העדכון האחרון:

23:22 – מילים אחרונות מהמנצחת הגדולה: "בא לי רק להגיד לאבא שלי שעשיתי את זה"

שי שנותרת לבדה בבית פורצת בבכי: "בא לי רק להגיד לאבא שלי שעשיתי את זה, ולאמא שלי שיהיה לנו עתיד הרבה יותר טוב", היא אומרת לארז וקורין ומוסיפה: "אני מרגישה שאני בתוך חלום מתוק". רגע לפני שהיא נכנסת לשיחת סיכום אחרונה בחדר האח הגדול היא מסדירה נשימה ומנסה לעכל. אחרי שהיא יוצאת מחדרו, היא נפרדת מהבית, נכנסת לחלל הזמן, מכבה את האור, ויוצאת כמנצחת הגדולה של העונה השביעית, להתראת בעונה הבאה.  

23:00 – ברק אדרי תופס את המקום השני ומותיר את שי מיקה יפרח כזוכה הגדולה של העונה!

ארז וקורין פונים אל הבית ומבקשים משי וברק לומר דבר אחד טוב אחד על השנייה. "שי מיקה היא ההוכחה לכך שאומץ היא לא מילה גסה", אומר ברק, ושי מחזירה: "ברק מיוחד עם לב גדול, ורק מי שלידו מרגיש את זה, סוף סוף הוא מאמין בעצמו ואני גאה בו". ארז מבקש מהזוכה להישאר בבית, ומכריז על שי כזוכה הגדולה של העונה השביעית. שי פורצת בבכי: "אני אוהבת אותך", היא אומרת לברק שמחבק אותה חזק ויוצא מהבית.  

22:52 – ברק לשי: "אם תזכי, תדעי שאת כל כך ראויה"

רגע לפני ההכרזה על המקום הראשון, ארז וקורין פונים אל הבית ומקרינים לשי את קליפ סיכום העונה שלה. שי מגיבה בהתרגשות: "זה חלום שמתגשם", ומתאפקת שלא לבכות. מיד לאחר מכן, מוקרן קליפ סיכום העונה של ברק שמרותק למסך, ובסיומו מגיב גם הוא בהתרגשות: "תודה, אין לי מילים". השניים חוזרים לפינת העישון, ברק מודה שהוא מובך מהקליפ, ומפרגן לשי: "אם תזכי, תדעי שאת כל כך ראויה", ושי מחזירה: "גם אתה, שנינו ביחד כאן, זאת חוויה שאני לא אשכח בחיים". 

22:36 – שי: "זאת הזיה, אני לא מאמינה שזה קורה"

ברק ושי יושבים על הספה המומים מכך שנשארו אחרונים בבית, ושי מרגישה שהיא עומדת להתעלף מהתרגשות: "זאת הזיה ברקת, אני לא מאמינה". "אני לא חשבתי בכלל על המקום הראשון", אומר ברק, ושי מודה שמוקדם יותר אמרה לעמרי שבאינטואיציה שלה ברק יסיים במקום הראשון. השניים עוברים לקחת אוויר בפינת העישון, ברק הנרגש מתקשה לעכל: "זה לא נתפס לי", ושי משתפת אותו שבחיים לא חשה בכזאת התרגשות: "זה מטורף מה שקורה כאן". 

22:20 – קבלו במקום השלישי את עמרי בן נתן!

אחרי המתנה קצרה (שנראית לשלושה כמו נצח), ורגע לפני שמכריזים על המקום השלישי, ברק, עמרי ושי צופים בקליפ שמסכם את הרגעים המצחיקים שייצרו בתקופתם בבית. דקות לאחר מכן, ארז וקורין פונים שוב אל הבית ומכריזים שאת המקום השלישי תופס עמרי בן נתן שמותיר את ברק ושי מיקה ראש בראש על המקום הראשון. עמרי יוצא מהבית, ברק נותר בהלם: "איך זה יכול להיות?", ושי מודה שציפתה לזה: "ידעתי שנצא בסדר הזה, רק לא ידעתי מי מאיתנו יהיה במקום הראשון".  

22:00 – במקום הרביעי: דודו כהן מעפולה!

