כשזה מגיע לשואוביז המקומי, בהחלט יכול להיות שאילנית לוי מציגה את הגרסה האמינה ביותר לאשת רנסנס מודרנית. מלכת יופי לשעבר מצליחה לנהל קריירה עמוסה, להציג יחסי מופת עם הגרוש ואב ילדיה אייל גולן ולנהל מערכת יחסים מורכבת עם אלירז שדה.

אבל שום דבר מאלה, כך היא מבטיחה, לא משתווה לג'וב חייה כאמא במשרה מלאה. "הקריירה אצלי במקום השני, זה לא באותו מקום עם האימהות", אומרת לוי בראיון מיוחד ל"אנשים". "אני מוותרת בזה שאני לא אקח למשל שני פרויקטים ביחד, אני לא אסע עכשיו לצלם ארבעה חודשים בקטמנדו. הבנתי שאם אני לא אהיה, ואני אבחר קריירה או את עצמי במקום הראשון – אז יגדלו אותם אנשים שהם לא אני".

כל ההחלטות שנוגעות לחינוך הן שלך?
"כן. ברור".

 הם מתגעגעים לאייל?

״כן. אם הם מתגעגעים הם מתקשרים כי לפעמים הוא לא יכול לראות אותם. האמת שהם רגילים נורא כי לזה הם נולדו. הם חיים עם אימא. אני בלי קשר מדגישה להם שאבא זה קודם כל אבא. זה לא משנה אם הם חיים איתו או חיים איתי".

 

קמפיין חורף 2013רשת האופנה CHIC (צילום: דביר כחלון)
לוי. קודם כל אמא | צילום: דביר כחלון

החיים שלה שפויים לגמרי

לפני ארבע שנים הביצה געשה כשהזוג המלכותי החליט לפרק את החבילה. כשהייתה בת 19, כמה חודשים אחרי שזכתה בתואר מלכת היופי לשנת 2001, הכירה לוי את המסלסל הלאומי. כעבור שנה נישאו והפכו הורים לליאם בן התשע ואלין בת השש. שש שנים ארכו הנישואים, ואחרי הפרידה אילנית נשארה לגור ברחובות, שם התגוררו בני הזוג עד לגירושים. למרות היחסים הטובים שמציגים השניים, גולן מעולם לא ביקר בבית שבו היא גרה עם הילדים. "אייל לא היה פה אף פעם. זה הבית שלי".

זה מדהים שהוא לא היה פה.
"את יודעת, אנחנו באמת בקשרים טובים, אבל בין זה לבין להיות חברים הכי טובים ולשבת על קפה בבית שלי, זה קצת פחות. אנחנו עדיין גרושים. אני גם לא הולכת אליו הביתה".

לא היית בבית שלו?
"יש דברים שהם כאילו סבבה, ויש דברים שהם לא מתאימים. הקשר הוא חברי בגלל הילדים. אנחנו רואים אחד את השני, אנחנו אוכלים לפעמים ארוחות ערב, הוא מגיע לפעמים עם בת הזוג שלו והכל בסדר".

אורלי מירקין, כתבת "אנשים" שהגיעה לראיין את לוי בטריטוריה הפרטית שלה, הופתעה לגלות כמה החיים של אילנית הם הדבר הכי לא זוהר שיש. "כשנסעתי לראיין אותה רציתי לראות איך מגדלים שני ילדים כשהאבא הוא מלך והאמא היא מלכה. אבל במציאות החיים של אילנית שונים ממה שחושבים. הבחורה עובדת מאוד קשה, והיא לא שונה מאף אישה שצריכה לעבוד ולגדל שני ילדים. היית מצפה מהגרושה של אייל גולן שתעשה מה שהיא רוצה, אבל זה בדיוק להפך".

אילנית לוי ואייל גולן, הופעה של אייל גולן (צילום: אורי אליהו)
עם הגרוש. מעולם לא היה אצלה בבית | צילום: אורי אליהו

איזה חיים יש לה?
"אני חושבת שהחיים שלה שפויים לגמרי בגלל מקום המגורים שלה. אם היא הייתה גרה בתל אביב אז בטח הכל היה נראה אחרת. היה קטע שצילמנו אותה לוקחת את הילדים שלה מבית הספר והילדים שהיו במקום התקהלו מסביב ולא הבינו לכבוד מה אנחנו מצלמים. הם פשוט רגילים לנוכחות של אילנית בעיר, ואף אחד לא הבין שהיא הסיבה שבאנו לצלם".

