העדכון האחרון:

03:00 - אביחי על מעיין: "הייתי רוצה לאהוב אותה"
 
אנדל ואביחי חולקים שיחה אישית במטבח כשהראשון מפרגן: "אני מעריך אותך, אחרי שנים של משבר לבוא לפה". אביחי משתף את אנדל: "פה אני מרגיש שאני חזק. אני נהנה מהעצמאות, בחוץ אני תלותי באנשים". הוא עובר לדבר על מעיין: "אני רואה בה משהו עמוק, משהו אחר. אני רואה בה אישה שיכולה לדאוג לי". הוא מוסיף: "הייתי רוצה לאהוב אותה, ולהביא אותה למצב שהיא תאהב את עצמה". אנדל מרוצה מכך שאביחי נפתח בפניו: "אני שמח שבאתי לפה רק בשביל להכיר אנשים כמוך".


02:00 - תהילה: "אני לא רוצה להיות פה"
 
הדיירים ממשיכים לארוז את המזוודות שלהם לקראת מחר. מעיין ושני עוזרות לאביחי לארוז, בעוד שם מוצא אוצרות בחלק שלו בארון כשהוא מגלה מעיל ששכח שהביא. בינתיים בחדר השינה, תהילה מתוודה בפני כוכב ושמוליק: "אני לא רוצה להיות פה". כשחזי שומע זאת, הוא ניגש אליה ושואל אותה למה אמרה את זה. תהילה מסבירה שהסיבה לכך היא בגלל שאנשים בחוץ לא מכבדים אותם, וזאת לאחר ששמעה שצעקו לחזי לגבי פער הגילאים בינו לבין עדן.
 
בהמשך במטבח, המחשבות על המשימה לא עוזבות את הדיירים. אביחי משתף את שמוליק ומעיין בניחוש שלו: "אנחנו נמשיך לגור פה, אבל הם יספקו לנו בגדים מסויימים ורק חזי יוכל לבחור למי להחזיר את המזוודות". שמוליק מתעניין ומוסיף: "והשאר יהיו בבגדי אסיר, או בבגדי עבד".


01:00 - כוכב: "כל היום הם חופרים, למי יש כוח לכל הצעירים האלה?"
 
ההשערות לגבי התכנונים של האח הגדול למשימה השבועית בעיצומן: "אולי בונים לנו עיר", אומרת תהילה, ודן משיב: "כולם מאבדים את זה". אנדל ממשיך בהשערות: "אולי יטיסו אותנו בגלל שאמרו לנו לארוז". ​הם משנים נושא ועוברים לדבר על הדיירים כשאנדל מתחיל: "כולם כאן מתפשרים, אף אחד לא שומר על העקרונות שלו", ומוסיף: "כוכב שומרת על הפה שלה אבל היא משחקת את המשחק". דן מנתח את הסיטואציה שלאחר הבחירות ואומר: "הבחירות האלה עשו משהו לכולם. אני מאמין שהדברים יסתדרו", ומוסיף: "הדבר האחרון שבא לי לעשות זה ללכת אחרי מישהו שלא בא לי ללכת אחריו".
בהמשך בחצר, כוכב נשברת והיא משתפת את שמוליק בחששותיה לקראת המשימה: "מה אם יתנו לי משימה קשה? מה אני בגיל שלהם?". שמוליק מנסה להרגיע אותה: "הכל יהיה בסדר", וכוכב ממשיכה: "מעייף פה. כל היום הם חופרים, למי יש כוח לכל הצעירים האלה?". שמוליק אומר לה שכולם אוהבים אותה ושאין סיבה לחשוש, והיא מגיבה: "מה אכפת לי? אני הולכת להתחתן איתם?".
 

