אין ספק שאחת ההפתעות הגדולות שהיו על במת הזמר במסכה התחבאה מאחורי תחפושת הפלאפל. אמש (מוצ"ש) הוא הגיע למקום השלישי והתגלה כלא אחר מאשר הג'ודוקא האולימפי אורי ששון. הניראות הקשוחה של ששון הצליחה לבלבל שבוע אחר שבוע, כשעלה בתור הפלאפל לבמה דווקא עם ביצועים מרגשים. "כל מי שמכיר אותי קצת יודע שיש פה איזה דיסוננס בין היכולת שלי להילחם ולהוציא את הלוחם שבי לבין הרגש, שאני נותן לו הרבה פעמים ביטוי והוא לא טוב ומקצועי כמו הג'ודו", סיפר ששון ברגע שאחרי בחי בלילה, "אבל אני שמח שהפעם כשעליתי על הבמה יכולתי להתייחס רק לזה, לתנועות ולהוציא את מי שאני".

מה יותר מרגש, לזכות במדליה או להיות בהזמר במסכה?
"זה סוג אחר של ריגוש, לעמוד על הפודיום באולימפיאדת ריו ולייצג את מדינת ישראל זה מדהים, זאת זכות גדולה, אבל כשעמדתי על הבמה ושרתי את השרים תחת מסע מאוד מאתגר ומעניין, כל כך נהנתי". 

10 (צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12)
הפתעת העונה. אורי ששון | צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12

"כבוד גדול לחלוק איתכם את הגמר הזה", פנה הג'ודוקא לתרנגול צחי הלוי ולשפירית רינת גבאי שישבו לצידו, "אתם באמת זמרים מדהימים. אני אומנם בא מתחום אחר אבל השפה היא אותה שפה, זה אחד הדברים שהבנתי, אתה מתרגש, עולה על במה והמטרה שלך היא לרגש את הקהל, גם בג'ודו זה קורה".

>> מי נחשף מאחורי תחפושת  הפלאפל, השפירית והתרנגול?

מישהו ידע שאתה שר ככה?
"בקושי אני. הייתי צריך להראות סרטון שלי שר וברגע שראו אמרו לי שהתקבלתי".

תקופת הקורונה שכמעט השביתה לגמרי את עולם הספורט היא זאת שאיפשרה לששון לקחת חלק בתוכנית. המאמן שלו, אורן סמדג'ה, עלה על הקו בהפתעה וסיפר על האימונים שהתפספסו בעקבות הסוד הגדול של הג'ודוקא. "היו כמה פעמים שאורי לא הגיע, אז שאלתי אותו מה קורה והוא ענה 'אני לא יכול לדבר, תבין אותי'", סיפר המאמן הלאומי מהצד שלו.

אורי ששון בראיון אחרי החשיפה (צילום: מתוך "חי בלילה", קשת 12)
אין ספק שזאת המתנה הכי שווה בעולם. ששון ועובד | צילום: מתוך "חי בלילה", קשת 12

"כמו שאורי ציין בתוכנית, אם היינו בתקופת אולימפיאדה דבר כזה בחיים לא היה עובר, אבל יש קורונה",אמר סמדג'ה בשיחת טלפון, "ראיתי את הרמזים ושיערתי שזה הוא אבל אני לא שואל שאלות, בסוף כבר התחלתי להבין שזה אורי. מדליסט אולימפי וזמר, כל הכישרונות בבן אדם אחד, מדהים". ששון ניצל את המומנטום להודות לסמדג'ה על ההתחשבות בתקופה הזו ואמר: "הוא לא ידע מה אני עושה אבל הוא ידע שזה משהו גדול. הוא תמך לאורך כל הדרך וזה הזמן גם להגיד לו תודה על הכל, אני אוהב אותך".

אבל אם הג'ודוקא חשב שכאן נגמרו ההפתעות, הוא טעה ובגדול. לאולפן נכנס עובד מהסביח המפורסם, "הסביח של עובד", עם סלסלה מלאה באושר ומנות, ועם שובר שווה במיוחד שמזכה אותו בסביח מתנה לכל החיים. פייר, היינו עושים הכל בשביל מתנה כזאת.