רומא: כיכר פטר הקדוש (צילום: getty images)
כיכר פטר הקדוש | צילום: getty images

זה אינו המדריך הרשמי והמלא לאתרי החובה ברומא, אלא אוסף מקוצר של חוויות שכדאי מאוד להוסיף לטיול. כי אם כבר החלטתם איפה תראו יצירות אמנות ובאילו מסעדות תאכלו את ארוחות הערב שלכם, כדאי שתסמנו "וי" קטן גם על כל הדברים האלה.

לטייל לטיבולי. עיירה שבה בנו שועי רומא העתיקה את בתי הקיץ שלהם. בתום מלחמת העולם השנייה שופצה העיירה, לאחר שנפגעה בהפצצות. האווירה ברחובות המרוצפים חלוקי נחל פסטורלית מאוד, כדאי לבקר בקתדרלה ובווילה דאסטה.

מחפשים טיסה זולה לרומא? היכנסו ל-smartair

לאכול סלטימבוקה אלה רומנה. אלא אם כשרות חשובה לכם, כמובן. מדובר בנתח בקר מגולגל עם פרשוטו ומרווה, מעדן רומאי קלאסי נהדר. לוו את המאכל בכוסית של פראסקטי - היין הלבן המקומי.

לבקש משאלה במזרקת טרווי. אמנם קיטשי – אבל כל כך תיירותי. אבל אתם הרי תרצו לחזור לרומא שוב, אז למה לא לתת למזל לעזור?

לטייל על הוויה אפיה אנטיקה. הדרך בה הלכו הרומאים אל מחוץ לעיר לקבור את מתיהם. אווירה מסתורית לצד נופים ירוקים. קבר ססיליה מטלה (אוטובוס מס' 118, 660) הוא נקודת התחלה טובה, בדרך תפגשו עוד מציבות מרשימות רבות.

לקנות גלידה בסן קריספינו. בוויה דלה פנטריה 42 שוכנת הגלידריה הטובה ברומא! הגלידה מיוצרת במקום, והטעמים משתנים בהתאם לעונה.

לבקר במקרו. אחרי כל כך הרבה היסטוריה, לא מתחשק לכם קצת אמנות איטלקית עכשווית? בוויה רג'יו אמיליה 54 יש חלל משובח לאמנות, ה-Museo d’Arte Contemporanea Roma. טוב לדעת שהיצירתיות הרומאית לא נעלמה במאה ה-17.

לקנות גלימה ב- Via di Santa Chiara. פורים הבא יהיה משחק ילדים עבורכם. בחנויות שברחוב בוותיקן תמצאו גלימות שיתאימו לכל אחד. רוצים להיות נזיר פרנציסקני? בבקשה. אם מנזר כרמליטית? אין בעיה. ויש גם איקונות וצלמיות קדושים מכל סוג, מחרוזות תפילה וכל מה שצריך בשביל תחפושת מושלמת.

להתפנק באל ספא. כי הלכתם כל כך הרבה, ונמאס לחזור לארץ עייפים יותר ממה שעזבתם. את היום האחרון הקדישו להתרגעות בחמאם טורקי. Via Plinio 15c/d

עוד על רומא: איפה לישון? המדריך לבתי מלון ברומא

>> למדריך רומא המלא