הקריירה שלו משגשגת כבר קרוב לשני עשורים, אבל נראה שבכל זאת – השנה החולפת הייתה אחת המצליחות ברזומה של אייל גולן. ההתבצרות בקונצנזוס הושלמה, ההופעות כולן סולד אאוט, האלבומים שוברים שיאי מכירה והריאליטי בכיכובו ממשיך לשבור שיאי פופולריות. המותג "אייל גולן" הוא כבר מזמן תופעה בהיקף חסר תקדים, כזאת שעל פי ההערכות מגלגלת לא פחות מ-17 מיליון שקל בשנה. אלא שברגעי השקט שלו, המסלסל הלאומי מרגיש בכל זאת פספוס.

"אני יכול לצייר את החיים שלי כדבר הכי יפה בעולם. אבל יש לי נקודה שחורה שזה הילדים שלי, אני לא רואה אותם מספיק", הוא אומר בראיון לתכנית "אנשים". "הכל יכול לעשות אותי שמח ומאושר, וטוב והצלחה ויופי, התוכנית ושירים והכל, אבל לא יוצא לי לראות את הילדים שלי".

ליאם בן העשר ואלין בת השבע, ילדיו של גולן מגרושתו אילנית לוי, צפו השנה באבא שלהם עושה עוד צעד בדרך להפוך לזמר של כולם. על הדרך, הם כנראה גם נתקלו בלא מעט ידיעות שעוסקות בהכל חוץ מבמוזיקה שלו – החברה החדשה, הפרידה המתוקשרת, אורח החיים הנוצץ והתמונות באינסטגרם.

"אנשים שומעים שאני נראה פה עם הזאת וההיא, ופה קונה רכב חדש, ופה דירה. אף אחד לא באמת מתעסק עם מה אני רוצה", אומר גולן. "אנשים חושבים שברגע שהם קנו את הדיסק שלך אתה הרכוש שלהם".

איך היחסים שלך עם צלמי הפפראצי שעוקבים אחריך לכל מקום?
"אנשים פה בארץ שוכחים שהם בארץ ישראל, הם לא בהוליווד ולא בשום מקום אחר. נראה לי מיותר להתעלם מהצלם כאשר עוד עשר דקות אני אראה אותך בבית קפה. תן חיוך ותגמור עם זה".

אייל גולן יחצ
גולן. מקפיד לחייך לפפראצי | צילום: אלדד רפאלי

אייל נגד הרשות השנייה

בשבוע החולף גולן דווקא שמח להיות בכותרות, כשהוא לא מהסס להביע את דעתו לגבי הסערה שהתעוררה סביב תוכניתו, "אייל גולן קורא לך". כזכור, הרשות השנייה קבעה כי גמר העונה הנוכחית של התוכנית הפופולרית, המשודרת בדרך כלל בערוץ 24, לא יוכל להיות משודר בערוץ 2. ההחלטה עוררה הדים רבים בקרב הציבור ובתוך התעשייה. בין היתר ניסחו מעריצי התכנית עצומה הקוראת לשידור הגמר בערוץ 2, וביום הראשון לפרסומה כבר החתימו עליה עשרים אלף אנשים. בגוף העצומה נכתב: "אנחנו, המעריצים של אייל גולן המלך, הזמר מספר 1 בישראל, ושל התכנית שלו בערוץ 24, רוצים לראות את הגמר של התוכנית בערוץ 2!". 

שופטי התוכנית היו הרבה פחות מנומסים, והעלו האשמות כי ריח חריף של גזענות עולה מכל הפרשה. השופט עדי לאון צוטט אומר כי "אם זאת הייתה תכנית של הקאמרי, הם בכיף היו משדרים אותה. אולי זה בגלל שזה שאייל גולן וזאת מוזיקה מזרחית, אולי פה הבעיה". גם השופט יוסי גיספן מחה נגד ההחלטה: "ערוץ 2 צריך לזכור שהמקום של מזרחיים הוא לא רק בתחקירים, בתי סוהר, נרקומנים ואנשים עם בעיות. יש לנו תרבות ודרך ארץ. זה מסריח ברמות גזעניות".

גולן עצמו הגיב בעמוד הפייסבוק שלו על הפרשה וכתב בין היתר כי: "רציתי לעדכן אתכם כי אני, יחד עם כל צוות ההפקה של התוכנית והשופטים עובדים במרץ על גמר גדול, מפתיע ומלא במוסיקה טובה, כפי שהיה בשנתיים האחרונות ואף יותר! גם אני הייתי שמח כי הגמר ישודר בערוץ 2 ויועבר לכל עם ישראל וכולי תקווה כי ההחלטה הנכונה תתקבל".

אם כן, בשורות טובות אייל: בסופו של דבר ההחלטה אכן השתנתה, וגמר התוכנית ישודר ביום שלישי הקרוב בערוץ 2.  

"ראיונות זה לא הצד החזק של אילנית"

גם בחיים האישים, כאמור, מדובר בשנה מרתקת במיוחד בחייו של הזמיר. הרומן המסקרן שלו עם הדוגמנית רוסלנה רודינה, אשר העלה הרבה סימני שאלה בהתחלה, הצליח דווקא ללהוט במשך תשעה חודשים שלמים, נצח במושגים של הצ'ארמר, וכלל גם משותפת לארה"ב ומגורים משותפים בדירה של גולן במגדלי YOO.

מאחורי הקלעים של חצי הגמר
בחצי הגמר של "אייל גולן קורא לך". הקהל החתים עצומה | צילום: רועי ברקוביץ

לפני מספר חודשים הם נפרדו – לא לפני שרודינה הפכה לאישיות מוכרת ולאורחת קבועה בכל השקה – וגולן חזר לשוק הרווקות. על אף הפרידה, השניים נשארו בקשר חברי טוב, וגולן  אפילו הגדיל ושלח לאקסית זר פרחים ליום האהבה האחרון, במהלך מבלבל למדי לכל הדעות. בינתיים, כבר החלו שמועות על כך שהוא משיק זוגיות חדשה עם עוד דוגמנית צעירה, אבל הוא מכחיש בתוקף. את המתיחות עם הגרושה אילנית לוי סביב ראיון שהעניקה לפני מספר חודשים ל"אנשים" בו סיפרה כי מעולם לא ביקר אצלה בבית, הוא דווקא לגמרי מאשר.

"אילנית רשאית לדבר על מה שהיא רוצה, אבל היא צריכה ללכת ללמוד להתראיין. ראיונות זה לא הצד החזק שלה", אומר גולן. "יצא מהריאיון שלה, לפי מה שאנשים התקשרו ואמרו לי, שמעולם לא הייתי אצל גרושתי, אפילו פעם אחת. התקשרתי אליה ואמרתי לה 'למה את אומרת את זה? עשיתי חגים אצלך, הייתי אצלך פעמיים בשבוע עם הילדים, אבל כאשר התחלת לצאת עם בן אדם ויש לך חבר (אלירז שדה – ס"ק), אז אני לא אבוא אלייך הביתה. לא משנה אם הילדים שלי גרים שם, אני אראה אותם במקום אחר. ברגע שיש לך חבר אז אני לא בא אלייך'". 

 

>>>לכל כתבות המגזין