00:00 - והמועמד הזוכה בתפקיד ראש הבית הוא

ההצבעה הסתיימה, והדיירים ממתינים בחצר לתום ספירת הקולות. תהילה משתפת: רציתי לבחור בשם, אבל אני יודעת שהוא לא יעשה כלום". מאוחר יותר, הדיירים נזכרים באסתר, וכוכב אומרת: "היא לא הגיעה בטח לשלב שמזהים אותה בכלל". דן דווקא חושב שיזהו אותה ועוד איך: "יזכרו אותה בתור הייטק, והיא בסוף תהיה מנכ"לית". הדיירים פורקים את המתח בעזרת הומור, כשכוכב מחקה את חיים: "אמא תכיני לי קפה", ומיד אחריה שני פורצת במרתון חיקויים שכולל את אנדל מקלל, וגם את דן: "אני לא אשכנזי, אני ברזילאי". באמצע הצחוקים של הדיירים, האח הגדול קורא לכולם לחזור ולהתכנס בסלון לקראת ההכרזה: "לאחר ספירת הקולות המועמד הזוכה לתפקיד ראש הבית הוא חזי". בזמן שהקונפטי קפץ, ובקבוק השמפניה נפתח, חזי מודה על אמון הדיירים: "אם יהיו דברים קשים אני מתנצל מראש, נהיה חברים ונעבור את זה ביחד". תהילה שואלת מה צריך לקרות החל מעכשיו, ואביחי מתפשט וקורץ לה: "עכשיו הגיע הזמן לסטרפטיז".

בעיצומן של חגיגות, האח הגדול מבקש מהדיירים להתרכז, ומודיע: "חוץ מחזי, על כולם לארוז את הבגדים והחפצים האישיים, המזוודות שלכם ימתינו לכם בחדר השירות". הדיירים מופתעים ומבקשים מחזי למלא את תפקידו כראוי ולשאול את האח הגדול במה מדובר, חזי עונה שבטח במשהו זמני. לאחר מכן בחצר, מעיין שואלת את אביחי למה הוא לא נבחר, ואביחי מרגיע אותה: "אם הייתי נבחר, זה לא אומר שלא היית אורזת. מדובר רק בימים הקרובים לדעתי". שני מנסה לחשוב אופטימי: "תתארו לכם שמעבירים אותנו לאח הגדול בחו"ל?", וחיים ממשיך לקוות: "אולי יעבירו את כולנו למלון?".

23:00 - זהו יום הבוחר

בעקבות העימות המותח בין המתמודדים, הנשים יושבות בחצר ומדברות על העצמת הנשיות בבית. אורנה אומרת שלכל הנשים יש זכות לבחור, "אבל אף אחת לא הצביעה לאישה, וזה נקרא חוסר אחדות". תהילה מספרת שראתה את אורנה לוחשת לשני דברים באוזן: "אורנה ביקשה משני לשאול את השאלה שלה בשבילה". דן מצטרף לשיחה, ומודה: "אני לא רואה הבדל בין הגברים לנשים, ואפילו בחרתי באורנה ושני בתור מתמודדות". אנדל מסכים, ואומר: "אורנה מתאימה לזה יותר טוב מכולם". בהמשך, דן אומר על כוכב שהיא עושה בבית מה שבא לה, ושלא הבין את פשר השאלה שלה: "אם באמת היה לך חשוב לתת את קולך לנשים, יכולת לעשות את זה". תהילה מתפרצת, ואומרת: "אבל את לא בחרת בשני, או באורנה", ודן מסכם: "לכן לא הייתה זכות לשאלה ששאלת בעימות, ברגע שלא הצבעת לנשים".

מאוחר יותר, אורנה וכוכב מדברות על חוויות רעות מהבית, וכוכב משתפת שחשוב לה להיזהר מאיך שתצטייר בחוץ: "אני מתרחקת מבעלי כדי שחלילה לא יהיה בינינו לשון הרע". ובזמן שהדיירים מנסים לעכל את הערב המותח שעובר עליהם, האח הגדול קורא לכולם להתכנס שוב מול בימת המתמודדים, אבל הפעם - לגשת להצביע.

22:00 - העימות מתחיל

בזמן שהדיירים מתרכזים מול בימת העימות לבחירות ראשות הבית, תאלין נכנסת עם הכתר על הראש, ואומרת: "אני פה כדי להכתיר את הזוכה". האח הגדול מבקש מהמתמודדים להתחיל בנאומים, וחזי פותח: "בתור בן אדם שהוא נסיך שוחר שלום ושלווה, אני חושב שאוכל להעביר את הבית באווירה טובה, וגם דאגתי לכולם פה לבטן מלאה". הוא מסכם בעקיצה: "תמיד הייתי אותנטי בבית, בניגוד לחברים פה - שם שמשתלח באשכנזים ויש לו קעקוע של צב נינג'ה ואביחי, הנרקיסיסט המשוגע שעשה הטרדות מיניות בבית". 

