​העדכון האחרון:

03:00 – האם הגורל הפגיש את מעיין ואביחי?

הדיירים מסיימים את הכנת התקציב וממהרים להיכנס למיטותיהם בזה אחר זה, מלבד אביחי שמפנק את מעיין במסאז' בסלון. בינתיים, אנדל וחיים מתחזקים חברות טובה, בוחרים לישון באותה מיטה, וחושבים איך יוכלו למתוח את הדיירים בלילה: "אולי נזרוק עליהם משהו? בשביל הצחוקים".

מאוחר יותר, מעיין מכינה לאביחי סנדוויץ' והוא משתף אותה שלדעתו יש ביניהם קשר רק בגלל שהיא הייתה בשנה האחרונה באומן: "זה הגורל", והיא מסכימה: "הוא גם הספר האחרון שקראתי לפני שנכנסתי לפה". מעיין מספרת לו שהיא רוצה לזכות בתכנית רק בשביל אמא שלה וחושפת שהפרס מעניין אותה יותר מכל גבר, ומצליחה לתעתע אותו.

02:00 – מעיין מגלה לאביחי: "היה לי עגיל סמיילי"

בעוד הדיירים שוברים את הראש בנוגע לתקציב השבועי, אביחי ומעיין מעדיפים לנצל את החצר הריקה לטובת רגע רומנטי. "היו לך ראסטות פעם?", הוא שואל בזמן שהוא משחק לה בשיער. היא משיבה: "נראה לך שאני בחורה של ראסטות?", ומגלה לו שבעבר היה לה עגיל סמיילי: "ראו אותו כשחייכתי". גם שני ודן מעדיפים לנצל את השקט במטבח לשיחה צפופה. שני מגלה לו את נפלאות שמן הקוקוס, והוא בתגובה מורח בהתלהבות את השמן על הפנים ומוסיף את השמן לתה שלו.

01:00 – שני חושפת: "השיער הוא הדבר היחיד אצלי שלא טבעי"

תאלין משחקת לשני בשיער ומופתעת מתוספות השיער שלה. שני חושפת שהשיער הוא הדבר היחיד אצלה שלא טבעי: "אין לי שיער". לידן בסלון, דן מספר לאורנה על החברים שלו מהבית: "מוצלחים ונראים טוב". היא מיד מצהירה שהיא רוצה להצטרף אליהם ומציעה שתכיר לו את החברות שלה, והם צוחקים שאולי החברים שלהם יכירו במקרה. שני מצטרפת לשיחה ומספרת שהכירה במקרה את טום באום כי מצאה את הארנק שלו: "מאז אנחנו חברים טובים".

מאוחר יותר, האח הגדול קורא לדיירים להתרכז בסלון לצורך הכנת התקציב. אנדל מבקש לקנות פאקט סיגריות לבדו ופותח וויכוח מול הדיירים. "אתה צורך יותר מדי בבית", אורנה מציינת, ואנדל לא נשאר חייב ומפציר בה: "את אוכלת יותר ממני, אני אוכל ארוחה אחת ביום".

00:00 – מה שבר את תאלין?

הדיירים מתענגים על הסטייקים שיצאו מהפלטה, כשלפתע האח הגדול משמיע את השיר "רציתי לדבר איתך" של נסרין קדרי. מעיין ותאלין שמרבות לזמזם את השיר בבית, מתלהבות: "זה השיר שלנו", אך מהר מאוד האחרונה נשברת, ופורצת בבכי. הדיירים מצליחים לעודד אותה, והיא מסבירה: "זה תמיד מזכיר לי את אבא שלי". לאחר מכן, הדיירים ממשיכים לשיר שירים בניצוחם של חיים ושמוליק, והאח הגדול לא נשאר מאחור ומשמיע את "לאן הגענו" של אייל גולן. הדיירים רוקדים באושר, ואורנה מתענגת: "איזה כיף ביום חמישי קצת שירים".