לא מצאת אצלה שום גינונים של כוכבת?
"בדיוק להפך. רק אחרי שפגשתי אותה לראשונה הבנתי כמה הבחורה עובדת קשה וכמה היא מסורה לילדים. והיא עושה הכל לבד, המשפחה שלה בכלל מחיפה וכל הנטל על כתפיה כמעט ללא עזרה. יש לה מעין קומונה של חברים שגרים לידה ועוזרים לה המון. יש לה בית פתוח, כל רגע נכנסים ילדים ושכנים, ויש שם אווירה של קיבוץ. אילנית היא ללא ספק אם השנה".

היא הציבה תנאים כלשהם לפני הריאיון?
"לא. היא דיברה על הכל בפתיחות והכניסה אותי לחדר השינה שלה ולמקומות הכי אישיים. זה מצחיק, כי בדרך כלל למפורסמים יש קטע שהם לא אוהבים לדבר על החיים הפרטים שלהם אבל מציגים אותם לראווה באינסטגרם ובפייסבוק. אצל אילנית זה בדיוק להפך. היא לא פעילה ברשתות החברתיות אבל אין לה שום בעיה לדבר על הכל".

מה זיהית אצלה שהיא דיברה על הקשר שלה עם אייל?
"שהם באמת חברים טובים ויש בניהם כבוד הדדי ושותפות לכל דבר. זה היה קצת מפתיע שהיא סיפרה שהוא מעולם לא היה אצלה בבית והיא מעולם לא הייתה אצלו, אבל אני חושבת שהם פשוט מיסדו מערכת יחסים כזאת שעובדת טוב עבור שניהם. הם באמת חברים טובים, אבל אילנית מאושרת עם אלירז".

אהבה כנגד כל הסיכויים

את אלירז שדה פגשה לוי כשהשניים הנחו תוכנית משותפת בערוץ 24 לפני קרוב לשנתיים, והשיקו קשר שידע מאז עליות ומורדות, כולל שמועות עקשניות על פרידות חוזרות ונשנות.

כמה פעמים בשבוע הוא ישן פה?

"רוב השבוע".

אז פתאום הילדה יכולה להיכנס באמצע הלילה ולישון ביניכם?
"כן, היא עולה חופשי ונצמדת אליי. היום זה ככה כי זה הרבה זמן כבר. בהתחלה הוא לא היה ישן כאן, הכל היה נורא בהדרגתיות".

אירוע 24 אילנית לוי ואלירז שדה (צילום: ראובן שניידר)
עם אלירז שדה. אהבה מנצחת | צילום: ראובן שניידר

והוא מצליח להכיל את זה?
"זה לא קל לבוא לחיים כאלה כשיש כבר בית, יש משפחה ומצאת את המקום שלך, זה לא פשוט. פעם אחת החלטנו שזה נורא קשה, כל אחד ומסלול הרכבת שלו וזה בחיים לא ייפגש. אז החלטנו להיפרד. היום אנחנו מנסים את זה שוב".

נשבר לך הלב?
"מה זה נשבר? עד היום יש רסיסים על הרצפה. נשבר לך עוד יותר הלב כששניכם מאוד אוהבים ומאוד רוצים אבל 'הסממנים החיצוניים' מכריעים אותך. נגיד כשהתגרשתי, זה מאוד כואב, נשבר הלב, אבל אתה יותר מקבל את זה בהבנה. יותר קל לך להגיד אוקיי, נגמר, עבר, כואב לי, ביי. יותר קל לך לסגור את הדלת. וכשזה במקום שאין רצון להיפרד, ויש אהבה מאוד גדולה, זה הרבה יותר קשה".

איך חזרתם? מי טלפן למי?
"האמת שהיינו בקשר כל הזמן, פשוט החלטנו לעבוד על זה שזה יקרה. אני לא יודעת אם אתחתן עוד פעם. יכול להיות שכן".

פגשת את ההורים שלו כבר?

"לא פגשתי את ההורים שלו עדיין. לא יצא לנו להתראות. בתור אמא אני מבינה שזה לא פשוט. גם לאמא שלי היה לא פשוט אם אחי היה מביא אישה עם ילדים, היא בטח לא הייתה אומרת 'איזה כיף' וקופצת מהתרגשות. אצלנו גרושה זה עדיין מוקצה, לאמא שלי עד היום יש פרצוף כזה של 'מסכנה, היא גרושה'".

 

"יש אהבה מטורפת בינה לבין אלירז", מוסיפה מירקין סימן קריאה, "יש שם זוגיות לכל דבר ועניין והיא מטורפת עליו. רק אהבה גדולה הייתה יכולה להחזיק את הזוגיות הזאת למרות כל הפערים שיש בניהם, ויש המון. היא גרושה עם שני ילדים שגרה ברחובות הוא בחור צעיר ומפורסם שגר בתל אביב. על הנייר אין שום סיכוי שזה יעבוד".

הכתבה המלאה ב"אנשים", יום ראשון 11/11 18:45

>> לכל כתבות המגזין