אחרי שצפו בקליפ שסיכם את מה שקרה מחוץ לבית, הרביעייה מרותקת לקליפ שמסכם את הרגעים בהם התרגשו וריגשו בתוך הבית. מיד בסיום הקליפ, ארז וקורין מכריזים שאל המקום הרביעי הגיע דודו כהן. "אתה מיוחד במינך", מחבקת אותו שי, ודודו נפרד מהשלושה, נכנס אל חלל הזמן ויוצא מהבית. עמרי, שי וברק נשארים על הספה כשהם אוחזים חזק ידיים, ועמרי מכריז: "נשארנו שלישיית גמר". 

21:30 – ארבעת הפיינסליסטים צופים בפעם הראשונה במה שקרה מחוץ לבית

הדיירים עושים חזרות אחרונות לקראת היציאה לקהל, ושי מציעה: "בואו נהיה ספונטניים". האח הגדול מבקש מהם לשבת על הספה: "הכל בסדר? כולם נושמים?", הוא שואל, והדיירים משיבים בלחץ שלא. הם נכנסים אל חלל הזמן ועולים במדרגות אל דלתות היציאה מהבית. מיד בתום שיר הסיום נפתחות הדלתות, והרביעייה יוצאת לרגע אל הקהל, ומיד חוזרים אל הבית. "שלחתי למשהי בלונדינית בקהל נשיקה, חשבתי שזאת אמא שלי", אומר דודו, ועמרי מרגיע: "אל תדאג אף אחד לא שם לב, אני לא הצלחתי לראות אף אחד".

ארז וקורין פונים אל הבית ומזכירים לדיירים שממש ברגעים אלו הצופים קובעים מי מהם יהיה הזוכה של העונה השביעית ויקבל מפתחות לדירה משלו. בהמשך, מוקרן להם קליפ של כל מה שקרה מחוץ לבית, והדיירים מרותקים לדעת כמה רעש הצליחו לייצר. 

21:00 – עמרי: "אתם מאמינים שהגענו ליום הזה?"
 
השיר "אורח בעולם" של בועז מעודה מתנגן, ובסיומו הדיירים מתחילים בהכנות לקראת אירוע הגמר בהתרגשות גדולה. עומרי לובש חליפה אפורה, עונד פפיון אדום, ומוביל את המזוודות אל חדר השירות. במקביל, שי עוזרת לדודו בסידורים האחרונים, ומיד לאחר מכן מתפנה לאפר את ברק שמחמיא לה: "את נראית הורס". כולם מוכנים, המתח בשיאו, קולות הקהל חודרים אל הבית, עמרי מתחיל לעכל: "אתם מאמינים שהגענו ליום הזה?", ורביעיית הגמר נרגשת לקראת הביצוע של שיר הגמר מול הקהל החי. 
 

20:00 – שי: "אני קצת מפחדת לצאת החוצה, אני מתרגשת מידי"

אירוע הגמר מתקרב בצעדי ענק, וכשהדיירים יוצאים מחויכים מהשיחה עם האח הגדול, דודו אומר בהתרגשות: "גם אם אני אצא מקום רביעי אני אהיה מאושר". שי לעומת זאת, לא מתביישת להודות: "אני קצת מפחדת לצאת, אני מתרגשת מידי", ומוסיפה שתהיה מאושרת בשביל כל אחד מהם שיזכה.

לאחר מכן, עמרי מפנטז על טבילה אחרונה בג'קוזי, בזמן שברק מתקשה לחשוב על פרידה מהבית: "לא בא לי לצאת מפה בחיים, לא יכול, לא מסוגל". כששי כבר מתחילה להתארגן לקראת הערב, הבנים מנצלים את הזמן למנוחה אחרונה, והאח הגדול מודיע כי בעוד שעה עליהם להיות מוכנים לשידור. 

19:00 – השקט שלפני הגמר הגדול   

המזוודות ארוזות, המדפים ריקים, והשעון מראה כי בעוד שעתיים בדיוק יצא לדרך אירוע הגמר הגדול של "האח הגדול 7". רגע לפני שמתחיל לחץ היסטרי של הכנות לקראת הערב המרגש, בו ייצאו הדיירים בזה אחר זה אל בימת הגמר, ארבעת הפיינליסטים מבלים ארוכות בחדר האח הגדול.  