23:00 - שם מתוודה: "דיברתי על דברים מיניים כדי שאורנה תילחץ בחקירה"

הדיירים מחכים שהאוכל על הפלטה יהיה מוכן, ומנצלים את הזמן כדי לשתף בחוויות מהחקירות של משימת "שוטרים וגנבים". שם, שהתגלה לבסוף כגנב החמקמק, חושף את הטקטיקה בה השתמש: "דיברתי על דברים מיניים כדי שאורנה תילחץ בחקירה". אורנה מצדה, מודה שלא שמה לב, ואביחי מרוצה: "אני היחיד שנהנה מהחקירה".

מאוחר יותר, אנדל לא נרגע מהעימות שהתרחש קודם לכן, וטוען ששם כינס את הדיירים מסביב שולחן האוכל בכדי שיוכל להטיח בו ההאשמות מול כל הבית. דן ממשיך לצדד באנדל, אך מוסיף מיד שלא תהיה לו בעיה להתעמת מולו כשהם לא מסכימים. אנדל מפקפק בו, ומשיב בעקיצה: "אתה לא יכול להתעמת איתי".

22:00 - אנדל הודף את ההאשמות של שם: "הוא מחפש לעשות טלוויזיה"

האסירים חוגגים את חזרתם לחדר השינה, ומארגנים מחדש את הבגדים בחדר הארונות. עדן מנצלת את הזמן כדי לשוחח עם אנדל על טענותיו כי הגנבים לא עשו בשבילם כלום במהלך המשימה, ואומרת: "אתה היחיד שחושב פה את זה". אנדל בתגובה טוען שהדיירים ששהו בצד העשיר לא אומרים את זה בגלל אי נעימות, ועדן מגיבה בייאוש: "אני יודעת מה אני עשיתי ואיך השתדלתי".

בהמשך, שני, דן ואנדל נרגעים מהמשימה בשכשוכית, ואנדל משתף מה הוא חושב על ההאשמות ששם הטיח בו קודם לכן "הוא חיפש לעשות טלוויזיה". הוא מסביר שאם שניהם מדברים לבד אז שם לא מגיב לדבריו, אך בסיטואציה שכנראה תקבל זמן מסך, הוא מציג את עצמו כמי שמגן על אג'נדה מסוימת.

מאוחר יותר, האח הגדול מחליט לפנק את הדיירים בפלטה חשמלית כדי שיוכלו לעשות על האש. בזמן שהגברים עמלים על ההכנות, אורנה, תאלין ומעיין מחליפות חוויות מתפקידן כשוטרות, ומסכמות: "היה תענוג".

21:00 - המשימה הסודית נחשפת: שם הגנב החמקמק זוכה בתקציב מותרות לבית

שם, חזי, עדן וכוכב משוחחים במטבח, ומתעצבנים מהדרך בה אנדל מדבר על נשים. "הוא השווה נשים לחתיכות בשר", מתחמם שם, וכוכב מגיבה בכעס: "זה לא יפה לדבר ככה על נשים". הם תוקפים את אנדל שמתגונן בטענה שדבריו הוצאו מהקשרם, ומתעצבן: "אתם שופטים אותי". דן תופס את הצד של אנדל, ומסביר שהדיבור שלו תמיד בוטה, ולכן כוונותיו לאו דווקא היו סקסיסטיות.

בהמשך, האח הגדול קורא לדיירים להתרכז בסלון, ומבקש מרב פקד מעיין לבחור חשוד עיקרי בגניבה, והיא בוחרת בעדן. אבל כשהם מסתכלים על הפלזמה, מחכה להם הפתעה לא צפויה. מסתבר ששם הוא הגנב, ותקציב המותרות היה מותנה בכך שהשוטרים . האח הגדול מודיע שהמשימה נגמרה, ושבחירתה השגויה של מעיין בעדן כחשודה המרכזית, זיכתה את הדיירים בתקציב מותרות. הדיירים הצוהלים מתחבקים בצד העשיר של הבית, ומיד נכנסים לחדרים כדי לארגן את החפצים ולפשוט את בגדי השוטרים והגנבים.

