הכתבה בקצרה: על פי דירוג חדש שהתפרסם, ערי אירופה הן המובילות במספר התגובות באינטרנט שקשורות לכייסים. העיר שנמצאת בראש היא ברצלונה בספרד, ובייחוד שדרת לה רמבלה המפורסמת.

פורטל השוואת המחירים הבריטי money.co.uk יצר לראשונה רשימה מדורגת של אטרקציות ואמצעי תחבורה פופולריים ברחבי העולם, המוזכרים לעתים קרובות בקשר לכייסות, כשהוא מתבסס על כתבות ותגובות באינטרנט ובפורטל הנסיעות Tripadvisor. לאחר מכן, עבור כל אחת מהאטרקציות הללו, נקבע המספר הכולל של ביקורות שכללו את המילה "כייס". התוצאה: 10 המקומות שבהם יש תלונות תכופות במיוחד על כייסים, נמצאים כולם באירופה.

מקום ראשון: שדרת לה רמבלה, ברצלונה, ספרד

ברצלונה ספרד (צילום: Ecuadorpostales, shutterstock)
הכי הרבה כייסים. שדרת לה רמבלה, ברצלונה | צילום: Ecuadorpostales, shutterstock

ברצלונה היא אחת הערים האהובות והמתויירות ביותר בעולם, עם למעלה מיליוני מבקרים בשנה. למרבה הצער, המטרופולין הים תיכוני ידוע גם בזכות הכייסים והעוקצים הרבים שלו. אותם כייסים אוהבים לפעול בשדרה התוססת והמרכזית "לה רמבלה", בין כיכר קטלוניה לנמל. הגנבים אוהבים במיוחד להשתמש בקהל התיירים המוסחים כדי לגנוב טלפונים ניידים, מצלמות או ארנקים. לה רמבלה קיבלה את הביקורות הרבות ביותר על כייסים עם 3,271 אזכורים שונים.

מקום 2: מגדל אייפל, פריז, צרפת

מגדל אייפל (צילום:  photocritical, shutterstock)
שימו לב לחפצים שלכם. מגדל האייפל, פריז | צילום: photocritical, shutterstock

מגדל אייפל הוא הסמל של פריז והאטרקציה המובילה לתיירים. אז זה לא מפתיע שגם כאן הכייסים עובדים שעות נוספות. לפי הניתוח, כייסות באזור האייפל הוזכרה ב-2,569 ביקורות ב-Tripadvisor. על הנוסעים לנקוט משנה זהירות בהליכה מתחנת המטרו למגדל. 

מקום 3: מזרקת טרווי, רומא, איטליה

רומא מזרקת פונטנה די טרווי (צילום: ColorMaker, shutterstock)
מנצלים את ההתלהבות של התיירים וגונבים. מזרקת טרווי, רומא | צילום: ColorMaker, shutterstock

מזרקת טרווי היא אחד מהאתרים הפופולריים ביותר ברומא. המוני תיירים מגיעים לכאן מדי יום כדי לזרוק מטבע במזרקה המפורסמת. כייסים אוהבים לנצל את ההמונים כדי לגנוב חפצי ערך ולצאת עם שלל רב שגנבו מהקהל המשולהב.

מקומות 4 עד 10:

4. גשר קארל, פראג, צ'כיה
5. מונמארטר, פריז, צרפת
6. הקולוסיאום, רומא, איטליה
7. כיכר העיר העתיקה, פראג, צ'כיה
8. מוזיאון הלובר, פריז, צרפת
9. קתדרלת הנוטרדאם, פריז, צרפת
10. הסגרדה פמיליה, ברצלונה, ספרד

money.co.uk בדק גם באילו אטרקציות ואמצעי תחבורה פופולריים ברחבי העולם יש את האחוז הגבוה ביותר של ביקורות tripadvisor הקשורות לכייסות. כאן מוביל מעוז התיירות הספרדי בנידורם (Benidorm), עם 17 אחוז מהביקורות שמכילות את המילה "כייס". את המקום השני בהקשר זה תופסת רכבת המטרו של אתונה עם 15.2 אחוזים. והמיקום הלא-אירופי היחיד שמופיע במקום ב-3 עם 11.65 אחוזים, הוא רחוב קולון (Colon) במרכז העיר סבו (Cebu) בפיליפינים.