בתורו של אביחי, הוא מחליט שלא לקרוא מהדף, ופונה בהקדשה: "ערב טוב בית האח הגדול, וערב טוב מעיין". לאחר מכן, שם עולה: "אתם צריכים לשאול את עצמכם איזה מנהיג תרצו", הוא ממשיך ואומר: "אני הוכחתי בעבר שאתייחס לכולם באותו האופן, ולא אכפת לי מכולכם". מיד אחרי הנאומים, המתמודדים מתחילים את שלב העימות. חזי שואל את שם: "איך אתה חושב שתוכל להתמודד עם הדמוקרטיה בבית בתור דייר אכזר?", ושם עונה לו בהומור שהכל בגלל אשמת התקשורת השמאלנית: "כולם פה יודעים שאני מבשל ולא יוצא לרגע מהמטבח". כוכב פונה לאביחי ושואלת אותו מדוע כשרצתה להתמודד ולייצג את המעמד הנשי הוא אמר שזה תפקיד קשה מדי: "אני נרתעתי וחזרתי אחורה בגללך, למה אף אחד מכם לא ויתר כדי שתתמודד אישה?". אביחי אומר שהתשובה בגוף השאלה: "את החלטת לקחת צעד אחורה. אם היית אישה חזקה כמו מעיין ואורנה, היית בוחרת להתמודד בכל זאת כמוהן". חזי מתייחס לשאלתה של כוכב, ואומר שאביחי מנסה לעשות מניפולציות והפחדות: "אני לעומתו מאמין יותר בכוח הנשי מהגברי ואפילו חושב שהוא מוביל את העולם".

שני פונה לאביחי בשאלה על מעיין: "האם העובדה שמתנהל בבית רומן סודי בינך לאישה מקסימה, ישפיע על קבלת ההחלטות שתיקח?", ואביחי משיב: "לא הגדרנו את הקשר בינינו, לכן אין לזה שום השפעה". אנדל פונה לשלושת המועמדים, ומבקש: "תחדשו לנו כדי שנצביע לכם, או שנבקש מהאח הגדול פתק לבן", ושם עונה לו: "חבל שאתה רוצה לבזבז את זכותך הדמוקרטית על פתק לבן". אנדל מבקש מהאח הגדול פתק לבן, ואומר: "יכול להיות שלא רק אני חושב שלא מגיע לכם להיות בבחירות". ​

21:00 - שם: "חיים ואנדל בקטע רע"

לקראת הבחירות הקרובות אביחי מתאמן על הנאום שלו, ומשתף: "החלטתי שלא לקרוא מהדף, אני מעדיף לאלתר ולדבר מהלב". מאוחר יותר במטבח, הדיירים אוכלים סופגניות, ותאלין מספרת על תחרות מיס טראנס שהשתתפה בה. כוכב מקשיבה, ואומרת לתאלין: "את מקצינה את ההתנהגות הנשית שלך, אבל אנחנו לא מקצינות ככה את הנשיות שלנו". תאלין מופתעת, ועונה: "אני בכלל לא חושבת שההתנהגות שלי נשית כל כך". אורנה מספרת שהיא אוהבת ללכת למסיבות גייז: "אני אוהבת ללכת למסיבות של עופר ניסים, אבל קשה לי עם התלבושות הפרובוקטיביות של הגייז, אפילו בפורים". תאלין אומרת שגייז מתלבשים ככה כדי להתפרק: "המצעד למשל זה כמו יום העצמאות שלהם". כוכב אומרת לתאלין שהיא נמצאת במקום שונה מהם, "יש כאלה שאין להם תקציב, ולכן הן נראות לא טוב". תאלין מסכמת: "בשביל זה אני כאן, כדי להביא השראה לאנשים שחיים בכלא, כמו שאני חייתי כל החיים שלי".

בינתיים בנסט, שם משתף שקשה לו עם חלק מהאנשים בבית, ואומר: "חיים ואנדל הם בקטע רע". תהילה מסכימה שהשילוב ביניהם לא טוב, ומוסיפה: "אנדל מדליק את חיים, אחרת חיים לא היה שם לב לכלום והיה מסתובב איתנו עכשיו". לדעת חזי הבעיה העיקרית זו השפה של אנדל, ושם עונה לו: "אם היית מרגיש שיש לך איתו שפה מסוימת, זה היה פחות מפריע לך. אבל עכשיו כל מה שנשאר לך מאנדל זה רק קללות".