20:00 - דן חושד: "יש משהו מאוד מטעה בחזי"

בחצר הבית, אנדל ושני מדברים בחצר על מוזיקה, והאחרונה מגיעה למסקנה: "אנחנו חייבים לעשות מסיבות ביחד". אנדל משועשע מהרעיון, ומסכים : "זה יכול להיות מעניין". לאחר כן, הם עוברים לשוחח על המציאות בבית, ואנדל משתף: "אני עדיין לא מקבל מעכל את זה שאני פה בתכנית". שני מזדהה עם התחושה, וצוחקת: "לפעמים אני לא קולטת איזה שטויות אני פולטת פה".

בהמשך, החקירה ממשיכה להעסיק את השוטרים, כשדן, שני ותאלין מנסים לחשוב ביחד מי הגנב. שני מעלה השערה שמדובר בעדן או חזי, ודן מתמקד רק בחשוד אחד : "יש משהו מאוד מטעה בחזי", ואילו תאלין חושדת דווקא באביחי.

מאוחר יותר במטבח, הדיירים מנהלים שיחה סביב שולחן האוכל, כשלפתע סירנה מקפיצה את השוטרות שני ואורנה. השתיים מאושרות לגלות שהן צריכות לאכול קופסת קרמבו, ומבלי לבזבז רגע ניגשות למלאכה. הן מסיימות את הקרמבו, ומנצלות את שהותן בניידת בכדי להחליף חוויות מצחיקות מהמשימה ומחדר החקירות.

19:00 – מעיין על זוגיות בבית: "הוא יצטרך להיות ממש שווה את זה"

בחצר הבית, אביחי,  תאלין, אנדל ומעיין  משוחחים על נושא הזוגיות בבית' והאחרונה מכריזה: "הוא יצטרך להיות ממש שווה את זה כדי שאני אפתח זוגיות מול כל מדינת ישראל". אביחי מנסה לברר למה הכוונה "שווה את זה", ומעיין מסבירה: "שאני פשוט אתאהב בו".
 
בהמשך, מעיין ואורנה חושדות ששמוליק וכוכב הם הגנבים,ומשערות שהסיבה לכך היא לא לעורר את חשד השוטרים,  מכיוון שכבר  השתתפו במשימה הסודית הראשונה. מעיין מוסיפה שהיא חדורת מוטיבציה לפתור את התעלומה, בעיקר בגלל שנכשלה במשימת הזיהוי: "חייבים להצליח אחרי הפדיחה שעשיתי אתמול".
 
מאוחר יותרהגנבים מתרכזים בחדר השינה שלהם, ואביחי משתף על העימות שהיה לו עם מעיין: "אמרתי לה 'סתמי את הפה', והיא ענתה לי 'שאמא שלך תסתום את הפה'". עדן מופתעת, אך אביחי ממהר להדגיש שהוא לא מתרגש: "אני יודע מה זה זוגיות עם נשים כאלה, באתי מאילת לא מקיבוץ".​
 

18:00 - אביחי למעיין: "אמרתי לך תסתמי, לא קראתי לך מטומטמת"

חקירות האסירים ממשיכות, כשאורנה ותאלין מזמנות את שם אל חדר החקירות. הן שואלות אותו מתי עלה על האופניים ואת מי החליף, אבל שם מסרב לשתף פעולה: "אני גמור, אני לא זוכר כלום". החוקרות מנסות להוציא ממנו מידע נוסף שואלות אותו מי לדעתו הוא האשם, והפעם שם דווקא עונה: "אם הייתי צריך לשער, אז שמוליק שתמיד ער בלילה".

