

"אני לא מצליחה להבין למה זה תמיד נתפס כמוזר, שמישהו שהיה חבר כנסת צופה בריאליטי. למה לא? זאת תקופת קורונה, אנחנו הרבה בבית, כמה אתה יכול לראות סדרות?".

אבל מעניין אותך גם להשתתף בריאליטי אחד, חוץ מ"דרוש מנהיג", ולא רק לצפות בזה?

"תראה, כל הזמן מציעים לי. אבל אני לא יודעת, אני צריכה לשקול את זה. בסוף, לא משנה כמה אתה בסדר, לפעמים העריכה יכולה להוציא אותך אחר. מה גם שאתה נמצא שם במצבי קיצון. אז גם אם אתה סבבה יש פתאום סיטואציה שאתה יוצא בה רע מאוד וזה יכול לפגוע בכל העתיד המקצועי. יואל (רזבוזוב, חבר כנסת מטעם יש עתיד-תל"ם) היה אמור ללכת ל"נינג'ה" אבל הוא נפצע. חלק מחברי הכנסת שהשתתפו בריאליטי לקחו את זה ממש קשה. אבל אני לא פוסלת, אני חושבת".

אם כן, אז לאן?

"אה, ברור ש'הישרדות'. התנאים מפריעים ויש עוד דברים חשובים - איך אני אצא טלוויזיונית, יש לי ילדה תינוקת בבית - אבל בוא נגיד שהתנאים האלה הם בתחתית הרשימה. זה כמו מה שאמרתי על חברי כנסת שצופים בריאליטי. ברור שאנחנו צופים בריאליטי, אנחנו כמו כולם. לפעמים אנשים כותבים לי 'מה, במה את מתעסקת, למה את צופה בזה'. למה לא? צריך אסקפיזם קצת".

פנינו לרז ניסים כהן לקבלת תגובה, וזו תתפרסם בכתבה כשתתקבל