תאגיד השידור הציבורי הבריטי (BBC) – שנמנע עד עכשיו מלהגדיר את חמאס כארגון טרור, על אף מעשי הטבח הרצחניים שעשה בישראלים – יפסיק להשתמש במונחים מכובסים ויגדירו כ"ארגון שהוכרז בידי ממשלת בריטניה ומדינות אחרות כארגון טרור", או לחלופין יקראו לו רק בשמו, "חמאס".

מחאה פרו-ישראלית סמוך למשרדי BBC (צילום: רויטרס)
מחאה פרו-ישראלית סמוך למשרדי BBC | צילום: רויטרס

אתמול נפגש מנהל חטיבת החדשות של BBC עם ארגון הגג של יהדות בריטניה, ובסופה הודיע הארגון היהודי שהתאגיד יפסיק להשתמש במונח "חמושים" (militants) לתיאור חמאס. לשינוי שחל ב-BBC משתי סיבות מרכזיות: הראשונה שבהן היא הדיווח השגוי של כתב BBC על הפצצת בית החולים בעזה שבה אמר כי ישראל היא האחראית הוודאית למעשה. השנייה, היא ביקורת חסרת תקדים של גורמים מדיניים ופוליטיים בהם רישי סונאק, ראש ממשלת בריטניה ונשיא המדינה יצחק הרצוג - נוסף על מחאות נרחבות מול מטה התאגיד הבריטי.

המחאה מחוץ למשרדי ה-BBC (צילום: Carl Court, Getty Images)
המחאה מחוץ למשרדי ה-BBC | צילום: Carl Court, Getty Images

בצל היחס של התאגיד הבריטי לישראל, במרכז הרפואי לגליל הודיעו היום לצוות BBC שתכנן להגיע לצלם בשטחו מחר בבוקר כי "המרכז הרפואי לגליל משהה בזמן הזה, עד הודעה חדשה, את הכנסת ה-BBC לסיקור בין כתליו".

אתמול פרסמו ב-BBC הבהרה לקוראים, לאחר שביום הפיצוץ של בית החולים בעזה טענה רשת השידורים כי "קשה להסביר מי עומד מאחורי הפיצוץ מלבד תקיפה אווירית ישראלית". לטענת קברניטי הרשת, היה שגוי לשער שהפגיעה התרחשה בשל הפצצה של חיל האוויר. הם ביקשו לטעון כי במסגרת סיקורם את האירוע הציגו את טענות "שני הצדדים".