החקירה הקצרה מסתיימת, ומעיין נכנסת אל חדר החקירות כדי לסכם את דבריו. שלוש החוקרות מוסיפות את שמוליק לרשימת החשודים המרכזיים בחקירה, ואורנה מביעה את עמדתה: "שמוליק הוא שקרן.,כוכב תמיד מדברת במקומו כדי להפוך אותנו". מעיין מסכימה איתה: "כוכב תחמנית בדיבור שלה", בזמן שאורנה ממשיכה להעלות טענות כנגד שמוליק. היא מזכירה ששמוליק ציין בחקירה שהלך לישון מוקדם כי היה עייף, ואילו שם בחקירה שלו טען ששמוליק הסתובב ברחבי הבית בשעות הלילה.

בהמשך בחצר, מעיין ואביחי פותחים את נושא הוויכוח מאתמול, ומעיין מטיחה בו: "אמרת לי: 'מטומטמת, מה יש לך? תסתמי'". אבל אביחי מתקן אותה: "אמרתי לך תסתמי, לא קראתי לך מטומטמת". תאלין מצטרפת אליהם, והם מסכמים את החקירות שהיו, כשהחשודים העיקריים הם עדיין שמוליק, חזי ועדן. אבל מהר מאוד תאלין שוללת את שמוליק כחשוד, וטוענת: "כוכב ישנה בלילה, אם הוא היה הגנב היא לא הייתה ישנה ​אלא ערה יחד איתו". דבריה מסבכים את החקירה, ומעיין נראית עוד יותר מבולבלת מההחלטה ההולכת וקרבה.

17:00 - שני לאביחי: "אתה גם גנב, גם שקרן וגם בוגד בחברים שלך"

אל חדר החקירות שני ותאלין מכניסות את הנחקר הבא: אביחי. תחילה הן מבררות מי החליף את מי בפידול על האופניים במהלך הלילה. אביחי עונה שהוא החליף את חיים ושלאחר מכן שם החליף אותו. במהלך החקירה אביחי סוטה מהנושא ומחמיא לחוקרות: "יש לכן עיניים יפות", ושני מנגד מבקשת מהנחקר שיתנהג אליהן בכבוד. אביחי ממשיך לספר לחוקרות שהוא פידל באופניים ישנות וחלודות ואומר שלדעתו האשם בגניבה הוא או שם או חזי. שני מופתעת מהאשמה: "אתה היחידי שמנסה להפיל אנשים אחרים", ומוסיפה: "אתה גם גנב, גם שקרן וגם בוגד בחברים שלך". הן ממשיכות בחקירה ומקבלות את התחושה שאביחי לא משתף איתן פעולה ושני מציעה לו: "בתור החברה הכי טובה של מושא אהבתך, תשמור איתי על יחסי חברות ואמון".

לאחר מכן החוקרים דן ואורנה מכניסים אל חדר החקירות את האסירים כוכב ושמוליק. בחדר החקירות כוכב מפתיעה בחשוד חדש: "זה אנדל, לפעמים יש שוטרים שסורחים". דן ואורנה מבקשים מהם לחשוב על חשוד אחר מכיוון שאנדל הוא מהעשירים. כוכב עדיין בשלה: "הוא הלך לישון אחרון והוא לא היה מופתע". אורנה מביעה בפניהם שלא ניתן לסמוך עליהם ומפרטת: "אנחנו רוצים להאמין לכם, אבל בגלל שהתגלתם כשקרנים בתחילת העונה אז אי אפשר לסמוך עליכם". החקירה מסתיימת ומעיין, דן ואורנה מסכימים כי החשודים העיקריים בגניבה הם עדיין חזי ועדן.

16:00 – החשודים המרכזיים: "עדן או חזי, מישהו מהם משקר"

עדן נכנסת לחדר החקירות עם דן ותאלין, בזמן שאנדל מייעץ לשני ואורנה על טקטיקות יעילות לחקירה. הם מסכימים שכדאי להצליב מידע מגרסאות האסירים כדי לעלות על השוני ביניהן, ומיד מחליפים נושא כשכוכב מתיישבת לידם. היא משתפת בחששות שלה: "מקווה שאני לא עושה פדיחות לילדים שלי", והשוטרים מנסים לעודד אותה. בהמשך, כוכב מספרת שהכלים במטבח מציפים את הכיור, ומתלוננת: "אין לי כבר שליטה על אף אחד, לא מעניין אותי". אבל נראה שניקיון המטבח דווקא מעניין את אורנה, והיא מתעצבנת: "ראיתם את הכיורים שיש שם? שני הכיורים מפוצצים".

