אי אפשר שלא להעריך את הניסיונות של "כאן 11" להתנער ולמרוד בכל מה שמריח כמו ערוץ 1, והאמת, די הולך להם שם בערוץ. מה שהתחיל בחצי גמר האירוויזיון עם הפרשנות המרעננת (וגם מקוממת בעיני לא מעט מהצופים) של אסף ליברמן ושיר ראובן, ממשיך גם בשידורי המונדיאל. לצד הפרשנים המתבקשים - תמהיל של מאמנים ושחקני כדורגל במיל' - רן בן שמעון, טל בנין, ניר קלינגר וגם ג'ובאני רוסו על תקן ליצן האולפן, ב"כאן 11" החליטו לרענן את פאנל חכמי המונדיאל שלהם עם ליהוקים מפתיעים כמו מוקי ופבלו רוזנברג, ובקרב הפרשנים הקבועים - עמית לוינטל ושלום מיכאלשווילי, שמנצח על ההרכב הסוער הזה.  

לאנשים שאינם חיים ונושמים כדורגל, שמו של עיתונאי הספורט עמית לוינטל לא יאמר הרבה, שכן השתתפותו בפאנל המונדיאל של "כאן" היא גם הופעתו הטלוויזיונית הראשונה בסדר הגודל הזה. וזה לא הדבר היחיד שמבדל אותו: לוינטל הוא חנון של כדורגל, ידען ענק, שמגבה כל משפט שיוצא לו מהפה בנתונים וסטטיסטיקות. הוא היחידי מבין חברי הפאנל הקבועים שאינו בא מרקע של נעלי פקקים, וכנראה גם הגיי המוצהר הראשון באולפן המונדיאל אי פעם.

לוינטל מסתמן כנציג הדור הפוסט-מודרניסטי של הפרשנים, והוא לא חושש לשלב אגרסיות של כדורגל וגווני שמש בפוני. בקיצור, התקשרנו אליו כדי להתוודות בפניו על אהבתנו וגם כדי לקושש טיפים להימורים, כי כרגע הקוף ב"מה אתה ילד" מעלינו בדירוג.

זו בעצם ההופעה הראשונה שלך כפרשן בטלוויזיה, אחרי יותר מעשור שאתה עיתונאי ספורט

"נתתי כמה הופעות לפני שנתיים ביורו, בערוץ בתשלום, אבל זה לא אותו הדבר כמו המונדיאל, כמעט 30% רייטינג וכל מה שקורה מבחינת עניין ציבורי... זה טירוף. שמעי אני יודע שאני פחות מוכר על הסט. אני צריך להוכיח את עצמי, הכל בסדר".

בוא נדבר על האווירה העוקצנית בפאנל: זה נראה כאילו רן בן שמעון וקלינגר, מאליטת הכדורגל המקיפה אותך באולפן, ממש יוצאים לך על הראש!

"הכל בהומור ובחברות, אני אוהב את כולם. רן חמוד, הוא מחמיא לי הרבה והכל בצחוק ובאווירה טובה. אגרסיות אני לא מוציא כאן".

אולי הם פשוט מקנאים לך בבלורית. אתה הרי מוקף קירחים שם

"(צוחק) אהבתי! תשמעי, הרעיון הוא להביא... אני הסמכות המקצועית שם. ויש גם כדורגלנים שלכל אחד מהם יש דעה, וצריך גם קצת הומור - כדי לפנות לעוד קהלים של אנשים שהם לא חולי כדורגל, לנשים..."

אגב נשים - "כאן 11", שבדרך כלל שומרים על גיוון בייצוגים, קצת פספסו בעניין של שילוב נשים בפאנל

"יש אישה בפאנל"

מי, תמר זנדברג? אין כמעט נשים אם אתה לא כולל כתבות חוץ.

"לא, תמר זה קטסטרופה. יש את אשרת עיני ולי פלקון (כדורגלניות - א. ב-א). אולי ביום השידורים הראשון לא היו, ולא במשחקים המרכזיים של 21:00"

נו בבקשה.

"אבל יש נשים. כל יום"

טוב, אז לסיום – על מי כדאי לי להמר?

"מי תזכה? וואו... צרפת"

בדוק? כסף על הרצפה?

"כן. הימור שלי - יקרה נס והם יזכו"