יאכטת רחובות מונקו (צילום: האתר הרשמי)
להלך ברחובות הנסיכות - בלב הים. כך תראה היאכטה היוקרתית | צילום: האתר הרשמי

הספינה המפוארת ביותר בעולם נמצאת עדיין על שולחן השרטוטים, אבל ברגע שהיא תקום לתחיה תהיה "רחובות מונקו" סופר-יאכטה באורך 155 מטרים עם בריכות שחייה, מגרשי טניס ועיצוב מדהים המדמה הליכה ברחובות הנסיכות האירופית הקטנה. על סיפונה ימצאו העתקים של כמה מבנים ונקודות ציון בולטים במונקו, בהם הקזינו, בית מלון ובית קפה מונקואים ידועים שייפרסו על הסיפון העליון להשלמת התחושה.

אחת האטרקציות היותר מגניבות על היאכטה תהיה מסלול קארטינג בהשראת מסלול הגראנד פרי הידוע. במרכז הספינה תתחבר החצר המרכזית אל אזור המגורים; לחצר יפנו שבע סוויטות מפנקות עם חדר אירוח, חדר אמבטיה, מלתחה, חדר שינה ומרפסת.

לאונג' רחובות מונקו (צילום: האתר הרשמי)
1,460 מטר מרובע של פאר והדר | צילום: האתר הרשמי

סוויטה רחובות מונקו (צילום: האתר הרשמי)
שבע סוויטות מפנקות | צילום: האתר הרשמי

הבעלים המליין שירכוש את הספינה יזכה ללון בחדר המרכזי, המתפרס על פני שלוש קומות, בשטח של 1,460 מטר מרובע. זאת בהנחה שיימצא משקיע שיסכים לשלם 3,693,077,500 שקלים עבור "רחובות מונקו" (כן, זה יותר משלושה וחצי מיליארד שקלים). השמועות מספרות שרומן אברמוביץ', הבעלים של מועדון הכדורגל צ'לסי, עשוי להיות הקונה המאושר, ואז נוכל לחזות בפלא הזה משייט בימים.

היאכטה תוכל לאכסן 16 אורחים ושבעים אנשי צוות, ותעלה לבעלים עשרות מיליונים מדי שנה, רק בהוצאות תפעול. מנהל החברה שעיצבה את היאכטה אמר כי "העיצוב מייצג נאמנה את הסטייל והתחכום של הנסיכות. אנחנו רוצים ליצור סביבה ייחודית שתיקח את הנסיכות למסע באוקיינוסים".

רחבה רחובות מונקו (צילום: האתר הרשמי)
מחוץ לתמונה: מיליארדי אנשים רעבים בעולם | צילום: האתר הרשמי

דברים כאלה עוברים אצלנו מסלול קבוע: קודם אנחנו נדהמים, אחר כך נגנבים. איך יכול להיות שיש מישהו בעולם הזה שמוכן להוציא כל כך הרבה כסף על חבית צפה, מעוצבת ככל שתהיה, בזמן שרוב העולם חי בפחות מדולר ליום וסובל מתת תזונה וממחלות שהתרופה להן זמינה בכל בית מרקחת ובית חולים בעולם המערבי? במקרה הזה אנחנו מרשים לעצמנו לקוות שהיאכטה תישאר על שולחן המעצבים, כדי שלא נצטרך לצפות בעשירי העולם שוב עושים מאיתנו צחוק.

מעניין, הא? אתר היקס נובר בשבילכם ברשת כדי שלא תפספסו אף סיפור

>> ובסין עומד להיפתח מלון שבעה כוכבים