נמל חיפה לא עוצר: אחרי קיץ בו שלוש חברות שונות (שתיים מהן בינלאומיות) הפליגו מהנמל ליוון, קפריסין וטורקיה, חברת נורוויג'יאן קרוז ליין (NCL), תצטרף בעוד כחודשיים (15.11) לחגיגה ותפליג מהארץ במסלול שיעבור בקפריסין, יוון, טורקיה ותגיע עד לאיטליה ליבורנו (פירנצה) ונאפולי. המסלול המלא יקח 11 ימים ויכלול גם עצירה בנמל אשדוד כאחת התחנות בדרך, לפני שיחזור לנמל חיפה.

בחברה ציינו שהבחירה בהפלגות מנמל חיפה נעשתה בגלל הביקוש של הישראלים לקרוזים. בתוך כך, ישראל נמצאת ברשימת עשרת השווקים עם הכי הרבה פוטנציאל, או במילים אחרות: הישראלים מאוד אוהבים קרוזים ולא מעט מהם בוחרים בחופשה זו (אחד מתוך שלושה ישראלים שוקל לבחור בשייט כאופציה לחופשה).

>> כך נראית חופשה בקרוז אחרי הקורונה

>> היינו על קרוז בספינה שמגיעה לארץ וזה מה שחשבנו עלך החוויה

הספינה שנבחרה למשימה היא ה'נורוויג'יאן אפיק' (Epic) באורך 329 מטר ובמשקל 156 טון. על סיפונה 16 מסעדות שונות - מטפניאקי יפני ועד למטבח הצרפתי - כאשר רוב השירותים כלולים כחלק מההצעה האטרקטיבית של 'חופשי בים' (Free at Sea). הסיפון העליון מוקדש כולו לפארק מים עם מגלשות ובריכות, כולל 'אפיק פלאנג' (Epic Plunge) - מגלשת קערת אבובים בת ארבע קומות מעל סיפון הבריכה באורך 200 רגל, ג'קוזי חיצוני, קיר טיפוס, ומגרש משחקים לילדים. האורחים על הסיפון ייהנו ממופעי בידור עטורי פרסים מברודווי כגון: 'פרסיליה מלכת המדבר' ו-'לשרוף את הרחבה'.

אפיק (צילום: Two Flying Boys)
צילום: Two Flying Boys

כמה זה יעלה? החל מ-999 דולרים לאדם. בהמשך תפליג ה'נורוויג'יאן אפיק' מחיפה, בנובמבר 2023, במסלול דומה בעלות של: החל מ-2,035 דולרים לחדר עם מרפסת.

הטיול המועדף: עם בן או בת הזוג

לקראת הגעת החברה לארץ, נערך סקר הבוחן את הרגלי החופשה שלך הישראלים. בסקר נמצא שלא פחות מ-85 אחוזים מהישראלים מתכננים לטוס לפחות לחופשה אחת בשנה, כאשר 78 אחוזים מתוכם מצהירים שהם כבר מתכננים את הטיול הבא שלהם

59 אחוזים מהמשתתפים בסקר דיווחו כי הם מעדיפים חופשה במדינה אחרת על פני שהייה בישראל. בין יעדי הטיולים המבוקשים ביותר: אירופה הקלאסית היא היעד המועדף על 43 אחוזים מהישראלים, ואחריה מדינות אגן הים התיכון כיוון, קפריסין, איטליה וספרד.

סנטוריני  (צילום: shutterstock, Nadezda Barkova)
הישראלים אוהבים לטייל באגן הים התיכון עם בזוג | צילום: shutterstock, Nadezda Barkova

47 אחוזים אוהבים לנפוש עם בן או בת הזוג, 30 אחוזים מעדיפים חופשות משפחתיות בעוד 16 אחוזים בלבד נופשים בדרך כלל עם חברים. רק 5 אחוזים מהנשאלים יעדיפו לנפוש לבד. כאמור, אחד מתוך שלושה ישראלים שוקל לבחור בשייט כאופציה לחופשה מועדפת.

ניק ווילקינסון, סגן נשיא אזורי לפיתוח עסקי ישראל, אמר: "הופעת הבכורה בישראל והמחויבות שלנו לנמל חיפה עד 2024 היא עדות לחשיבות שיש לשוק הישראלי עבורNCL. ישראלים הם מטיילים נלהבים המעריכים את המגוון הגדול של מסלולי הטיול שלנו הכוללים כמעט 400 יעדים לבחירה, כמו גם את קונספט Freestyle Cruising - המספק לאורחים את מירב הבחירה והגמישות, על מנת ליצור את חווית החופשה הטובה ביותר. אנו מציעים לאורחים הישראלים שלנו הפלגות שמתחילות ממש בפתח ביתם וכמו כן, אנו גאים להביא את לקוחותינו הגלובאליים לישראל, ולאפשר להם לחוות את המדינה היפה הזו ביסודיות עם זמן נמל של עד 17 שעות בישראל."