בשעה טובה, בתי המלון ברחבי הארץ יחזרו לפעול היום ולארח בעלי תו ירוק (שעברו שני חיסונים או החלימו מהקורונה). נכון לעכשיו, רק בים המלח, אשר קיבל אישור לפעול כ"אי ירוק", בתי המלון יארחו במתכונת רגילה ויפעילו את כל המתקנים, בזמן ששאר המלונות יפעלו במתכונת מצומצמת ויגישו אוכל לחדרים.

בנוסף לזאת, ישנם מספר בתי מלון שימשיכו לארח גם כאלה שלא מחזיקים בתו ירוק, והם יעשו זאת באירוח לטווח ארוך. אותם בתי מלון פעלו גם בתקופת הסגר כאלטרנטיבה למגורים. כעת, כאשר כל בתי המלון קיבלו אישור לפתוח גם לטווח קצר, משרד הבריאות הגדיר שכל מלון ייצטרך לבחור באיזה מתכונת הוא פועל: אירוח לטווח קצר המאפשר כניסה לבעלי תו ירוק בלבד, או אירוח לטווח ארוך המאפשר כניסה גם ללא התו ויפעל רק במתכונת של לינה בשורה התחתונה - מלונות לא יוכלו לשלב בין שתי האופציות.

בדקנו איזה מלונות ימשיכו תקופה הקרובה לארח לזמנים ארוכים בלבד:

ההוסטלים ספוט בתל אביב והפוסט בירושלים למשל, פועלים כבר תקופה ארוכה כחלופת מגורים לטווח ארוך ולמרות שכיום ניתן לפתוח גם לזמן קצר, בינתיים הם ממשיכים בדרך זו.

ספוט הוסטל (צילום: ספוט הוסטל)
ספוט הוסטל | צילום: ספוט הוסטל
ספוט הוסטל (צילום: אילן ארנון)
צילום: אילן ארנון

"בתקופה בה התיירות הייתה בהקפאה שינינו את מתווה המלון לטובת דיור לטווח הארוך וגילינו כי אנו הופכים עם הדיירים למשפחה אחת גדולה", אומרת נעמה שוויקי, מנהלת שיווק הספוט הוסטל תל אביב. "לכן אנו מצפים לפתיחת החללים המשותפים על מנת להציג לדיירינו חוויה הוליסטית ומהנה עוד יותר.

"בחודשים הקרובים אנו נמשיך להשכיר חדרים כחלופת מגורים יחד עם מכירת חדרים רגילה לנופשים ובתנאי שכל האורחים יפעלו על פי הנחיות משרד הבריאות. ונאפשר לכל מי שעומד בהנחיות להמשיך בשלב זה בהשכרת חדרים לטווח ארוך, ואלו מהם שלא ירצו להתחסן יסיימו שהותם בתום החוזה."

רשת מלונות נוספת שהפעילה מלונות רבים לטווח ארוך היא רשת מלונות בראון, לה עשרות מלונות בתל אביב וירושלים. נכון להיום, מלונות הרשת שממשיכים לפעול במתכונת לטווח ארוך הם: בראון TLV, בראון סיסייד, טאונהאוס, טאונהאוס רזידנס, תיאודור, דייב גורדון, דייב לוינסקי, דייב דאונטאון, WOM אלנבי.

WOM (צילום: מקס קובלסקי)
WOM | צילום: מקס קובלסקי
תיאודור (צילום: אסף פיננצ'וק)
תיאודור | צילום: אסף פיננצ'וק

מלונות הרשת שנפתחו היום לאירוח רגיל הם: לייטהאוס, בראון ביץ' האוס, פוליהאוס ובתחילת מרץ יחזור גם הוטל בובו. בירושלים - וילה בראון, וילה בראון במושבה, בראון JLM - מלון חדש שנפתח.

"ביולי 2020 היינו מהראשונים לצאת עם קונספט השכרת החדרים במלונות במתכונת הקו-ליבינג", אומר ליאון אביגד, מייסד ובעלים משותפים של קבוצת מלונות בראון. "די בהתחלה התמקצענו והבנו שאין אפשרות לערבב בין מלונות המגורים לבין מלונות הנופש. אנחנו מפעילים כיום תשעה מלונות בתל אביב בקונספט הליבינג בלבד, ועוד שבעה - ארבעה בתל אביב ושלושה בירושלים - במתכונת נופש לחופשות קצרות.

הפרדה זו נובעת מהפורטפוליו המגוון של המלונות. אנחנו שואפים כמובן להחזיר את כל המלונות לאירוח נופשים ותיירים כמו שהתרגלנו - חופשות אורבאניות מלאות בסטייל ונשמה, אבל צופים שמתכונת הליבינג תפעל עד הקיץ לפחות. בכל מקרה, אנחנו גמישים ומגיבים מהר לצרכי השוק המשתנים".

גם ברשת מלונות פתאל ימשיגכו להפעיל בתקופה הקרובה את מלון NYX בתל אביב כמלון לטווח ארוך. שאר מלונות הרשת נפתחו היום או ייפתחו בהדרגה בשבוע הקרוב לאורחים בעלי תו ירוק.