לאחר שכ-10 מטיילים ישראלים בסיישל נמצאו חיוביים לקורונה ועלה החשד על טעויות בבדיקות, כעת גם מטיילים ישראלים בסיני זועמים על כך שבדיקות הקורונה שעשו להם בחצי האי, טרם חזרתם לארץ, אינן אמינות ובעייתיות. הטענות עלו לאחר שמצאו שהם חיוביים לקורונה, אבל בבדיקה חוזרת במעבר הגבול הישראלי התברר שהם שליליים לנגיף.

כך, ל-mako נודע שבימים האחרונים 25 ישראלים שנמצאו חיובים לקורונה בבדיקות שנעשו להם בסיני, עשו בדיקות חוזרות בצד הישראלי ונמצאו שליליים. 

"פרסמו שישראלים חלו בקורונה בסיני, דבר שהתברר כלא נכון ואנשים התקשרו אליי בבהלה והודיעו שהם ביטלו חופשות. סתם הכניסו אנשים לפאניקה", טוען מנהל קהילת 'אוהבי סיני', עו"ד גיא שילה. "מתברר שכל הישראלים שנמצאו חיובים לקורונה בבדיקות שעשו להם בסיני, נמצאו שליליים בבדיקה שעשו להם במעבר הגבול בישראל".

עדי אדרי שנפשה בסיני מספרת:  "נסעתי עם שתי האחיות שלי לסיני. כולנו מחוסנות. לפני שחזרנו לארץ הן נמצאו שליליות ואני חיובית. שזה ממש לא הגיוני. הרופא לא החליף כפפות בכלל, זה נראה חובבני לגמרי. למחרת עשיתי בדיקה נוספת ושילמתי שוב 37 דולר והפעם היא יצאה שלילית. את תוצאות הבדיקות הם כתבו על טופס. במעבר הגבול המצרי עיכבו אותנו. עשינו שוב בדיקה במעבר הגבול הישראלי ונמצאתי שלילית. הייתה שם משפחה שכולם היו שליליים ואחד חיובי והתברר שזו טעות. הוא עשה בדיקה כמוני ונמצא שלילי. כנראה ניסו להרוויח כסף על חשבון הישראלים כדי שיעשו עוד בדיקות קורונה".

לדבריה, חיילים בפיקוד העורף שהיו במקום יצרו קשר עם משרד הבריאות ואלה אמרו להם שהם מבינים שהבדיקות בסיני בעייתיות. "אני לסיני לא חוזרת יותר. הבדיקות שם לא אמינות, עובדה שאני ושאר הישראלים נמצאנו שליליים בבדיקה שעשינו בצד הישראלי. גרמו לנו לעוגמת נפש ולעיכוב מיותר", הוסיפה אדרי.

גם לאלינור רייקוס שנסעה עם בן זוגה לנפוש בסיני קרה מקרה דומה. רייקוס החלימה מקורונה וחוסנה פעמיים, שהתה בבית מלון בסיני. היא תיארה את תהליך הבדיקה: "כשהגענו לשם אמרו שיש בדיקות קורונה במלון. מדובר בחדר גדול, רותח מחום, בלי מזגן ובלי חלונות.בתור עמדו 40 איש בצפיפות איומה. יש רופא אחד שהיה בצום שלא מחליף כפפות בין בדיקה לבדיקה ולא הכניס לי את המטוש לפה. למחרת בבוקר הודיעו לי במלון שאני חיובית לקורונה, שזה לא הגיוני אני החלמתי וגם מחוסנת. בן זוג שלי יצא שלילי. כשחזרנו בצהריים למלון התברר שעוד ישראלים נמצאו חיובים לקורונה למרות שכולם היו מחוסנים. עשינו בדיקה נוספת, כולם שילמו שוב. התוצאות היו שליליות אבל בטופס נרשם שאני חיובית. כשהגענו לגבול חייל מפיקוד העורף הבין את הבעייתיות, הוא הסכים שאסע לבידוד בתל אביב. עשיתי בדיקה נוספת ולמחרת נמצאתי שלילית לקורונה".

לדבריה היא לא יודעת אם מדובר בעוקץ או בסתם חוסר מקצועיות של המצרים. "החופים שלהם היו מדהימים אבל כל ההתנהלות שלהם עם הקורונה היא ביזיון. אני חושבת שחלק מזה מכוון כדי שנשלם שוב על הבדיקות. כל הבדיקות שהם עושים לישראלים לא שוות כלום כי בצד הישראלי מתברר שכולם יצאו שליליים", אומרת רייקוס. "חוץ מזה גם במלון ניסו להוציא מאתנו כסף על כל דבר וזה יוצר תחושה לא נעימה".