מאוחר יותר, עדן יוצאת מחדר החקירות, ומתיישבת ליד שם, כוכב ושמוליק בחדר המיטות של האסירים. היא לוחשת להם במסתוריות, מצביעה על כוכב ושמוליק וארבעתם צוחקים בשקט. הם מחליפים את נושא השיחה במהירות, בזמן שמעיין כבר מחפשת אסטרטגיה יעילה יותר לחקירת האסירים: "תשאלו שאלות עמוקות יותר, אפשר לגעת גם בנושא המשפחה שלהם". בהמשך, הם מכניסים את חזי לחדר החקירות, בעוד ששם מפציר בכוכב: "לא צריך לדבר איתם, תסמכי עליי".

נראה שחזי מקיים את דבריו של שם, ומתחמק מהשאלות של שני ותאלין: "כולי נסיך, בחיים שלי לא גנבתי אפילו מסטיק". אבל השתיים לא מתייאשות, וממשיכות לחפש סתירות בסיפורו של חזי. "אתה לא יודע את מי החלפת, אומר שרכבת על אופניים ישנים ואז מחליף גרסאות", טוענת שני, והשתיים יוצאות החוצה להתייעץ. "זה הוא, נרדם על אופניים ישנים ואז פידל על אופניים חדשים", שני מנסה לשכנע את תאלין, והאחרונה מסבירה שהן חייבות להוציא ממנו מי רכב לפניו. הן נכנסות חזרה לחדר החקירות, ומצליחות לחלץ מחזי שאביחי הוא האסיר שפידל לפניו. הן מודות לו על שיתוף הפעולה, וכאות הוקרה מבטיחות להעביר לו מסר מהבית. בסיום החקירה, תאלין עדיין בטוחה שעדן היא הגנבת, בעוד מעיין שמצטרפת אליהן חושדת גם בחזי: "עדן אמרה שרכבה על אופניים חדשים וחזי שעלה אחריה אמר שהוא רכב על אופניים ישנים, מישהו משקר".

15:00 – החקירה הצולבת מתחילה: "תפחידו אותם"

בניידת המשטרה, דן ותאלין אוכלים צ'יפס חריף ושותים קולה, והראשון מתלונן: "כל כך שורף לי בבטן מהשטות הזאת". הם לא ממהרים לסיים את האוכל כדי שהאח לא יקרא להם לניידת בשנית, ודן מספר על טיול הגלישה שלו באינדונזיה. הוא מסביר שהתחזה למוסלמי מפלסטין באחת הפעמים שהלך לאיבוד, ומשתף: "האינדונזים בטוחים שיש פה טבח יום יומי, שהמצב פה יותר גרוע מסוריה". בינתיים בסלון, אורנה ושני קוראות לחיים כדי להתחיל בחקירה שמתנהלת בחדר המשימות, והאחרון מתבדח: "מה יש אזיקים או שככה הולכים ברגיל?".

שלושתם מתיישבים בחדר החקירות, בעוד מעיין מפקחת מבעד לחלון הזכוכית על התנהלות החקירה. אורנה ושני מתחילות בשאלות, אבל חיים לא מתייחס אליהן ברצינות, ומתבדח על חשבונן: "אם אני מתרכז אני לא יודע". שני שמתעצבנת מרימה עליו את הקול, ונראה שהפעם חיים מחליט לשתף פעולה ועונה על שאר השאלות בצייתנות. כשהחקירה מסתיימת, אורנה מכריזה: "זה לא הוא", בעוד שבסלון שם מתעצבן על שיתוף הפעולה של חיים: "אל תגלו מי החליף את מי, אל תהיו מצחיקים". בהמשך, דן מבקש לחקור את עדן, ומעיין מפצירה בו: "תחקרו אותם ברצינות, אורנה ושני צחקו עם האסיר ושאלו שאלות מטומטמות, תפחידו אותם".