20:00 - אנדל בעד הפתק הלבן

תעמולת הבחירות ממשיכה בבית והדיירים מתלבטים במי לבחור. תהילה לוקחת את שם לשיחה בחצר, ושואלת אותו מה הוא יכול לעשות בשבילה: "אם תבנה בשבילי קיר בחדר שיבודד את הנוחרים, אני מבטיחה לבחור בך". בהמשך, אביחי פונה לתהילה ומספר לה מה יקרה אם יבחר: "אני לא מתכוון להתחשב בך". תהילה עונה לו בציניות: "מתי התחשבת בי? פעם אמרת משהו ולא צחקת עליי?", ואביחי צוחק: "שם זה מי שצוחק עלייך, ואני רק ממשיך אותו". תהילה אומרת לתאלין: "זה תפור על חזי, הוא נראה בתמונה כמו אחד שרץ לכנסת", ותאלין מסכימה איתה.

תהילה שמתגעגעת לארוס שלה, מתעניינת בשמוליק, ושואלת: "אם היית בלי כוכב, יכולת להיכנס לבית?", שמוליק משיב שהוא היה יכול, "אבל היא לא הייתה מסוגלת". תהילה משתפת אותו שהיא מפחדת שמשה יעזוב אותה, "משגע אותי שאני לא יודעת מה איתו". שמוליק מרגיע אותה: "את צריכה סבלנות, אם תהיי פה הרבה זמן יבואו ויגידו לך מה קורה איתו". תהילה פונה למצלמות, ואומרת: "משה, אני אוהבת אותך מאוד וקשה לי, תשלח לי סימן". במקביל בחדר המיטות, אביחי פונה לאנדל וחיים, ומבקש: "אולי אחד מכם יבחר בחזי, אבל השני יבחר בי?", וחיים בתגובה אומר לו: "לא ראיתי אף פעם בחירות כאלה במדינה". אנדל מתעצבן ומכריז שמתכוון לשים פתק לבן: "כל המתמודדים לא עושים, ולא יעשו בשבילנו כלום". תהילה ממשיכה להתלבט במי לבחור, וחזי מבטיח: "גם אם לא תבחרי בי, עדיין אדאג לך. בקלפי תלכי עם הלב שלך". מאוחר יותר בחצר, תהילה אומרת שלדעתה אביחי משחק עם האנשים. אנדל מסכים, ואומר: "הוא איבד את הרגש בין אדם לחברו, לא אהבתי אותו מההתחלה". שם מסכם: "הוא אסטרטג ברמה הכי גבוהה שיש". ​

19:00 - תעמולת הבחירות בשיאה 

בזמן ארוחת הערב, כוכב משתפת שהיא מרגישה את המתח שנוצר בבית בעקבות הבחירות. אביחי צוחק, ואומר: "המתח היחידי פה זו העניבה שיש לי על הצוואר". בהמשך, שני מתחילה לספר על תיאוריה שאביחי העלה, אבל מעיין קוטעת אותה: "מה התיאוריה שלו, שאת בהיריון?", ושני משיבה לה: "זה יכול להיות מצחיק אם אחרי שאצא מהבית אגלה דבר כזה". הם ממשיכים לדבר, ואביחי מעלה רעיון למשימה הסודית הבאה: "אני אשב מאחורי האקווריום ואעבוד על תהילה שהדג מדבר איתה". שם מקשיב וצוחק: "הדג יותר אפוי ממנה". שני משנה את כיוון השיחה כשתוהה: "רגע, מי בכלל מאכיל את שימי הדג?".

עוד בשולחן המטבח, עדן וחזי מנצלים את הדפים שקיבלו מהאח הגדול למשחק איקס-עיגול. עדן מנצחת אותו, וחזי מבקש ממנה ניסיון חוזר: "לא הייתי מספיק מפוקס". הם ממשיכים לשחק, כשפתאום מתגלים על קירות הבית פוסטרים של המתמודדים לבחירות ראשות הבית. הדיירים נרגשים מהקלפי שעומד באמצע הסלון, וצוחקים על הסלוגנים שהאח הגדול המציא לשם ("בעזרת השם"), חזי ("חיים באווירה טובה") ולאביחי ("לבחור בעיניים עצומות").

