בתקופה האחרונה עוד ועוד מדינות יוצאות בהחלטות שונות נגד מדינת ישראל, ונראה שיחסי החוץ שלנו בעולם הולכים ונסגרים. כך למשל, שלוש מדינות אירופאיות - אירלנד, נורבגיה וספרד, הודיעו על הכרה במדינה פלסטינית. דבר שמתווסף לרצון להגיש צווי מעצר נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר הביטחון, יואב גלנט

יחד עם זאת, ישנן מדינות שתמוכות בנו לאורך כל הדרך, וזו תקופה שחשוב להוקיר את עמידתן האיתנה לצידנו. כך למשל, גרמניה שמפגינה סולדריות כבר תקופה ארוכה, והונגריה, שישראלים שטיילו בה לאחרונה טוענים שהרגישו בבית. כמובן שיש עוד מדינות שלצידנו, ואחת מהן, שגם לה חשוב לתת את הכבוד הראוי, היא איי סיישל.

> זה מה שאסור לפספס באיי סיישל

> הרשימה השחורה: המדינות שלא תומכות בנו ואלה שכן

סיישל, כאמור, היא לא רק יעד גן עדן למטיילים אלא גם מדינה עם מערכת יחסים מחממת לב עם ישראל. לאחרונה, הקשר הזה הוכח בצורה חיה כשאיי סיישל צעדו בגאווה עם דגלי ישראל, והדגישו את הקשרים החזקים והידידותיים בין שתי האומות שלנו.

מאהה, האי הגדול באיי סיישל (צילום: IndustryAndTravel, shutterstock)
מאהה, האי הגדול באיי סיישל | צילום: IndustryAndTravel, shutterstock

הארכיפלג של סיישל, שהפך לפופולרי מאוד בקרב הישראלים בזמן הקורונה, מתגאה בחופים בתוליים עם חול לבן אבקתי ומי טורקיז צלולים, מושלמים עבור הרפיה וספורט ימי. המגוון הביולוגי העשיר שלה ניכר ביערות הטרופיים השופעים ובחיות הבר האקזוטיות, כולל צבי אלדברה הענקיים. המבקרים יכולים לחקור את שוניות האלמוגים, מה שהופך אותה למקלט לחובבי שנורקלינג וצלילה. בנוסף, התרבות הקריאולית של האיים, עם המטבח הייחודי, מציעה חוויה תרבותית מקסימה. בנוסף, המחויבות של איי סיישל לקיימות ושימור, מבטיחה שהיופי הטבעי שלה יישאר כמות שהוא למען הדורות הבאים.

בתוך כך, מגזר התיירות ממלא תפקיד מרכזי וחשוב במערכת היחסים הזו. לפי דברי טלי יטיב, מנכ"לית ובעלים של ספיריט הפקות, המתמחה ביעדי נופש אקזוטיים, "זו הזדמנות להגיע לאחד היעדים היוקרתיים בעולם, בו מזג אוויר נפלא, אנשים חמים מכניסי אורחים וידידותיים לישראלים. האיים של סיישל הם חלומם  של תיירים מכל העולם אשר שמעו על 'גן עדן', שזוכה לכינוי זה בזכות הנופים הנפלאים, הצמחייה, בעלי החיים ועופות המיוחדים לאזור זה ובזכות התושבים מסבירי הפנים.

"אם בעבר יעדים אקזוטיים כמו סיישל היו בגדר חלום מעט רחוק עבור התייר הישראלי הממוצע, כיום ממריאות מנתב"ג, לכל אורך השנה, מספר טיסות סדירות בשבוע דרכם מגיעים למעלה מ-9,000 נוסעים ישראלים  לחופשה חלומית בסיישל".