14:00 - שני בהצעה מפתה לאביחי: "שאני אעשה לך בדיקה גופנית?"

בסלון הבית, מעיין מודיעה לדן ותאלין שהם במשמרת התורנות הבאה של השוטרים, בעוד שהאח הגדול מסביר לדיירים שחקירת השוטרים מתחילה: "בדקות הקרובות יערכו השוטרים חקירה צולבת כדי לגלות מי האסיר שגנב את האופניים". הוא מתריע שזוהי הפסילה האחרונה שהדיירים יוכלו לצבור, ומוסיף: "שני השוטרים שנמצאים במשמרת ימשיכו לרוץ לניידת בהישמע קול הסירנה".

בתגובה, אורנה מתלהמת: "למה פסילה אחרונה? זאת בסך הכול הפסילה הרביעית שלנו", בזמן שאביחי האסיר מנסה במפתיע לעזור בחקירה: "טכנית אני יודע מי זה כי שמעתי בלילה שהפסיקו לפדל ולא הבנתי למה, השם הוא חזי". אבל השוטרים חושדים בכוונות הטהורות של אביחי, ושני שמחבקת אותו צוחקת: "שאני אחקור אותך? שאני אעשה לך בדיקה גופנית?".

בינתיים במטבח, האסירים מכינים את ארוחת הצהריים, כשכוכב מתלוננת על הבישולים של חזי: "אתה הורס את המרקם האדמוני של השקשוקה". במקביל בגזרת השוטרים, שני מבקשת ממעיין להתחשב בהחלטת הרוב בנוגע לזיהוי הגנב, וביחד הם מסכימים להכניס את חיים ראשון לחקירה. אבל החקירה נדחית כשארוחת הצהריים מוכנה, והדיירים מתיישבים מסביב לשולחן המחולק. לפתע, נשמע קול הסירנה, ודן ותאלין שרצים במהירות לניידת מספיקים להגיע תוך 30 שניות.

​13:00 - מעיין: "אני כבר שנה וחצי ישנה באלכסון"

השוטרות שני ומעיין תופסות קצת שמש בחצר, וכשעדן מופיעה הן מתחילות לתחקר אותה: "עד איזה שעה היית על האופניים?", ועדן מופתעת: "וואו איזה רציניות אתן". בהמשך שני ומעיין מדברות על זוגיות, ומעיין מספרת: "אני כבר שנה וחצי ישנה באלכסון". שני אומרת שגם היא לבד כבר שנה וחושפת: "אני מפחדת שהתמכרתי לרווקות, ושעכשיו אני לא מסוגלת להכיל עוד מישהו בחיים שלי". בינתיים במטבח, אביחי מספר לאורנה על הריב עם מעיין מליל אמש: "התעצבנתי כי אני מצפה ממנה למשהו בוגר", ואורנה משיבה: "היא לא כזאת בוגרת".

12:00 - חיים למעיין: "את יודעת שאביחי אוהב אותך"
 
החקירות הרשמיות עדיין לא התחילו, אבל דן כבר נכנס לתפקיד השוטר ושואל את שמוליק: "אתם החלטתם מי הגנב או שהחליטו בשבילכם?", ושמוליק לא נשבר בקלות: "לא יודע, אני עצור על כלום". בהמשך דן עובר להאשים את עדן: "אני כבר יודע שזו את", וכוכב שומרת על קור רוח: "הם לא יודעים כלום". מאוחר יותר דן נהנה מהשמש שיצאה בחצר, ומעיין מצטרפת אליו ומספרת לו על הריב שלה עם אביחי מליל אמש: "אני לא מדברת איתו מאז אתמול". דן מביע את דעתו על המילים שאמר אביחי: "הוא רק ניסה לעורר בך רגש", וחיים שמקשיב לשיחה אומר: "זה הכל שטויות, את יודעת שהוא אוהב אותך".
 
