סבב הבתים השלישי של MKR המטבח המנצח יצא לדרך, ואחרי שהכרנו את הזוגות החדשים הגענו למושב ישרש, למסעדה של קובי ומאץ' (מצליח) שגם נקראת על שמם. השניים הם בני דודים שניים, דור שלישי למשפחה של מסעדנים. מכירים את "שיפודי ציפורה"? אז ציפורה הייתה סבתא של קובי. הם באו לתחרות כדי "להביא את הגריל הישראלי בצורה עדכנית יותר", לדבריהם.

העיצוב של מסעדת "קובי ומאץ'" גרף לא מעט תגובות חיוביות, במיוחד מספיר וסתיו שהרגישו במסעדה שבה "הכל פנסי ומתוקתק". אינה מצידה, הרגישה שהעיצוב היה "גברי, קלאסי ומאופק", ולכוכי זה דווקא היה "מינימליסטי מדי". אבל כל זה כלום בהשוואה לקבלת הפנים שארגנה "משפחת ציפורה" לחיים כהן ורותי ברודו. מה שנקרא, כל החמולה יצאה בתופים ובמחולות, רק בלי התופים והמחולות.

ומה כלל התפריט של קובי ומאץ'? למנה הראשונה הם הגישו פיצה מוח בטאבון עם קרם, קצף יוזו וסלט, למנה העיקרית הם הלכו על אנטרקוט בציר בירה עם קרם כרובית, ירקות שורש וכרוב צלוי, ולקינוח הם הגישו פרופיטרול במילוי קרם פטיסייר, ג'לי מי ורדים וסבלה פיסטוק. ומה חשבו הסועדים והשופטים על המנות?

קובי ומצליח מתכוננים לסרוויס
מתוך "MKR המטבח המנצח" | צילום: מתוך "המטבח המנצח", קשת 12

על המנה הראשונה כוכי חשבה ש"עוד קצת מוח לא היה מזיק לאף אחד", סתיו והדר אהבו את המנה ואינה חשבה שזו לגמרי מנה של מסעדה. ספיר הופתעה לגלות שלקצף יש טעם: "חשבתי שהקצף זה כלום, אבל הטעם שלו היה הכי חזק", היא אמרה, אבל עלה הרוקט הפריע לה: "הוא נתקע לי ולא יכולתי לאכול את זה". לליאור המוח לא היה מספיק קריספי, ואבי חשב ש"יש להם יד". גם חיים וגם רותי חשבו שלקרוא לזה בצק פיצה זה לא כל כך מדויק, וחיים הוסיף שהיו כמה טעויות נוספות בהגדרות, אבל המנה הייתה פגז. רותי מבחינתה אמרה שהקצף היה "לגמרי וואו".

למרות נפילתו של הכרוב, מנת הסטייק קיבלה כמה וכמה מחמאות: כוכי חשבה שהסטייק היה מעולה אבל שהירקות בלטו בחסרונם, ואבי אמר שהנתח שקיבל הוא במידת עשייה טובה ושהמנה טובה בעיניו. ספיר ואלכס לעומת זאת התאכזבו: "לא אהבתי את הצלחת בכלל, דמיינתי את זה הרבה יותר טעים", אמרה ספיר, ואלכס הוסיף: "הסטייק לא קיבל את תשומת הלב שהוא היה צריך. הוא היה חיוור". לעומתם, חיים ורותי חשבו שהמנה הייתה מצוינת וברמה של מסעדה.

ואיך היו הביקורות על הקינוח שסגר את הארוחה? ליאור חשב שכוס תה הייתה מאזנת את המתיקות, לספיר היה מאוד טעים – אבל רק אם היא לקחה מעט מהרוטב האדום ואבי חשב ש"הייתה כוונה מאוד גבוהה, אבל היו כמה כשלים בביצוע". ומה היה לכוכי, הקונדיטורית, להגיד? "אני הייתי מחזירה את זה, חד משמעית. יש 'אפטר-טייסט' לג'לי הזה והוא הזכיר לי טעם של אקונומיקה. קינוח מאוד לא מוצלח, היו צריכים להכין שיעורי בית לפני שהכינו את המנה הזאת", היא אמרה בנחרצות. הביקורת החריפה של כוכי גררה תגובות מכמה מיושבי השולחן: "היא הגזימה. יש דרך להגיד כל דבר, תהיי קודם בת אנוש", אמרה סתיו.

רותי ברודו חשבה שהמנה שידרה אופטימיות והיא התאימה לתפריט, אבל שהיא לא הייתה טובה. "עקב האכילס הכי רציני במנה הזאת, זה הרוטב", אמרה רותי, "לג'לי היו טעמים חזקים של תמציות לא טובות. קרם הפטיסייר היה חולי". גם חיים חשב שהמנה יצאה פחות מוצלחת ושהם עשו טעות: "הג'לי הוא תעשייתי וזה באמת השאיר טעם לוואי, וקרם הפטיסייר הזה עמוס בקורנפלור. אני אוהב את החשיבה, אבל התוצאה היא באמת לא טובה".

ניקוד כולל לארוחה של קובי ומצליח: 70 נקודות.