18:00 - עדן: "מעיין חסרת ביטחון ותמיד צריכה פידבקים מהסביבה"

תאלין מצטרפת למעיין בחדר השינה ואומרת לה שבתור חברה היא דואגת לה: "את מאוד שקטה בימים האחרונים", ומוסיפה עצה: "את חייבת להביא יותר מעצמך". דן מצטרף למיטה וממליץ למעיין להתחבר לאביחי: "הוא מבין אותך ויכול להעיף אותך קדימה". בינתיים שני ועדן משוחחות בפינת העישון, וכששני אומרת שמעיין שמרגישה שעדן לא סובלת אותה, עדן משיבה: "מעיין חסרת ביטחון ותמיד צריכה פידבקים מהסביבה", ומוסיפה: "אני מרגישה שדווקא מעיין היא זו שמתרחקת ממני". לאחר מכן, כל הדיירים מתרכזים בסלון להדלקת נר חמישי של חנוכה, ולארוחת ערב משותפת.
 
17:00 - שם חושש מנאום העקיצות של אביחי
 
אביחי מחפש דרכים לעקוץ את שם וחזי בנאום הבחירות שלו, ובודק את הבדיחות מול דיירי הבית. אביחי אומר על שם: "אני יכול להגיד שהוא לא באמת מזרחי, אלא צפונבון תל אביבי", ועל חזי: "איך אפשר לבחור במוזר ששם על עצמו בושם לפני השינה". שם נכנס למטבח, וכשהוא מגלה את התוכנית של אביחי הוא שואל אותו: "רגע שאני אבין, אתה פתחת עלינו בנאום?", אורנה אומרת לשם שיעשה את אותו הדבר, ושם משיב: "בטח שיהיה הומור, אבל לא צריך לרדת לפסים אישיים". בינתיים בחצר, שני וכוכב מדברות עם תאלין על הניתוח שעברה לשינוי מין, ושני אומרת: "בפנים את תמיד היית אישה, ובגלל זה היית מחויבת לעשות את השינוי". שני ממשיכה ומשווה בין תאלין לברוס ג'נר, האתלט האמריקאי שבגיל מאוחר שינה את שמו לקייטלין והחל להזדהות כאישה, וכוכב מספרת שהיא מכירה משפחות שבהן אחד ההורים שינה את מינו, ואומרת: "אי אפשר לדעת מה קורה בנפש האדם". 
 

16:00 - תאלין: "זה לא אשמתי שאני יפה ומשדרת מיניות"

אנדל, דן ותאלין טובלים בשכשוכית, ושאנדל אומר לתאלין שהיא אדם מיני היא משיבה: "זה לא אשמתי שאני יפה, ושאני אולי משדרת מיניות". אביחי שעומד מעל השכשוכית נהנה מהשיחה ואומר לתאלין: "להיות אדם מיני זה לא דבר רע", ומוסיף: "נכנסנו לבית בשביל להביא את עצמנו". בינתיים במטבח, תהילה עוזרת לחזי לכתוב את נאום הבחירות שלו, ומייעצת לו שלא להיות רציני מדי: "תחייך ותעשה את מה שאתה יודע". בהמשך אורנה מתיישבת ליד השכשוכית, ומדברת עם תאלין על הסכסוך שהיה לה עם הדיירים בבית: "שמונה דיירים הצביעו נגדי וזו לא הרגשה נעימה". תאלין אומרת שאם היא הייתה במקומה במשחקי האח היא הייתה בוחרת להציל חברה, ואורנה עונה: "אתם החלטתם שאני ואסתר חברות טובות", ומוסיפה: "הדבר היחיד שרציתי זה לנצח, ולכן בחרתי במעיין".

15:00 - שם על אורנה: "היא לא כזאת חסודה"

המועמדים לתפקיד המלך מתכוננים לנאום הבחירות שלהם, ומגייסים צוותים שיעזרו להם. שם יושב בסלון ונעזר בתהילה ובשמוליק, אביחי במטבח עם שני ואורנה, וחזי ועדן בחדר השינה. מאוחר יותר כוכב, תהילה ועדן יושבות בנסט ומדברות על יחסי הכוחות בבית. עדן אומרת על אביחי: "הייתה לו התמודדות מאוד קשה, אבל הוא לא רוצה להיות המסכן", וכוכב עונה: "זה בן אדן שצריך לעזור לו ולתמוך בו". חזי ושם מצטרפים לנסט, ושם אומר על אורנה: "מי שמבלה בסדום ועמורה של תל אביב, היא לא כזאת חסודה", וחזי מסכים: "אורנה היא תחפושת". בהמשך עדן אומרת על אנדל: "הוא לא מבין לאיזה משחק הוא הגיע, ובקרוב הוא יהיה פה על האש".  