11:00 - מי הגנב שעבר על החוק?
 
מעיין יושבת בסלון ומדברת עם כוכב שמחמיאה לחזי: "שווה להתחתן עם גבר כזה שיודע לבשל". מעיין מסכימה וגם מוסיפה: "תתארי לך להתחתן עם מאצ'ואיסט כמו אנדל, אפילו כפית הוא לא ישטוף לך". בינתיים שמוליק עדיין מזמזם את שיר הבוקר, ושם משווה אותו לשוטר אזולאי וצוחק: "כשהשיר התנגן ראיתי את שמוליק מרים את האצבע ובוכה".
 
לאחר מכן, האח הגדול מרכז את כל הדיירים בסלון ומודיע: "במהלך הלילה אחד הגנבים עבר על החוק, והעביר את האופניים לשכשוכית", וגם מסביר את המשימה של השוטרים: "אתם תחקרו כל גנב בנפרד, ולבסוף מעיין תצטרך לקבוע מי האשם". האם מעיין תצליח לגלות מי גנב את האופניים? 
 
10:00 - "נסתרות דרכי האח": איך האופניים הגיעו לשכשוכית?
 
האח הגדול מנגן את שיר הבוקר: "בלדה לשוטר" של אושיק לוי, ובכך מודיע לדיירים שעליהם לקום ולהמשיך במשימת השוטרים והגנבים. הדיירים לא מוכנים לצאת מהמיטות והאח הגדול מנגן את השיר בשנית. כוכב מתעוררת סקרנית לגבי המשך המשימה: "מעניין מה הוא יעשה לנו היום", ושמוליק חוזה: "היום יתחיל הבלאגן". 
 
בינתיים עדן ממשיכה לפדל במרץ, ומספרת לשמוליק מה עלה בגורל האופניים הנוספים: "האח הגדול זרק אותם למים". שמוליק יוצא להסתכל בעצמו, וכשהוא רואה את האופניים בתחתית הבריכה הוא אומר: "נסתרות דרכי האח". גם אנדל ומעיין מופתעים מהמהלך של האח הגדול, וכשהם יוצאים לחצר מעיין שואלת: "למה האופניים בתוך המים?".
 

09:00 - השוטרים והגנבים עדיין ישנים

הבוקר עולה על בית האח הגדול ובעוד הדיירים שקועים בשינה עמוקה, חזי שלבוש במדי אסיר מפדל על האופניים, כדי שחבריו לבית יוכלו להמשיך לישון ללא הפרעות. בהמשך, עדן מתעוררת ומחליפה את חזי על האופניים, והוא מסדר את הכיסא ודואג שיהיה לה נוח. בקרוב הדיירים יתעוררו ליום נוסף בבית הנצפה במדינה, ויגלו אילו הפתעות מתכנן להם האח הגדול, ומה צפוי בהמשך של משימת השוטרים והגנבים.

מה קרה אתמול?

אחרי לילה שקט ללא נחירות, הדיירים התעוררו לבוקר ראשון בלי תהילה. כוכב וחזי ניהלו שיחה במטבח בניסיון להבין מה גרם להדחתה, והעלו את האפשרות שהשיחות שהיו לה עם אנשים אחרים בבית השפיעו על התדמית שלה בחוץ. בזמן שהדיירים תהו מה עושה ניידת משטרה בחצר הבית ומהי המשימה החדשה שהאח הגדול הכין להם, עדן וכוכב הגנו על כבודה של תהילה בוויכוח מול דן שטען: "תהילה התלוננה כל הזמן ולא עשתה דבר במשימה".

