השבוע במסגרת המשימה השבועית, הדיירים עומדים לגלות שלא הם יקבעו מי יכנס לרשימת המועמדים להדחה, אלא הקרובים והחברים שלהם שהגיעו במיוחד לנווה אילן. רגע לפני שנכנסו לחדר האח והעמידו להדחה במקום קרוביהם, כתבתנו קים בוסי תפסה אותם לשיחה על החיים של המשפחות מעבר למסך.

ליאור סגול כבר הספיק לשלוח לדורין מסר מרגש במסגרת משימת אחפליקציה, והפעם הוא הגיע קרוב (מאוד) אליה מבלי שיש לה מושג כלשהו שהוא ממש במרחק נגיעה ממנה.

איך זה להיות כמעט שלושה חודשים בלי דורין?
"זה קשה מאוד, אבל זה גם כיף", הסביר בעלה שמתרגל אבהות מסביב לשעון, "גיליתי משפחה אדירה בחוץ. מאות אלפי אנשים מחזקים ותומכים. גדלה לי המשפחה בכמה אלפים".

מה שאתה רואה בפנים זה מה שאתה רגיל לראות בבית?
"כן, מה שאתם רואים על המסך זה בנאדם שמח, בנאדם שרוצה לראות את הצדדים הטובים. בנאדם שהוא פרקטי, שאוהב את החיים. אדם שבתוך תוכו יש תינוק, יש ילד שמקפץ ונהנה מהאח הגדול".

דורין עברה מוות קליני ועוד הרבה קשיים שהיא שומרת בסוד

בימים האחרונים כולנו צפינו בסיפורה המשפחתי של לבנה על המסך, מה שגרם לכל דיירי הבית ולצופים בבית להזיל דמעה ולהתחבר למצבו של אביה. מסתבר שלבנה היא לא היחידה ששמרה על סוד כזה בבית, וליאור חושף בפנינו גם כמה מהאתגרים הקשים עימה התמודדה דורין בעברה:

"בחיים שלה היא מציבה לעצמה הרבה מטרות ומשיגה אותן, היא נלחמת. אני לא אספר פה את הכאב שהיא עברה", אמר כשדמעות מציפות את עיניו, "דורין הייתה בתאונת דרכים והיא הייתה במוות קליני, זה היה רגע קשה מאוד. בכלל סיפורים מאוד ארוכים, כמו למשל כשאני הייתי בניתוח מסובך. או הקשיים שעברנו כשלא רציתי להתחתן, ולא היה לי כסף לקנות חליפה".

למרות שבחר לשטוח את הסיפורים הטרגיים המשפחתיים, ליאור גאה בדורין שבוחרת לא "לרכוב על המסכנות" בדרך להצלחה: "היא לא מספרת את כל זה, ולי זה מאוד נוגע. אני לא שוכח מאיפה באנו. לזכותה יאמר שהיא לא מדברת ולא מקטרת על הדברים שהיא עשתה. זאת הדרך שהיא בחרה, לא לנסות לחפש את הדברים הלא טובים".

דורין שרה (תמונת AVI: mako)
קרוב רחוק: במרחק נגיעה מבלי ידיעתה | תמונת AVI: mako

עוד מישהו שהגיע לבקר בבית האח הגדול היה יניב, חברו הקרוב של ביז'ו, לא זה שהפך לבן חסותו בבית האח הגדול אלא השותף לעסק: "יש פה בנווה אילן אנרגיה ביז'ואית כזאת שמתקרבת אלי בכל רגע. אני מת לצעוק אליו ולהגיד לו משהו", סיפר יניב שגילה צדדים חדשים באיש שחשב שהוא מכיר מא' עד ת': "הייתי בטוח שהכרתי אותו במאה אחוז שלו. אבל בתקופה שהוא בבית אח הגודל הוא מצליח להוציא דברים שאפילו אני לא האמנתי. במיוחד בכל העניין הרגשי שלו - בבכי שבבכי שלו, בהתפרקויות. היו הרבה דברים שגרמו לנו לראות צדדים חיובים אצלו".

"ביז'ו לא נכנס בשביל המיליון"

ביז'ו הוא דמות שנויה במחלוקת בבית, וגם חברו הקרוב מודה שביז'ו לא תמיד קל לעיכול: "ברחוב אני שומע דברים מאוד משתנים. אני חייב לנסות להיות אובייקטיבי - כשהתחילה העונה לקח לאנשים זמן לאכול את הדמות, כמו גם שקשה לאנשים לאכול אותו באינטראקציה במשרד", הסביר על התהליך, "ככל שהזמן עבר אנשים התחילו לגלות את הביזו' שהוא מעבר לסתלבטן, גילו את הצדדים העמוקים שלו ואת האינטליגנציה הרגשית העמוקה שלו".

ומה חושבים החברים על הקשר המפתיע שנוצר בין ביז'ו ליניב? מסתבר שאותם הוא לא כל-כך הפתיע: "בתכנית האחרונה אבי אמר 'ביז'ו גידל אריה'. ביז'ו הוא בנאדם שמאוד אוהב לקחת אנשים כשהם נקיים ולהמשיך את החברות שלו איתם בצורה הכי נקיה. הוא ראה בנאדם מאוד נקי מאוד טהור וכמעט שלא מקולקל, והוא נתן לו מהטאצ'ים של איך צריך לחיות", הסביר ואף ניסה לשער מהיכן הגיע הנאום המפורסם של יניב: "ביזו לא נתן ליניב את המסר לתת נאום כזה אסרטיבי, אבל הוא נתן לו את הביטחון לעמוד על שלו, וכשצריך להגיד משהו אז אומרים אותו. גם אם לא כולם אוהבים לשמוע אותו".

ומה על התכניות לגמר הגדול?

"מלכתחילה הוא לא בא בשביל המיליון, אנחנו לא מאמינים שבאים בשביל סכום כסף גדול. אני חושב שהנצחון הכי גדול בשבילו יהיה להיות בחמישיית הגמר, זה יעשה לו טוב".

יניב וביז'ו מתחבקים (תמונת AVI: mako)
"הוא נתן ליניב את הביטחון לעמוד על שלו" | תמונת AVI: mako

>>>מה קורה עכשיו בבית האח הגדול? הצטרפו לשידור החי