18:00 – פלאפל בריבוע

בחדר השינה, דודו מתאמן בקול רם על המילים של שיר הגמר: "Heroes" של דיויד בואי, ועמרי בתגובה מתלוצץ: "כן, ככה בערך נשמע השיר". בהמשך, שי מסיימת לאייר את חולצת הפיינליסטים, "צריך לתלות את זה בקשת" מכריז עמרי, ומחמיא לה על התוצאה. לאחר מכן, עמרי נזכר בכל המודחים שהוא יישמח לראות הערב, בזמן שהוא מתמסר עם עצמו בכדור-גרב.

מאוחר יותר במקלחת, דודו ניגש להתגלח, בזמן שבסלון עמרי וברק תוהים מאיפה הם הולכים לצאת לנאמבר הסיום מול הקהל החי. בהמשך, הדיירים מעבירים את הזמן בסלון באכילת פלאפל, וברק מודה שהוא לא מתחבר למאכל. דודו לעומת זאת, מתענג מהטעם, ומחליט לקחת מהמטבח מנה נוספת. כעבור מספר דקות, האח הגדול קורא לכל ארבעת הפיינליסטים לחדרו, והדיירים הנרגשים נכנסים אליו יחד בפעם האחרונה.

17:00 – BB7

בחדר השינה, שי ממשיכה לאייר על חולצה לבנה את פרצופם של ארבעת הפיינליסטים, בזמן ששאר הדיירים מעבירים את הזמן במנוחה במיטה לקראת הערב הגדול שמצפה להם. בהמשך, דודו מחמיא לשי על האיורים, והיא מתייעצת איתו מה לכתוב עליה. כעבור מספר רגעים של לבטים, שי מחליטה לחתום על החולצה את הצירוף: "BB7" (קיצור של Big Brother 7).

16:00 – דודו: "צחקנו, בכינו, התפרצנו והתרגשנו"

בחדר הארונות, דודו ועמרי מנסים לסכם את העונה: "איזה קטע שעברנו שלושה חודשים ושלושה שבועות" אומר עמרי, ודודו משיב לו שהם באמת עברו הרבה מאז שנכנסו לבית, "צחקנו, בכינו, התפרצנו והתרגשנו" הוא מפרט. בינתיים בחדר השינה, כששי מסדרת גבות לקראת הערב הגדול, היא מגלה חצ'קון חדש שצמח לה הפנים ומכריזה: "קבלו את הפצע של שי-שון". לאחר מכן, עמרי שואל את שי האם היא רוצה להופיע בפני ילדים כשתצא מהבית, ואומר לה שבמידה וזה יקרה הוא ישמח להתארח אצלה בהופעה. 

15:00 – "החלום המתוק נגמר היום"

בחצר הבית, שי תוהה איזה תסרוקת תעשה בשיער לכבוד הגמר, ועמרי משיב שהכל יפה לה. בהמשך, עמרי אומר שהוא מת לראות את קליפ הגמר, ואילו שי מתלהבת מהמחשבה שהפרומו שלהם רץ עכשיו בטלוויזיה. מיד לאחר מכן, האח הגדול ממשיך בשירי חזרה הביתה עם "Take Me Home, Country Roads" של John Devner ו- "בוא הביתה" של שולה חן, כשעמרי מצטרף לשירים בקול.

כעבור מספר דקות, נשמע הדואט "חלום מתוק" של מושיק עפיה ושלומי סרנגה ברחבי הבית: בחצר דודו פוצח בריקוד, בזמן שברק מנקה את חדר השינה בפעם האחרונה, ורוקד עם שואב האבק. בסיום השיר, דודו מכריז בהתלהבות: "החלום המתוק הזה נגמר היום". מאוחר יותר, הדיירים מקבלים את המזוודות, ומתחילים לארוז את החפצים שלהם בפעם האחרונה לעונה.