14:00 - שמוליק ושם מלכלכים על אביחי

חזי, שם ואביחי לבושים בחליפות לקראת נאום הבחירות שלהם, ועדן מתלהבת: "איזה חתיכים אתם, אני מתה", שם משדרג את החליפה עם כובע אדום, ואביחי מעיד על עצמו: "מי שיש לו כתפיים רחבות נועד לחליפה". שמוליק מתגייס לקמפיין הבחירות של שם, ומציע לו דרך לעקוץ את אביחי: "הוא כמו כל הפוליטיקאים, אחרי שנבחרים לא רואים אף אחד ממטר". בינתיים תהילה ושני יושבות בנסט, ושני מעלה את הריב של אתמול: "נפגעתי באופן אישי כשאמרת שהמלך הוא תפקיד רק לגבר", ותהילה עונה לה: "אין לי טאקט, ולפעמים אני אומרת דברים שלא מבינים". בהמשך השיחה, תהילה פותחת חזית חדשה עם אורנה: "היא פה רק בשביל התחרות".

13:00 - דן לחיים: "אין ספק שאתה לא מתאים לנהל פה את הבית"
 
חיים מתעקש שהדיירים היו צריכים לבחור בו כמועמד למלך הבית, אבל דן מיד קוטל: "אין ספק שאתה לא מתאים לנהל פה את הבית", וחיים עונה לו: "אתה יודע כמה אנשים הצליחו אחרי שאמרו עליהם את זה?". אורנה מסכימה עם חיים, ואומרת שיש מקום לתת במה לאנשים שמסוגלים להביא את עצמם, ומוסיפה דוגמה מעולם הכדורגל: "הנה הפועל ב"ש לקחה אליפות, ומי שמנהלת אותם זו גברת". הדיירים בחצר ממשיכים לטעון שחזי נחמד מדי לתפקיד מלך הבית, אך בכל זאת דן אומר: "עדיף מישהו טוב מדי".
 

12:00 – "אסתר, אוהבים אותך"

חזי מספר לכוכב ששני שאלה אותו למה אנשים מתרחקים ממנה ומסביר שהוא ייעץ לה להצניע את עצמה יותר. במקביל בחצר, הדיירים מתענגים על מזג האוויר השמשי. תהילה משתפת את כולם שבלילות האחרונים היא מזיעה והם מסבירים לה שזה כנראה נבע מהלחץ של ההדחה. הדבר גורם לדיירים לפנות למצלמות ולהכריז: "אסתר, אוהבים אותך, לא היה לנו משהו נגדך", ושם ממהר להוסיף בציניות: "לך היה משהו נגדנו". מאוחר יותר, שמוליק מספר לחזי על ההופעות שלו, חזי מפרגן ושמוליק פוצח בהופעה פרטית לדיירי הבית.

11:00 – "יום בחירות זה יום שבתון" 

סביב כוס קפה, הדיירים תוהים מתי המשימה תחל ושמוליק טוען שלא צריך למהר ומסביר: "יום בחירות זה יום שבתון". תהילה, שעדיין מרוגשת מההדחה של אתמול, מציינת שזה מוזר לראות את התמונה של אסתר מסומנת באדום ותוהה מי הצביע לה, מכיוון שהמשפחה והחברים שלה לא נמצאים בארץ. משם השיחה עברה לוויכוח בין תהילה לשם על הבחירות בארצות הברית. בעוד היא תומכת בטראמפ, שם מנסה להסביר לה למה לדעתו טראמפ יוביל למלחמת עולם שלישית. בינתיים בחצר, מעיין, דן ושני מדברים על המשימה הקרובה ועל אכזבתם שהמשימה לא התחילה כבר. 

10:00 – אז למה לי פוליטיקה עכשיו?

