עלילת "בשבילה גיבורים עפים", שנכתבה בהשראת ספרו של אמיר גוטפרוינד ופרק הבכורה שלה שודר השבוע (ראשון, ערוץ 12), נעה בין אירועים שקרו לחבורה אחת בימי מלחמת לבנון השנייה (שנת 2006) לבין מה שקורה לאותה החבורה כעבור עשר שנים. תומר קאפון ונינט טייב מגלמים בה את אביב ויעלי, שהיו בני זוג עד לאירועי אותה מלחמה, שההשלכותיה הובילו לפרידה כואבת.

<<פספסתם את הפרק? צפו עכשיו בפרק המלא של "בשבילה גיבורים עפים" ב-makoTV

באחת הסצינות בפרק, אביב חוזר הביתה מהמלחמה ועל פניו ניכר שחזר מתוך תופת. את פניו של אביב בבית מקדמות נביחות של הכלבה המשותפת של בני הזוג וכשהוא פותח את הדלת היא מתקרבת אליו כדי לקבל קצת יחס. מיד אחריה מגיעה גם בת הזוג יעלי והשניים נצמדים לחיבוק אוהב.

מאחורי הסצינה הזו מסתתר פרט פיקנטי: הכלבה שמופיעה בה היא "לאה", שכשהיא לא מככבת בסדרות היא בעיקר נענית לבעליה, מנהלת התסריט על סט הצילומים של הסדרה. כדי לגרום ללאה לבוא אל אביב מיוזמתה כשהוא פותח את הדלת, בהפקה נעזרו בחתיכה של נקניק קבנוס, וחדי העין יבחינו בצפייה בקטע שאכן היא מקרבת לרגע את פיה אל היד של השחקן.

מתוך בשבילה גיבורים עפים (צילום: מתוך "בשבילה גיבורים עפים", קשת12)
הרגע ה"מפליל" מתוך הסצינה | צילום: מתוך "בשבילה גיבורים עפים", קשת12

>>עפים על קולומביה: משה אשכנזי מאחורי הקלעים של "בשבילה גיבורים עפים"

בסצינה נוספת שמציגה את האירועים שקרו עשור קודם לכן, במלחמה, מופיעה דמות של קצין בחמ"ל, שמכווין את מטוס הקרב אל אזור התקרית בה מעורב צוות הלוחמים בלבנון.

מתוך בשבילה גיבורים עפים (צילום: מתוך "בשבילה גיבורים עפים", קשת12)
הקצין בחמ"ל מוכר מתפקיד נוסף בטלוויזיה | צילום: מתוך "בשבילה גיבורים עפים", קשת12

אם השחקן שמגלם את הקצין נראה לכם מוכר זה לא סתם: מדובר בשלומי טפיארו, שהופיע בין היתר בסדרה הזכורה "זגורי אימפריה", שם גילם את דמותו של "אלכס איקס", כתב חדשות שמנהל רומן עם הדמות שגילמה חן אמסלם.

סצינה נוספת בפרק ששודר אמש ב"בשבילה גיבורים עפים" מציגה את דובי, אח שלי יעלי, בחיק משפחתו – אשתו ושני ילדיו. הילד שמופיע בסצינה בתור בנו הבכור של דובי, הוא בנו של יוצר הסדרה עמרי גבעון.

בנו של עמרי בסדרה (צילום: מתוך "בשבילה גיבורים עפים", קשת12)
הסצינה בה מופיע בנו של היוצר | צילום: מתוך "בשבילה גיבורים עפים", קשת12

>>עקבו אחרי "בשבילה גיבורים עפים" גם בעמוד הפייסבוק הרשמי של הסדרה

"בשבילה גיבורים עפים": ראשון ב-21:00. קשת, ערוץ 12