14:00 – סוגרים חשבון: עמרי במסר לאיציק

בחצר הבית, ברק שואל את דודו אם הוא רוצה להתחיל לארוז, ודודו משיב לו שעדיין לא ומסביר: "אני מושך את זה בכוונה". ברק משיב לו שהוא מבין, "מי שאורז אחרון – יוצא אחרון" הוא מתלוצץ. בהמשך, עמרי נכנס לחדר השינה ומכריז בפני דודו: "אני יודע שאמא שלי גאה בי מאוד", כשבמקביל בחדר הארונות, שי בוחרת את האאוטפיט החגיגי שלה להערב ומתייעצת בברק.

מאוחר יותר בחצר, דודו ועמרי משוחחים על המודחים שייראו הערב ביציאה מהבית. "איציק לא יבוא" אומר דודו, ועמרי מגיב בחריפות ופונה למצלמות: "איציק, אני יודע שבוער לך לבוא לפה בשביל עוד חמש דקות של תהילה, אבל אני ממליץ לך בחום שלא. זה לא שווה את הבושות, תמנע מעצמך להגיע לפה" הוא מכריז, ומצהיר: "במקרה ותחליט להגיע, אני לא מעוניין בלחיצת היד שלך". בהמשך השיחה, דודו מעלה את שמה של ארבל, ולא חוסך את דעתו עליה: "גועל נפש של ילדה".

13:00 – אורח מרגש בחצר

שי, עמרי ודודו נהנים בפעם אחרונה מיום שמשי בבית האח הגדול, ומנצלים אותו בישיבה בחצר ושיחות לקראת הערב. "בא לי להתעלף עד שבע בערב" אומר עמרי, ומוסיף: "יש לי אנרגיות בגוף". שי בתגובה מנסה להרגיע אותו, אך השיחה נקטעת כשפרפר נכנס לחצר ועובר בין השניים. שי מתרגשת מהמראה, וטוענת שהפרפר זה אבא שלה: "אם מישהו יבוא לפה היום זה הוא".

בהמשך, עמרי לא מצליח להרגע, ומחליט להעביר את הזמן בהכנת חביתות במטבח לכל הדיירים, כשבינתיים בחצר, שי משתזפת לבדה ושולחת מסרים לאמא שלה. לאחר מכן, ברק מצטרף לשי, והשניים תוהים יחד איך ייראה קליפ הגמר והיציאה שלהם מהבית. כעבור מספר דקות, כשהחביתות שהכין עמרי מוכנות, הוא קורא לדיירים לאכול ליד שולחן האוכל  ומכריז: "ארוחת בוקר אחרונה שלנו בבית האח הגדול".

12:00- עמרי: "במקום פרפרים יש לי נשרים בבטן"

הדיירים מתחילים בהתארגנות הבוקר השגרתית ומתקשים לעכל שזהו יומם האחרון בבית האח הגדול. "אתם לא מבינים מה אני מרגיש", משתף עמרי ושי נאנחת: "כולנו בהכחשה". הם עוברים לדבר על המשך השבוע ודודו מעדכן: "החלטתי שבשישי אני רוצה להיות עם המשפחה", ועמרי מודה שכרגע הוא לא מתכנן כלום ומסכם: "כשנצא נדבר". לאחר מכן, הם תוהים איך ירגישו בעת היציאה מהבית ושי אומרת: "אם אצא מקום רביעי אני לא אתרגש כמו לצאת במקום הראשון", ועמרי מנגד חושב שרמת ההתרגשות תהיה זהה גם בלי הזכייה.

מאוחר יותר בחצר עמרי אומר: "אני לא יודע אם אני מתרגש שזה נגמר או מזה שעשינו את זה". הוא נאנח ומשתף: "אני בן אדם שלא מתרגש בדרך כלל, ובמקום פרפרים יש לי נשרים בבטן", וברק ממהר להשיב: "אני לא יודע איך להגיב לזה". בהמשך, שי מתחילה לשיר שירי יום הולדת לאחותה הקטנה, כשלפתע האח הגדול משמיע ברחבי הבית את השיר של הזמר ליאור נרקיס- "הנשמה באומן". לאחר מספר דקות, מושמע שירה של הזמרת ריטה- "מחכה", והדיירים הנרגשים שרים בקולי קולות. מאוחר יותר, שי ועמרי עולים על בגדי ים ומנצלים את השמש הנעימה בחצר לשיזוף, כשברקע מתחיל להתנגן השיר של הזמר Frank Sinatra- My Way. 

