את מתן לוי הכרנו לראשונה כהשגיע לאודישן בהפתעה, עלה על במת "הכוכב הבא" והדהים את כולם עם ביצוע עוצמתי לשיר "חומות חימר" של מרגלית צנעני. משם הדרך שלו לגמר הייתה נראית סלולה, כשלאורך העונה סיפק ביצועים שהוכיחו שיש לו את מה שצריך כדי להיות הכוכב הבא בתעשיית המוזיקה בישראל. רגע לפני שהוא עולה לבמה הגדולה של הזאפה LIVE פארק ראשון לציון (רביעי ב-21:00 בקשת 12), הפיינליסט אירח בביתו את השופט אסף אמדורסקי לשיחה על ההכנות לאירוע הגדול ואיך בכלל בוחרים שיר מנצח לגמר.

>> ההצבעה המוקדמת לגמר נפתחה, לחצו כאן והצביעו לזוכה שלכם

"כשבאתי בפעם הראשונה, לא ציפיתי שדווקא אתה תאהב אותי יותר. זה היה לי מדהים שהתחברת למזרחית שאני מביא", הודה מתן שהופתע לגלות שאחד המעריצים הגדולים שלו בשולחן השופטים הוא לא אחר מאשר אמדורסקי. "הדליק אותי שיש לך את הקצב שקורה היום", הסביר השופט את מה שהצליח לזהות גם הקהל בבית, "זה לא רדום כזה וגם לא מסורתי מידי, ומצד שני אתה גם לא מפחד לשיר את המזרחיות של המתנה שקיבלת. אין הרבה זמרים כאלה היום, לא בגיל שלך".

מה אתה מתכנן לנו בגמר?
"אני הולך לשיר את 'אם תבואי אליי' של עידן רייכל, ואת 'לוחמת' שאיציק שמלי כתב והלחין. זה שיר ממש מרגש ואני הולך להקדיש אותו לאמא שלי. היא הלוחמת של חיי, היא נתנה לי הכל בחיים, נלחמה ועבדה עד 8-9 בערב. לא קל לכלכל בית ככה לבד. אני זוכר את עצמי כועס על אבא שלי, ואמא תמיד הייתה אומרת שאני צריך להבין ולכבד אותו. היום אני לא יכול להגיד אם אני כועס או לא, אבל אני יודע שאני אוהב אותו ממש בזכותה - היא הכל. אמא שלי היא המתנה הכי טובה שיכולתי לבקש - מגיע לה".

אז עד שנגלה האם מתן לוי הוא הזוכה הגדול בגמר המיליון של "הכוכב הבא", אמדורסקי נתן לו בינתיים ברכת דרך מרגשת במיוחד: "בלי קשר לתוצאה בגמר אני רוצה לאחל לך שתהיה לך קריירה ארוכה ומתפתחת, ושזה לא יהיה הדבר הכי חשוב שלך בחיים. שתהיה קריירה מדהימה אבל שתמצא אהבה, שזה דבר יותר חשוב מהקריירה".