אין תמונה
"מגיע לנו לחייך קצת"
"יש משהו שאני חייב להגיד לפני שאנחנו בכלל מתחילים לדבר", אומר אודי סמט כהן, או כמו שאתם התרגלתם להכיר אותו: "זיגי החיזר", "האח הגדול זו תכנית מרתקת ומעניינת וחשוב מאוד שהיא שודרה גם בתקופת המתיחות שחווינו כולנו בחודש האחרון" הוא קובע נחרצות, "במיוחד במצב מלחמה התכנית הזו חשובה, הרי גם ככה אין יותר מדי מה לראות בטלוויזיה, אז מה? לא מגיע לנו לחייך קצת?"

כזה הוא אודי, גם אחרי חמש דקות שיחה ניתן להבין בזריזות שמדובר באדם עם שמחת חיים מדבקת, כזה שמסתכל על כל החוויה שעבר והחיים בכלל כגן שעשועים אנושי: "הגעתי לתכנית דרך חבר שלי אלעד צפני (בוגר העונה השלישית)", הוא מספר, "התייצבתי לאודישן ומהר מאוד הודיעו לי שהתקבלתי. זו הייתה חוויה בלתי רגילה, מעולם לא שיחקתי בובה חייזרית וזה מאוד מאתגר לנסות דברים חדשים בחיים".

הוא בן 28, מתגורר בתל אביב, עובד בחברת החשמל בתור מרכיב ארונות ובסך הכל מאוד מרוצה מהחיים שלו: "אני אדם שאוהב אתגרים ואדרנלין, תמיד הייתי כזה. עד לא מזמן החזקתי באופנוע ים ולאחרונה מכרתי אותו כדי לקנות סוס".

ומעבר לסוס והאופנוע, מה הדבר הכי מטורף שעשית בחיים?

"חוץ מזיגי?", הוא צוחק, "בנג'י, ללא ספק, בנג'י זה הדבר הכי משוגע שעשיתי אי פעם".

הדיירים נפרדים מזיגי ומעניקים לו מתנות פרידה (תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת)
אודי באחד מרגעי השיא שלו | תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת
אם במקרה הפרצוף שלו נראה לכם מוכר ואתם לא מצליחים לחדד את תאי הזיכרון, נספר לכם שכהן הופיע בעבר על המסך הקטן  בשלל פרסומות שונות, וגם על המסך הגדול כשכיכב בסרטים "פעם הייתי" ("שיחקתי שם רק בתפקיד משנה") ובסרט "רסיסי אהבה" ("פה כבר קיבלתי תפקיד יותר מרכזי כשגילמתי את חברו של יחזקאל לזרוב, כוכב הסרט").

למרות ההתנסויות השונות, לכהן אין יותר מדי תכנונים לכבוש את מדורי הרכילות שלכם והוא מסופק לגמרי ממקומו בחיים כרגע: "נכון להיום אין לי תכנונים יוצאי דופן. אני עובד בחברת חשמל כבר 12 שנה ואני רוצה להמשיך ולהתפתח שם".

באמת? חיידק הבמה לא מדגדג בך ולו במעט?

"תראה, אם יהיה לי איזה פתח ללימודים בתחום או הצעות משחק, אז בכיף. המון אנשים אומרים לי שיש לי כישרון ואני חייב לעשות איתו משהו, אז אולי באמת אתחיל לשקול את זה".  

"חייזר לא יבין זאת"

אין תמונה
מטורף על אדרנלין ואתגרים
עכשיו, אחרי שזכיתם לטעום מעט ממי שהעביר כמעט שבוע שלם תחת תחפושת של חייזר ירוק, הגיע הזמן לשמוע על החוויות שעבר כהן במהלך השבוע האחרון, עד הרגע בו נופף לדיירים לשלום וחזר אל ארונות החשמל ורחובות תל אביב: "הרגעים הכי מרגשים בשבוע האחרון היו הכניסה והיציאה מהבית", הוא משתף, "כשנכנסתי לשם בפעם הראשונה ועמדתי מול הדיירים הייתי בהלם חיובי. ביום האחרון, רגע לפני היציאה, חוויתי התרגשות עצומה מהולה בעצב – באמת נקשרתי לכל אחד ואחת מהחברים שם".

חווית גם קשיים?

