הכי מרגש שיש: אחרי 129 ימים בשבי בעזה, לואיס הר שוחרר היום (ב') אחרי מבצע צבאי הירואי. לואיס נחטף מקיבוץ ניר יצחק יחד עם זוגתו קלרה מרמן (63) ומשפחתה - אחיה פרננדו מרמן (60) שגם שוחרר היום, אחותה גבריאלה ליימברג (59) ואחייניתה מיה ליימברג (17). לואיס היה האחרון מבני משפחתו ששוחר, וכעת כל בני המשפחה נמצאים בבית. 

כחלק מהמאמץ לשחררו, ולהשאיר את לואיס בתודעה בכל הזמן שהיה חטוף, משפחתו שיתפה בין השאר תמונות שלו מהטיול שעשה בברילוצ'ה, ארגנטינה. מדובר בעיירת קיט בצפון פטגוניה למרגלות הרי האנדים ולחופו של אגם נאוול ואפי. העיירה המפורסמת מוקפת אגמים, מסלולי טרקים עוצרי נשימה, אתרי סקי ומשופעת במסעדות בשר משובחות.

נטלי, בתו של לואיס, סיפרה בזמנו: "לפני שנה יצאו אבא שלי, בת זוגו קלרה, אחיה פרננדו ואחותה גבריאלה לטיול של חודש שלם בארגנטינה. ארבעתם נולדו שם, עשו עלייה ויצאו לטיול מולדת מרגש בו פגשו את בני המשפחה והחברים שלהם מחדש".

לואיס הר בברילוצ'ה (צילום: באדיבות המשפחה)
לואיס ופרננדו במהלך הטיול האחרון שעשו בברילוצ'ה | צילום: באדיבות המשפחה
  

היא הוסיפה: "הם התרגשו מאוד לטייל במקומות שגדלו בהם ובאתרים שלא היו בהם המון שנים ובד"כ מוזכרים בסיפורים של תרמילאים אחרי צבא – ברילוצ'ה, הקרחונים באל קלפטה, פטגוניה ועוד".

לאן לדעתך לואיס יטוס אחרי שיחזור?
"בזמן שאבא שלי בשבי הוא היה אמור לטוס שוב לארגנטינה לחתונה של בן דוד שלו. את החתונה פספס אבל בטח יטוס לבקר שוב את כל המשפחה שמתגעגעת אליו מאוד ומחכה לו".

בלוג טיולי היוקרה Two Flying Boys באתר, באינסטגרם ובפודקאסט במטוסי אל על