סופ"ש הזוגות של חתונה ממבט ראשון הוא לרוב נקודת מפנה במערכות היחסים של משתתפי התוכנית. על פניו המפגש החברתי אמור להיות כולו פאן, אבל העובדה שהמשתתפים פוגשים בפעם הראשונה זוגות שעוברים את אותו תהליך, יכולה להכניס אותם לסחרחורת של השוואה, מסקנות ופריצות דרך מקרבות יותר או פחות. תמיד יהיה את הזוג החזק שמנקר לכולם עיניים, ואת זה שהטראומה החברתית לקחה אותו כמה צעדים אחורה. יהיו את אלה שיסבלו מכל רגע, וכאלה שיחזרו עם חיוך מרוח על הפרצוף. וגם יהיו את אלה שהפסידו משהו ואלה שיכולים לומר לעצמם: "ואללה, זכיתי". 

בשנה שעברה זו הייתה שירי קופפרברג, שהחליטה להגיע לאירוע נטולת מסכות ולדבר על החרדות שליוו אותה לאורך התהליך. גילוי הלב האמיץ הזה עזר לשאר הזוגות לשבור את החומות שעוד נותרו ביניהם, והוביל את לירן ואותה לפריצת הדרך המשמעותית ביותר במערכת היחסים שהם מנהלים עד היום. אז שאלנו את עצמנו מי המנצח של מפגש הזוגות בעונה הנוכחית? הנה התשובה.

מפגש הזוגות: הפערים בין דובי ואריק נחשפים (צילום: חתונה ממבט ראשון 3, קשת)
מתוך חתונה ממבט ראשון 3 | צילום: חתונה ממבט ראשון 3, קשת

מבט אחד

הפעם לא היה שום ספק ושום התלבטות. את סופ"ש הזוגות הזה דובי עמירה לקחה בהליכה ואולי אפילו מהצעד הראשון. אז נכון, הגרסה שלה למשחק האלמותי "כל האמת בפרצוף" שהציגה בפני שאר הזוגות ברגע שהכירה אותם לא עזרה לה לקטוף את תואר 'מלכת הטאקט 2020', אבל אי אפשר שלא לשים לב שהיא הצליחה לקרוא ולסכם במדויק את כל מערכות היחסים שסביבה בזמן מאוד קצר. 

"זה הרומן הרומנטי", היא אמרה לרוני ונעם המחובקים, קצת לפני שפתחה חזית עם מור וזרקה לבן זוגה בתוכנית מאור ש"הוא נראה לי אחרי קטסטרופה". יכול להיות שהיא הייתה יכולה לחשוב על כמה דרכים עדינות יותר לנסח את זה, אבל אי אפשר שלא להתרשם מהעובדה שהספיק לה מבט אחד כדי להבין שהמתח בין השניים גדול. 

איפוק זו לא מילה גסה 

נקודת הפתיחה של דובי בסופ"ש לא הייתה מוצלחת במיוחד והמצב לא הלך והשתפר. כשניסתה להצניע את הבעיות שאריק והיא חווים, הוא דווקא החליט להיות כן ולשתף. כשהזוגות נשאלו איזו חיה הם והיא ענתה סוסים, הוא מיהר לומר אריה, מה שהשאיר אותה מובכת עוד יותר. "בעיניי זה היה כרטיס אדום", אמרה יעל דורון על האינטרקציה בין השניים ודני פרידלנדר הסביר שזה היה הרגע בו היא הבינה שבן הזוג לא הולך לתמוך בה. 

אבל דובי לא נשפה על הגיצים. היא בלעה את הרוק ושמרה על איפוק לאורך כל הדרך. היא לא רקמה אשליה שהבילוי המשותף עם אריק עשוי להציל את מערכת היחסים ונשארה מפוכחת ומודעת לעצמה. יותר מזה, דובי הצליחה לתעל את הניסיון הלא מוצלח שלה כדי להרים, לחזק ולהעצים את שאר החברות מהתוכנית, מבלי לפספס הזדמנות להחמיא לבן הזוג שלה בתוכנית. 

"ניסיתי להביא דברים טובים אבל לא הצלחתי, זה לגיטימי ולא אמור להצליח עם כולם. אריק הוא בן אדם מקסים, אבל הזוגיות איתי הוציאה משנינו לא טוב", היא הסבירה לפרלמנט הנשים המצומצם במפגש שהדגיש את האינטליגנציה הרגשית והחברתית הגבוהה בה ניחנה. 

כשבצד השני הגברים שקעו לשיחות נפש והתלוננו זה בפני זה על בנות הזוג, דובי דאגה שבצד שלה יישמר מצב רוח גבוה. כשהיה צריך לעקוץ היא עקצה, כשהיה צריך לחבק היא חיבקה, וכשהיה צריך למזוג עוד כוס יין היא ורוני הזמינו בקבוק. גם במקום בו יכלה להיות בטוחה לפרוק את כל אשר על ליבה, היא בחרה לחייך, ורק על זה מגיע לה צל"ש. 

שלום בית

המפגש עם שאר נשות התוכנית הצעירות הוציא מדובי את הצד האמהי שבה והיא חשה מחויבת לתמוך, לנחם, לחבק ולעודד. היא הייתה עד כדי כך אמהית, שאפילו לא פספסה את ההזדמנות להביך את כל הילדים הקפוצים (וגם את המומחים) עם משחק תנועות יצירתי. האטרקציה אמנם לא סחפה את הזוגות הדרוכים, אבל הניסיון האיר על כל המעלות החיוביות שאולי פספסנו: האומץ שלה להכיר בדרכים לא שגרתיות, הניסיון לשבור את הקרח וחוסר המבוכה והפחד מהעור של עצמה, דווקא בסיטואציות כל כך מביכות. 

גם אחרי שאריק עקץ אותה היא לא השיבה באש, למרות שבנקודה זו היו לה את כל הסיבות לכך. אבל דובי בחרה שוב בשלום, בלעה את הגלולה המרה ופרקה את העלבון לכרית. הסצינה שגרמה לצופים רבים לחזק ומהבן שלה לפרסם הודעה מרגשת, הצביעה יותר מכל כמה נאבקה לשמור הכבוד של כל הסובבים אותה, להימנע מדרמות ולשמור על לשון נקייה. 

דובי ואריק על משיכה (צילום: מתוך: חתונה ממבט ראשון 3, קשת12)
מתוך "חתונה ממבט ראשון" | צילום: מתוך: חתונה ממבט ראשון 3, קשת12

בלי כביסה מלוכלכת

בבוקר שלמחרת סערת הרגשות דובי הצליחה להתעלות מעל עצמה ולהתנהג כאילו כלום לא קרה. היא חייכה לאריק ואמרה שהכל בסדר, נהנתה מארוחת בוקר זוגית והמשיכה את היום בקרב תרנגולות עם רוני בבריכה. בפעם המי יודע כמה, היא הצליחה לקפוץ בקלילות מעל המכשול שפתאום הופיע באמצע הדרך והמשיכה בראש מורם וגאה, בלי טיפה של רחמים עצמיים. 

גם אחרי שהסופ"ש הסתיים והגיע הרגע לחזור הביתה, המשיכה דובי, למרות הכל, לשבת לצידו של אריק במכונית ולפטפט איתו על שאר המשתתפים. בניגוד למור שדפקה שנ"צ במושב האחורי ברגע פחות מתאים, דובי יודעת שאת הדרך לכאן כולם, בלי יוצא מן הכלל, עשו באהבה, גם אם זה לא יצא הכי טוב שבעולם. ואת הכביסה המלוכלכת - היא כבר תכבס בבית.