11:00- בוקר אחרון ומוזיקלי

הדיירים מתעוררים בפעם האחרונה לצלילי השיר של שלמה ארצי ואריק איינשטיין- 'חוזרים הביתה'. שי מכריזה בהתלהבות: "היום אנחנו בבית", ועמרי ממהר לזנק ממיטתו ולשיר בקולי קולות. בסיום השיר הדיירים חוזרים למיטותיהם כשלפתע מושמע שיר נוסף של עידו פרמון- 'אסור לי לעזוב'. מיד לאחר מכן, האח הגדול והנדיב ממשיך עם הבוקר המוזיקלי ומשמיע את השיר 'החיים שלנו תותים' של הזמר חנן בן ארי. בהמשך, מושמע השיר 'אני עושה לי מנגינות' של להקת סקסטה, וברק שהתקשה לצאת ממיטתו, קופץ במהירות ומתחיל לפזז בקצב. האח הגדול ממשיך בסט המוזיקלי המגוון, כשהפעם משמיע את השיר של אילנה אביטל- 'אותך'. "113 יום לא התרגשתי ככה, יש לי פרפרים בבטן", מודה עמרי ושי מצטרפת ואומרת: "לקח לי להירדם חמש שעות". השיר I Hate  של הזמר Passenger מתחיל להתנגן ועמרי שר בקולי קולות, ומיד לאחר מכן שירו של הזמר עומר אדם- 'מודה אני'.

10:00- עוד קצת

הדיירים שקועים בשינה מתוקה מתחת לשמיכות וממשיכים לצבור כוחות אחרונים לקראת היום הגדול שמחכה להם.

09:00- בוקר אחרון בהחלט!

בעוד זמן קצר הדיירם יתעוררו לבוקר האחרון שלהם בהחלט בביל האח הגדול. מיד נגלה איך תראה ההשכמה שלהם? ומה יהיה השיר שאיתו יתעוררו בפעם האחרונה?

 

מה קרה אתמול?

לאחר השכמה מאוחרת, הדיירים התעוררו לבוקר של התרגשות, כאשר הגמר הגדול נמצא במרחק נגיעה מהם. שי שיתפה את עמרי בתחושותיה לקראת הגמר: "יהיה מוזר להתלבש ולחכות לצאת, זה בעצם לא להיות מודח".

בהמשך, עמרי שאל את דודו האם בגמר הגדול מראים קטעים מהימים האחרונים בבית, ודודו בתגובה הרגיע אותו: " הויכוח שלך עם שי לא ייפגע בך בגמר", והוסיף בתור צופה אדוק של התוכנית: "יהיה פרק כיפי, עם הדחות ופרסומות". 

מאוחר יותר, הדיירים הבחינו בכך שהשעונים בבית חזרו לפעול, והכריזו ביחד בהתרגשות "אין יותר חלל זמן", ושי ברגע של תובנה הכריזה על העתיד להתרחש: "משהו בחיינו עומד להשתנות, איזה מרגש".

בשעת לילה מאוחרת, הדיירים יצאו לחצר, וגילו להפתעתם שולחן ערוך בצורה חגיגית ואת השף ניר צוק שהכין להם ארוחת ערב, ושי התלהבה: "היה שווה לבוא רק בגלל זה". רגע לפני שנכנסו לחדר השינה, כל אחד מהדיירים סיכם בקצרה את החוויה שעברה עליו ואת התרומה שלה להמשך חייו. דודו וברק סיכמו את הציפייה לגמר: "כל מי שינצח מגיע לו, ושיהיה לו לבריאות. הכל פתוח".

>> רוצים לדעת כל מה שקרה אתמול?

>> רוצים לזכות בפרס? ספרו לנו מה חשבתם על אירועי השבוע בבית

אירוע הגמר של "האח הגדול": רביעי (6.4) ב-21:00

לשידור החי - האח הגדול

 

//adm.mako.co.il/tv-bigbrother/season7-news/Article-b7e9261231ae351006.htm