ביום רביעי (6.1) אובחנו במקסיקו 13,345 חולים חדשים, הנתון הכי גבוה מאז תחילת שנת 2021. המספר אמנם גבוה אך במדינה של כ-130 מיליון תושבים, הוא פחות מפוצץ ממה שאנחנו מכירים במחוזותינו וזה ניכר על איך שהמדינה מתנהלת בימים אלה.

בפלאיה דל כרמן למשל, עיר חוף מתוירת, השוכנת לחופו של הים הקריבי, העסקים עובדים כרגיל. השדרה החמישית המקומית, הרחוב המרכזי בו נמצאים מרבית המסעדות והמועדונים, פתוחה והאזור מלא. חלק מהאנשים שמסתובבים כאן עוטים מסכה וחלק לא, החוק לא מחייב אותם. גם התיירים כבר חזרו וניתן לשמוע לא מעט שפות. גם עברית.

פלאיה דל כרמן (צילום: פיני אברהם)
צילום: פיני אברהם

"הכל כאן ממש רגוע והשדרה המרכזית מלאה באנשים", אומר פיני אברהם, ישראלי שמתגורר בעיר ועובד בתיירות. "מה שקרה זה שאנשים שתכננו להגיע בשיא המגפה וביטלו, הבינו אחרי לא מעט זמן שהגיע הזמן ליהנות לצד הקורונה ועכשיו יש פיצוץ של מטיילים שחיכו להגיע לכאן. זה עדיין לא המון, אך ביחס לעונה ולתקופה, אלה בהחלט מספרים גבוהים. הכי הרבה מגיעים עכשיו מארה"ב, קנדה ולא מעט מדינות באירופה.

"בימים האחרונים מתחילים לראות שגם הישראלים התחילו להגיע בגלל הסגר השלישי. רוב מי שפגשתי כאן הגיע עם המשפחה לפחות לשבועיים. מגיעים לכאן כי מקסיקו מדהימה, הכל פתוח ואפילו לא צריך לעשות בדיקת קורונה כדי לנחות בקנקון".

פלאיה דל כרמן (צילום: פיני אברהם)
צילום: פיני אברהם


פיני עצמו הגיע למקסיקו לראשונה בשנת 2015. לאחר מכן, חזר למקום בשנית והחליט להשתקע. הוא עובד כמתכנן טיולים מקומי ואנשים פונים אליו על מנת שייבנה להם את החופשה החלומית. הם אומרים מה התאריכים ומה אופי הטיול שהם מחפשים ואת השאר פיני כבר משלים לבד. סוגר אטרקציות, לו"ז ואפילו מלונות. לאחר מכן הוא גם זמין במהלך הטיול שלהם ומלווה אותם בכל שאלה או בעיה. 

"היו לא מעט חודשים בלי קהל ישראלי בכלל ועבדתי בעיקר עם אמריקאים. כעת, כפי שאמרתי, גם הנופשים מהארץ מתחילים לחזור. כרגע הדרך הכי טובה להגיע לכאן היא בטיסת קונקשן מטורקיה. כל עוד ממשיכים ליעד שלא דורש בדיקת קורונה, כמו קנקון, אין בעיה לעשות זאת."

פלאיה דל כרמן (צילום:  Aleksandar Todorovic, shutterstock)
צילום: Aleksandar Todorovic, shutterstock

פיני מציין שבחודש מאי האחרון מקסיקו היתה סגורה ומאז היא לא חזרה אחורה. החל מחודש יוני, חצי האי יוקטן המתוייר, בו נמצאים פלאיה דל כרמן, קנקון, איסלה מוחרס ועוד, החל להיפתח לאט לאט תוך הגבלות על כמות האנשים שיכולים לשהות בכל מקום. בחודש יולי הכל כבר נפתח לגמרי לרבות הפארקים השונים והחותמת האחרונה על החזרה לשגרה היתה ב-20 לספטמבר אז נפתח הצ'יצ'ן איצ'ה - אתר המורשת העולמית המפורסם. בחגיגות השנה החדשה, לפני כשבוע, הכל כבר היה נראה כמו בתחילת 2020.

אתה מרגיש שזה אחראי להמליץ לישראלים להגיע עכשיו לפלאיה דל כרמן?
"אני ממליץ מאוד להגיע. אין כאן הרבה חולים והכל שמח".

 

שימו לב! נכון להיום, כל מדינות העולם מוגדרות כאדומות בארץ (מקסיקו הוגדרה כמדינה אדומה גם לפני) והחוזרים מחו"ל מחויבים בבידוד. כמו כן, מי שקנה כרטיס אחרי תחילת הסגר (יום ו', 8.1) לא יקבל איושור לעשות זאת. טיסה לכל יעד שהוא בחו"ל היא על אחריות הנוסע בלבד.