נוף הרים מושלגים, כפרים ציוריים, מדבריות אינסוף או ים בצבע טורקיז – מהו הנוף הכי יפה בעולם? שאלנו את המומחים שלנו, סוכני הנסיעות, והם שמחו לבחור את המראות שהכי נגעו להם לעיניים וללב.

אין תמונה
נחשבת לאחת הערים היפות ביותר באירופה. ניס, צרפת
ניס, צרפת

את הנוף היפה ביותר תוכלו לראות בניס שבריביירה הצרפתית, בנקודת תצפית הנמצאת ברובע מונט בורון (גבעת הטירה). הרובע ממוקם לקראת פסגת הגבעה, וניתן לצפות ממנו בעיר הנחשבת לאחת הערים היפות ביותר באירופה: בעתיקות, בטיילת המפורסמת, בחופים המרהיבים ובכל מה שמציעה ניס לאורחיה. הרובע נקרא על שמה של טירה שכבר אינה קיימת, אולם אחד מתותחיה בכל זאת שרד את מבחן הזמן ובאקט סמלי הוא פעיל ועושה רעש של יריה פעם ביום, בשעה 12:00 בצהריים בדיוק.
(דורי שושן, סמנכ"ל השיווק של ישראייר)

קירגיסטן (צילום: מעוז דור,  יחסי ציבור )
נופים הרריים הם המרשימים ביותר שיש. קירגיסטן | צילום: מעוז דור, יחסי ציבור
קירגיסטן

אין ספק שנופים הרריים הם המרשימים ביותר שיש. מה יותר יפה מנוף פסגות מושלגות, אגמים תכולים, עצי מחטים, סלעי גרניט וקו אופק שנמשך למרחקים. במבט חטוף על מפת תבליט של קירגיסטן ניתן להבחין בקלות כי מרבית המדינה היא הררית: קירגיסטן הצטיינה בנופים הרריים משובחים למכביר.
אל ראשי ההרים או אל מעברי הרכסים ניתן להגיע לרוב בהליכה בלבד, אולם המאמץ מתגמל. כאשר מרימים ראש מעל לקו הרכס הנשימה נעתקת: רכסי הרים עד אינסוף, פסגות מושלגות וטבע פראי אין קץ.
(מעוז דור, מדריך בעולם אחר)

האלשטאט, אוסטריה (צילום: istockphoto)
נכלל ברשימת אתרי מורשת התרבות העולמית של אונסק"ו. האלשטאט, אוסטריה | צילום: istockphoto
האלשטאט, אוסטריה

את הנוף היפה ביותר תמצאו דווקא בכפר הציורי האלשטאט (Hallstatt) באוסטריה. הנוף במקום מרהיב ויוצא דופן; הכפר בנוי על מדרון של צוק עתיר מימדים כאשר הבתים התחתונים ביותר "נוגעים" במי האגם הצלולים, כך שכל בתי הכפר והמבנים העתיקים שבו משתקפים במימי האגם. חשוב לדעת כי בשל יופיו וייחודיותו נכלל הכפר ברשימת אתרי מורשת התרבות העולמית של אונסק"ו. אגב, אנשי נדל"ן סינים שביקרו במקום התלהבו עד כדי כך, שהם החליטו לבנות חיקוי מדויק של הכפר במחוז גואנגדונג בסין. היזהרו מחיקויים.
(גלעד ברובינסקי, סמנכ"ל השיווק של דיזנהאוז)

אין תמונה
קרני השמש הראשונות פוגשות את הקרחון בפסגת ההר. אושגולי, גיאורגיה
אושגולי, גיאורגיה

אחרי לילה במיטות החורקות באירוח הביתי באושגולי, כפר בחבל סוונטי שבצפון מערב גיאורגיה, קמים כולם מוקדם ויוצאים לקחת אויר - פחות או יותר בזמן זריחת השמש. ברגע הזה מבינים באמת את המושג "מופז באור קרני השמש": עומדים מתחת להר הכי גבוה בגיאורגיה - שחארה, וחוזים בקרני השמש הראשונות פוגשות את הקרחון בפסגת ההר ופשוט הופכות אותו לזהוב. אף אחד לא מעז לדבר בשעה שהנס מתרחש, אף אחד גם לא מעז לצלם את הנוף המדהים הזה, צריך לראות בעיניים כדי להאמין.
אם מחפשים נוף מדהים ברמה עולמית, זה המקום.
(גלעד תלם, מדריך ראשי ב-MEDRAFT)

קלדרת הנגורונגו, טנזניה (צילום: Brian Raisbeck, Istock)
עתיר אגמים, ביצות, סוואנות ויערות. קלדרת הנגורונגו, טנזניה | צילום: Brian Raisbeck, Istock
קלדרת הנגורונגו, טנזניה

