ערב הגמר של הזמר במסכה מאחורינו, ולאחר חודשים של מתח, סוף סוף גילינו מי מסתתר מתחת לכל המסכות. נתחיל במנצח של העונה, צחי הלוי, שנחשף מאחורי תחפושות התרנגול והצליח לבלבל את חברי הפאנל. בת זוגו, לוסי אהריש, גם כן נחשפה בתוכנית בתור החסידה, וברגע הזכייה היא עלתה לבמה כדי לפרגן לו. בחדשות הבוקר עם ניב רסקין, הוא סיפר על התגובה שלה לפני הגמר: "האמת שלוסי אמרה לי ' אם אתה לא חוזר עם הגביע – אתה לא חוזר הביתה".

המנצח הגדול: זה המפורסם בתחפושת התרנגול (צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12)
לוסי וצחי ברגע החשיפה | צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12

וזה לא הכל. גם להתנהלות מאחורי הקלעים התייחס הלוי, וסיפר על הרגע שבו גילה על החשיפה של החסידה, הלוא היא אהריש. "יכולנו לדבר אבל עשו בינינו בנקים, כל דבר שעשינו זה היה בנפרד. לכל אחד יש את המלווה שלו, מתי אוספים כל אחד, אנחנו גם חוזרים בזמן אחר כי לפעמים היו מצלמים מועמדים להדחה. גם כשהיא נחשפה, הייתי בדרך חזרה מהאולפנים ואני לא יכול להגיד למלווה המקסימה שלך שאני מכיר את החסידה. אז אני מאחור מסמס ללוסי: 'מה, רגע הדיחו אותך?'. מן הסתם שיש משהו מקל שאנחנו ביחד בתוך החוויה הזאת, אבל מאוד נהנינו מהאנונימיות והזמן הזה".

>> מבולבלים? הנה פיצוח הרמזים המלא של הפלאפלהשפירית והתרנגול

גם רינת גבאי, שהתגלתה מאחורי מסכת השפירית והגיעה למקום השני והמכובד ביותר, סיפרה על החוויה שלה בתוכנית. "הייתי יכולה לעשות חוזה חיים עם השפירית, ודווקא כן להישאר בתוך המסכה. מבחינתי זאת הגרסה של סיה". כך למעשה היא הרגישה חופשיה להגשים את החלום, ועל כך גם קיבלה תגובות מפרגנות: "שמעתי 20 פעם שאומרים לי 'רזה, רזה רזה', עפתי".

14 (צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12)
רינת גבאי ברגע החשיפה | צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12

תגובה שהצליחה לרגש את גבאי במיוחד הייתה זו של אביה, שעלה אמש לשיחת טלפון בראיון בחי בלילה, מה שגרם לגבאי להתרגש עד דמעות. "אבא שלי הוא המנטור של החיים שלי. השיחה איתו הובילה אותי לרגעים האלה שהייתי יושבת בתור ילדה קטנה, והוא מראה לי איך זמרות מגישות שיר כמו קטיפה. הוא כל הזמן אמר לי – הזורעים בדמעה ברינה יקצורו, וזה בשבילי לתת להם את הפירות הכי מתוקים".

10 (צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12)
אורי ששון נחשף בתור הפלאפל | צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12

למקום השלישי הגיע אורי ששון, שנחשף מאחורי הפלאפל וסיפר על הדרך שבה הגיע לתוכנית. "פעם העליתי סטורי שאני שר Crazy עם הגיטרה, מסתבר שהוא נחקק בזיכרון של מישהו. אז זה היה מאוד מרגש. לקחתי גיטרה בגיל 17 או 18 וראיתי שאני מאוד אוהב מוזיקה, באתי ממשפחה שאוהבת מוזיקה". למרות שהאהבה למוזיקה, ששון היה חייב להכחיש את זהותו כפלאפל, ואפילו כשרסקין שלח לו הודעה, ששון כמובן לא נשבר וצחק: "הוא ניסה לנצל את הקשר הספורטיבי – זה לא עבד".