אחרי לילה מלא מתח והתרגשות, פותחים הדיירים את היום החדש לצלילי השיר "אז למה לי פוליטיקה עכשיו" של משינה. שמוליק שנהנה מהשיר מזכיר: "יום בחירות היום!", במטרה להעיר את הדיירים שעדיין נמצאים מתחת לפוך. האח הגדול מחליט להשמיע לדיירים שיר בוקר נוסף, "דמוקרטיה" מהסרט קזבלן, ומרמז על המשימה שתחל בקרוב. כוכב פונה בברכת בוקר טוב לאסתר ולמשפחתה שבבית, וממהרת לקפוץ על תאלין שנשארה עדיין במיטתה.

בהמשך, כוכב שמוטרדת מהמשימה אומרת לשמוליק: "אם יגידו לי שוב לעבוד קשה אני אברח, יש לי טראומה מהצבע של המשימה הקודמת". בינתיים בחדר המקלחת, דן מצהיר כי אביחי הוא הבחירה הטבעית שלו לראש הבית.

9:00 – בוקר ראשון בלי אסתר

יום חדש וקר במיוחד עולה על בית האח הגדול שמחליט לפנק את הדיירים בעוד דקות ארוכות של התכרבלות תחת הפוך. בקרוב יתעוררו כולם לבוקר ראשון בלי אסתר, ולבוקר של משימה שבועית, משימת העשירים והעניים. איך יגיבו הדיירים למשימה החדשה שתערער את הבית מהיסוד? ומי יהיה ראש הבית שיקבע את גורלם של הדיירים לשבוע הקרוב- חזי, שם או אביחי?

מה קרה אתמול?

השיר Livin Thing של "Electric Lightמעיר את הדיירים ליום שבסופו הדייר הראשון יודח ויעזוב את הבית. אסתר, תהילה, אורנה ושם הם המועמדים להדחה ומרגישים את המתח באוויר. אסתר אומרת: "יש לי ציפייה גדולה להישאר", ושם מקשר את הגשם לתהילה: "השמיים בוכים עליך, את הולכת היום", תהילה לא בטוחה שהיא תשרוד את ההדחה, ומנבאת: "הולך להיות פה פיצוצים".

השידור החי מתחיל, והדיירים מתרכזים בסלון ומחכים במתח שהמועמדים להדחה יחזרו מהחדר הסגלגל. ראשונה לצאת היא אורנה, שזוכה לחיבוקים מהדיירים, ומיד אחריה יוצא שם שמתקבל גם הוא בחיבוקים ובשמחה. אסתר ותהילה נשארות אחרונות, כשהאח הגדול מכריז: "אסתר היא המודחת הראשונה לעונה". שני מקבלת את ההדחה של אסתר בצורה קשה ומתחילה לבכות. גם חיים שבור: "זה יום עצוב, יום אבל".

לאחר ההדחה המותחת, הדיירים מתבקשים לקבוע מי יהיה מלך הבית שישלוט בדיירים במשימה הקרובה. כמה דיירים מציעים את עצמם כמועמדים, ותהילה מטילה פצצה: "זה תפקיד שמתאים רק לגבר", ושני מגיבה בתדהמה: "מה זאת אומרת?", ועדן ממשיכה: "זה כמו להגיד שרק גבר יכול להיות ראש ממשלה". הדיירים פותחים בהצבעה, כשתאלין סופרת את הקולות ולבסוף מכריזה: "המנצחים הם חזי, שם ואביחי". מאוחר יותר חיים לא מבין את המשמעות של ההצבעה, וכשאנדל אומר לו: "יהיה פה מלך, וממך יעשו עבד", הוא פותח בצעקות ודורש הצבעה חוזרת. הבית סוער, ושם צועק חזרה על חיים: "אתה מתנהג כמו ילד קטן", עד שלבסוף האח הגדול מרכז את הדיירים בסלון להצבעה חוזרת, שבסופה התוצאה נשארת כפי שהייתה. אביחי, חזי ושם הם המועמדים שניצחו, ואחד מביניהם יהפוך למלך במשימה הקרובה, אך חיים מסרב להירגע, וכך גם הרוחות בבית.

>>רוצים לדעת כל מה שקרה אתמול בבית? היכנסו

>> שמעתם משהו טוב לאחרונה? ספרו לנו ותוכלו לזכות בפרס

"האח הגדול": ראשון ושלישי ב-21:00