מאוחר יותר, אחרי שהרוחות בבית נרגעו, האח הגדול הזניק את משימת "השוטרים והגנבים" וקרא לדיירים העניים לחדר המשימות, שם הפך אותם לאסירים הקשורים האחד לשני במנעולים, ואילו את הדיירים העשירים הפך לשוטרים. כל הדיירים התלהבו מהמשימה, למעט אנדל שבחר לא לקחת בה חלק בעקבות האלימות המשטרתית אליה נחשף במהלך חייו והצהיר: "אני לא מוכן שיראו אותי במדים האלה".

ללא אנדל, רב פקד מעיין הקריאה לדיירים את תיאור המשימה: "בכל משמרת יהיו שני שוטרים בתפקיד שיחפשו מפתחות, כשתישמע הסירנה תהיה להם חצי דקה לקחת אוכל מהמטבח, לסיים לאכול ולהגיע לניידת". האח הגדול הוסיף שהתקציב השבועי תלוי בהצלחה של השוטרים במשימה, ושמעיין היא זאת שצריכה לחלק את השוטרים למשמרות. הראשונות לפתוח את המשימה הן אורנה ותאלין, שזכו לאכול דונאטס ולשתות חלב, מה שגרם לאורנה להישבר: "בחיים לא אכלתי כל כל הרבה מתוק, אני עוד רגע מקיאה".

את המשימה קטעה הצעתו המפתה של האח הגדול: קניית מצרכים בסך 500 שקלים לצורך הכנת עוגה לכבוד יום הולדתה של אילנית - אמא של מעיין. מעיין קפצה על ההצעה והרגיעה את הדיירים: "אל תדאגו, אני אפדל את כל ה500 שקל האלה".

אחרי שההתרגשות מהכנת העוגה חלפה, מעיין נקראה למסדר בו עליה לזהות מתוך ארבע נשים, מי זאת אמו האמיתית של חיים. מיד שסיימה את משימתה, יצאה לברר עם חיים אם צדקה בבחירתה והוא מצידו התקשה להאמין שאמא שלו הגיעה לבית האח הגדול: "אולי הביאו לך סתם בנות שאף אחת מהן בכלל לא אמא שלי?".

במהלך המשימה, בעודם בניידת, דן משתף את שני בתחושותיו. "אני מרגיש שאנחנו פשוט לא מתאימים", הוא אמרה לה. "הביקורת שלך ואיך שאת רואה אותי, גרמו לי לאכזבה ענקית ולהבנה שאת פשוט לא רואה את מה שאני רואה, ומתנהגת כמו אנשים שאני לא אוהב". בהמשך המשימה, השוטרים היו עסוקים בחיפושים קדחתניים אחרי המפתחות שהאח הגדול החביא להם ברחבי הבית. שני ודן היו הראשונים למצוא שני מפתחות, ואחריהם תאלין שמצאה מפתח נוסף בחדר הארונות. את המפתח האחרון מצאה מעיין בקרקעית השכשוכית, מה שגרם לתאלין לקפוץ עליה בחיבוקים ולהגיד: "אנחנו גיבורות".

כשרוב הדיירים בבית ישנו, אביחי טעם מהעוגה שהכינה מעיין וקבע: "עוגה מגעילה". בהמשך הלילה, כשמעיין ביקשה מחיים להפסיק לפדל לרגע כדי שהמוזיקה תתנגן, אביחי התעצבן עליה: "תסתמי כבר, אנשים ישנים". מעיין התרחקה ממנו פגועה ואמרה: "תסתמי תקרא לאמא שלך". מאוחר יותר, שם ואביחי היחידים שנותרו ערים וניהלו שיחה על הדיירים בבית במהלכה קראו לדן שקרן ולאורנה מזוייפת. כשהגיעו לדבר על חזי ועדן, שם ציין שהזוגיות שלהם לא מגיעה ממקום שווה: "הוא מחפש אישה וילדים והיא ילדה בעצמה".

>>רוצים לדעת כל מה שקרה אתמול בבית? היכנסו

>> שמעתם משהו טוב לאחרונה? ספרו לנו ותוכלו לזכות בפרס

"האח הגדול": ראשון ושלישי ב-21:00