הנוף המדהים ביותר בעולם מצוי, לטעמי, בקלדרת הנגורונגו שבצפון טנזניה. זהו הר געש שקרס, ונוצרה בו קלדרה וולקנית שעומקה 600 מטר, קוטרה 19 קילומטר ושטחה כ-300 קמ"ר. במכתש הוולקני חיים כ-30,000 יונקים: גנו, זברות, אריות, צבועים, נמרים, פילים, היפופוטמים וצ'יטות, והוא עתיר אגמים, ביצות, סוואנות ויערות.
(שלמה כרמל, מנכ"ל עולם אחר)

נהר אונה, בוסניה (צילום: ויקיפדיה)
"הנהר האחד". נהר אונה, יגוסלביה | צילום: ויקיפדיה

נהר אונה, יגוסלביה

יוגוסלביה לשעבר התפצלה למספר מדינות, שכל אחת מהן שונה ויפה בזכות עצמה. בבוסניה-הרצגובינה יש אנשים, היסטוריה, מים, נהרות ומפלים - וגם נופים יפיפיים. אחד הנהרות המרשימים הוא הנהר אונה ("האחד", והוא אכן מאד מיוחד) ובו המפלים היפים הללו.
(רמי סימסולו, מדריך באקו טיולי שטח)

האנאפורנה (צילום: תמי סומברג)
שווים כל טיפת חמצן. האנאפורנה, נפאל | צילום: תמי סומברג

רכס האנאפורנה, נפאל

בספרו של דגאלס אדמס "הזדמנות אחרונה לראות", הוא מתאר את הרגשתו של העומד בפני נוף אדיר ממדים ומופלא, כזה שעושה חשק למחוא כפיים לאלוהים על יצירתו המושלמת. אדמס אמנם כתב על מסע בניו זילנד, אבל התיאור שלו הלם בדיוק את מה שהרגשתי מדי יום במהלך טרק "סובב אנאפורנה", אחד הטרקים הפופולאריים בנפאל, אם כי לא מהקלים שבהם.

למרות הקושי, הנופים לאורך כל המסלול היו שווים כל צעד וכל טיפת חמצן שנשארה לי בריאות. המסלול מתפתל בין נופיו המדהימים של רכס האנאפורנה, וכל יום יפה מקודמו: בתחילת המסלול נפרשו לפנינו עמקים מרהיבים, כרי אחו ירוקים מאופק לאופק ונהרות המביאים איתם את מי הפשרת השלגים מן הפסגות, אותם חוצים גשרי חבלים מאתגרים. עלינו אט אט, כל יום עוד קצת, נחשפים לפסגות חדשות, עד שהגענו אל מעבר ההרים בגובה 5,400 מטר, בו רואים רק דגלי תפילה צבעוניים הנישאים על רקע פסגות מושלגות מכל עבר.
(תמי סומברג, החברה הגיאוגרפית)

נורבגיה (צילום: אורי הראל)
הטבע חצב אותם באיזמל. הפיורדים בנורבגיה | צילום: אורי הראל

הפיורדים בנורבגיה

הנוף המרהיב ביותר שמור לארץ הפיורדים, נורבגיה. מקרחונים עצומים שמימיהם נמסים לגדות פיורד רגוע ועד הרים תלולים מנוקדים בקרחונים, מגווני הטורקיז העזים של המים, צלילות האגמים והנהרות, ועד זכות הקרחונים הרבים.
מאות אלפי הפיורדים, שהטבע "חצב באזמל" עם תום תקופת הקרחונים באירופה, יוצרים אין-ספור פינות חמד עם כבישים צרים ותלולים המובילים לכפרי דייגים.
נורבגיה היא יעד למחפשים נוף רגוע, למחפשים מקום שקט וקריר בקיץ ולמחפשים אקשן בהרים, באגמים ובפיורדים בנוף היפה בעולם.
(אורי הראל, מנהל בחברה הגיאוגרפית)

צפון הודו (צילום: סורנגה יצחקי)
ארץ הפסגות המושלגות תמיד. צפון הודו | צילום: סורנגה יצחקי

הימאצ'ל פרדש, הודו

אני בוחרת לנעוץ את הסיכה במדינת הימאצ'ל פרדש, הודו. משמעות השם - ארץ הפסגות המושלגות תמיד - מרמזת משהו על הנופים הסובבים את המטייל בה.
לתחושתי, אחד הימים היפים ביותר בטיולים שאני מוציאה לצפון הודו הוא היום בו יוצאים לטיול באזור מנאלי. זהו יום בטבע עצמתי ועוצר נשימה: פסגות ההימלאיה ניצבות זקופות וגאות, כפרים קטנים וצבעונים משובצים בינות הירוק, צלילי המים הזורמים בחופשיות – זו תמונת הנוף הנבחרת שלי.
(סורנגה יצחקי, מנהלת בחברה הגיאוגרפית)