"ממש לא. אני עשיתי את תנועות הידיים ויורם (זק, עורך ובמאי התכנית) דיבב אותי. הוא נתן לי הוראות דרך אוזנייה ובאמת נהניתי מכל רגע. גם כשהיה לי חם בטירוף, והיה, לא הפסקתי ליהנות. אני בן 28 ועשיתי הרבה דברים בחיים אבל כזה דבר עוד לא עשיתי. נכון אומרים שיש דברים שצריך לראות כדי להבין? אז זה אחד מהדברים האלו, חייזר לא יבין זאת. שואלים אותי כל הזמן איך ומה היה, אבל אין לי אפשרות להסביר, צריך להיות שם כדי להבין כמה מדהים הסיפור הזה".

ומה עם מקום העבודה שלך? מה אמרת להם?

"הודעתי להם שאני יוצא לשבוע ימים של חופש כדי לנסות ולשמור על סודיות שיא. רק אחרי שהחלו לרוץ ברשת השמועות עליי והעליתי תמונות לפייסבוק, הם באמת קלטו".

והיום?

"היום זיגי זה כבר מותג. ראיתי שיש אנשים שכותבים 'זיגי למיליון' וזה מאוד מצחיק אותי. מה שבאמת מפתיע אותי הוא החיבור של ילדים קטנים לדמות - אני שומע על המון ילדים בני 6-7 שממש התחברו לדמות והתלהבו ממנה".

ביקרת בבית במהלך השבוע הזה?

"בדרך כלל הייתי חוזר כל יום לביתי ובשאר הימים נשארתי במלון הסמוך לנווה אילן. זה נורא תלוי באיזה שעות הייתי נכנס ויוצא מבית האח. בכל מקרה, אני בחיים לא אשכח את האופן בו דאגו לי שם; מדובר בהפקה מדהימה. צוות המשימות לא הפסיק לדאוג לי, החברים שיצרו את הבובה של זיגי היו מדהימים, ויורם, בעיקר יורם, אין אנשים כאלה, הוא בן אדם מיוחד מאוד".

"איש איש בזוגיותו יחיה"

שאלת השאלות, לפחות מבחינת כל מי שכף רגלו דרכה בבית האח ולא בתור מתמודד (ראו מקרה "יאיר השחקן"), היא כמובן האם היית נכנס שוב אל בין קירות הבית, והפעם כדייר? אצל אודי, נראה שהתשובה די ברורה: "ברור!" הוא פוסק בהתלהבות, "זה מרתק ואני בטוח שהייתי מדהים את עצמי, אין לי ספק שזו  הייתה יכולה להיות חוויה מטורפת".

התחברת למישהו מהדיירים?

"בעיקר לאליאב ואלדד. אליאב מעניין ומצחיק מאוד, ואלדד הוא בחור נורא סימפטי עם סוג של נחת רוח כזו".

מה ההפתעה שהכי התרגשת ממנה?

"הראל מויאל, ללא ספק. כשהוא שר מהלב זה ריגש אותי בטירוף. אתה רואה בן אדם שנותן את כל כולו וזה לא מובן מאליו. למרות הביקיני של חברות של דנית והביקור של אייל גולן, הראל היה רמה אחת מעל כולם".

תגיד, אתה מאמין בחייזרים?

"ממש לא (צוחק), יש חייזרים רק בסרטים ובאח הגדול. בסרטים בדרך כלל החייזרים באים לחסל את האנושות, ופה פתאום הגיע חייזר חביב שמגשים חלומות - וכל חלום בצבע כן?".

זיגי מנסה להתחיל עם לינור (תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת)
להתראות לינור, שלום אהבה? | תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת
לפני סיום ביקשנו ממנו את הימוריו לגבי שלישיית הגמר והזוכה הגדול, בכל זאת, מדובר בחבר מכוכב אחר עם כוחות על ואולי הוא זה שיביא את בשורת הגמר לפני כולם: "שלישיית הגמר שלי היא אחי, אלדד ולינור. לגבי הזוכה הגדול, לדעתי זה יהיה אחי".

אגב לינור, מה היה שם בחללית?

"כלום, באמת כלום, סתם התבדחנו"

ומה לגבי משולש האהבים הבלתי נגמר, איך חווית אותו מתוך הבית?

"אני מעדיף לשמור על זכות השתיקה במקרה הזה. כל אחד והסרט שלו – איש איש בזוגיותו יחיה". 

"האח הגדול" - רביעי ושבת אחרי החדשות

עוד באח הגדול: