אם ביקרתם באתרי תיירות ברחבי העולם המתנשאים לגובה רב, יש סיכוי שנתקלתם במחזה מפתיע: אנשים הקופצים בסגנון חופשי מאותם אתרים, כשמצנח הנפתח כמה שניות לפני נחיתתם מציל אותם מהתרסקות. לספורט האתגרי והתחרותי הזה קוראים BASE jumpers, ובקטע וידיאו הבא ניתן לראות כיצד שבעה קופצים, ביניהם ספורטאי האקסטרים הישראלי עומר מי-דן, מבצעים קפיצת בסיס ממתחם השעשועים SkyPark שבסינגפור, המתנשא לגובה של 57 קומות.

סימולציה סאנדס ביי סינגפור (צילום: האתר הרשמי)
מתחם השעשועים הגבוה בעולם. הסקיי פארק | צילום: האתר הרשמי

ה- סקיי פארק, המצוי על גג המבנה "מרינה ביי סאנדס" שבסינגפור, הוא מתחם שעשועים המחבר את שלושת הבניינים של המבנה ומציע למבקרים נוף פנורמי ומסחרר של העיר-מדינה. במבנה אמנם תמצאו קזינו (ובו אלף שולחנות ו-1,400 מכונות הימורים), מלון, קניון, מועדוני לילה, מצפה בן 360 מעלות ושבע מסעדות שף – אבל למעלה, בסקיי פארק, מחכה הכיף האמיתי, עם 150 מטרים של בריכת שחייה שנראית כאילו מסתיימת בנוף המרהיב עצמו, שגם זכתה לתואר בריכת השחייה המוגבהת הארוכה בעולם – 191 מטר מעל האדמה. ללא ספק, מדובר בפלטפורמה הנתמכת הציבורית הגדולה בעולם.

כאמור, בתחילת החודש הנוף המרהיב הזה היה מעט מוסתר לרוחצים בבריכת הפארק - זאת בעקבות שבעה קופצי בסיס (BASE jumpers) מקצועיים, שהחליטו לצעוד על קורת המבנה, המתנשא לגובה של 57 קומות ולקפוץ מטה - היישר אל זרועות העיר.

Marina Bay Sands Skypark BASE Jump. Singapore 2012. from Snow R. Shai on Vimeo.

ראשי התיבות "BASE" הטמונים במונח BASE jumpers, מכילים בתוכם את כל האתרים שמהם ניתן לקפוץ (בניין, אנטנה, צוק וגשר) מגובה נמוך עם מצנח אחד ורמת סיכון גבוהה במיוחד – הכל כדי לזכות בנקודות בענף המטורף הזה. קבוצת המשתתפים שקפצה מעל ה- SkyPark בסינגפור, צברה במהלך פעילותה במשך השנים מעל ל-6000 קפיצות מוצלחות. אליהן התווספה הקפיצה בסינגפור, שקיבלה את הזריחה הראשונה של שנת 2012.

הקופצים מהסקיי פארק וודאי יחשבו כי אין דרך טובה יותר לחוות את עוצמתה של עיר גדולה מאשר "לזרוק את עצמך" עליה. עם זאת, חשוב לזכור כי הענף הוא ללא ספק אחד המסוכנים שבתעשיית האקסטרים - הקופץ ג'ב קורליס, שצלח את הקפיצה בסינגפור, שבר את רגליו שבועיים לאחר מכן כאשר קפץ יחד עם שאר חברי הקבוצה מהר השולחן בקייפטאון. וזה כמובן, הרע במיעוטו.

>> גם אתם אוהבים אקסטרים עולמי? תעשו לנו לייק ושתפו את החברים שלכם
>> הנהרות הארוכים בעולם