המדבר המערבי  (צילום: Roberdan)
כל פינה מייצרת נוף בראשיתי מהיפים בעולם. המדבר המערבי במצרים | צילום: Roberdan

המדבר המערבי, מצרים

כמטייל שתמיד נשאב אל זמן המדבר, כמדריך שמוביל מסעות ג'יפים אל מדבריות בעולם וכפורץ מסעות ייחודים, המשיכה התמידית שלי היא אל המדבר ובמיוחד אל המדבר המערבי של מצרים. המדבר המערבי משתרע ממערב לנילוס על שטח של כ 700,000 קמ"ר, וכל פינה בו מייצרת נוף בראשיתי מהיפים בעולם: מרחבים אין סופיים של מדבר, פטריות קרטון שפוסלו על ידי אומני הטבע - הרוח והמים, גלים אין סופיים של דיונות חול, שדות בולבוסים, מערות נטיפים, מאובני לווייתנים, נאות מדבר ושמים זרועי כוכבים המייצרים כל לילה הופעה מרשימה ומרתקת.

לצערי, נבצר מאיתנו בתקופה האחרונה מלטייל בו, אך אני מאמין שבקרוב מאוד נוכל להמשיך ולתור את הנוף היפה בעולם - הנמצא מרחק קצר מאתנו ואינו מחייב לנסות ולטוס לירח.
(דודו אדרי, מנהל בחברה הגיאוגרפית)

האיים המלדיביים (יח``צ: נויה תיירות,  יחסי ציבור )
מפרצים שנראים כהעתק של גן העדן. המלדביים | יח``צ: נויה תיירות, יחסי ציבור

האיים המלדיביים

המטוס מנמיך לקראת נחיתה, וחולף מעל מלון טאג' אקזוטיקה. הטיסה עוברת מעל מים בצבע טורקיז, רצועת חוף לבנה וארוכה, חדרי המלון הבנויים על כלונסאות מעל מי הלגונה ומסודרים בצורת סירה מסורתית, לגונות ומפרצים חוליים שנראים כהעתק של גן העדן ודולפינים המקפצים בקבוצות בין הגלים. זוהי אחת מתמונות הנוף היפות בעולם, ועם הנחיתה ניתן להשתלב בנוף, לקפוץ למימיו החמים של האוקיינוס ולהתפנק באחד מכפרי הנופש.
(רינה גולדשטיין, נויה תיירות)

עמק נוברה, הודו (יח``צ: נורית דובדבני,  יחסי ציבור )
מרימים את העיניים אל הפסגות ונזכרים ברכס המופלא. עמק נוברה, הודו | יח``צ: נורית דובדבני, יחסי ציבור

עמק נוברה, הודו

המבט הראשון על עמק נוברה בלדאק שבצפון הודו מכה את המטייל בהפתעה. העמק המיוחד במינו נפרש מול העיניים, אך הוא מלא במישורים רחבים ושוממים הנחצים על ידי שני נהרות. המדבר הסובב צחיח לגמרי, ורק כשמרימים את העיניים במבט נישא אל הפסגות נזכרים שאנו עומדים בעצם מול הרכס המופלא הגבוה ביותר בעולם.
(נורית דובדבני, סיגנל טורס)

אין תמונה
הנוף מכה מכל עבר. מפרץ הא לונג, וייטנאם

מפרץ הא לונג, וייטנאם

מיד כשמגיעים אל המפרץ, השוכן כ- 170 קילומטרים מזרחית להאנוי, נפעמים המבקרים ממי הטורקיז מהם פורצים כ-3,000 איי אבן גיר בשלל גדלים ובמגוון צורות אינסופי. במהלך ביקור במקום, המוגדר ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית, מומלץ להצטרף לשייט בסירות המפוארות המשייטות בין הצוקים והאיים ההרריים הפורצים מן הים לבין כפרי הדייגים הבנויים על כלונסאות. ככל שמתרחקים מהנמל אל תוך המפרץ מכה הנוף מכל עבר, ושכיבה או ישיבה על סיפון השיזוף העליון של הספינה מאפשרים למטייל התמכרות מרתקת למראות שאין דומה להם בעולם.
(נועם רון, מנהל באיסתא)

מסכימים עם הבחירות? ממש לא? איפה לדעתכם נמצא הנוף הכי יפה בעולם? טקבקו לנו!

בתאילנד, בברזיל או בסיישל: המומחים שלנו בחרו את החוף היפה ביותר העולם