אין תמונה
בילוי מהוגן, רק קצת יקר

בימים אלו תופסת גל סדרת הדרמה החדשה של חברת "יס" - "בלו נטלי", בה מגלמים צביקה הדר ויפתח קליין בני משפחה עשירה המתפרנסת משייט. ברשות המשפחה יאכטה המשמשת להפלגות טיולים ומסיבות רווקים, אלא שמסתבר שהבוחטות האמיתיות מגיעות ממקור הרבה פחות עליז: מעסקי הברחות של סרסורים המבקשים להסליק על היאכטה בנות המיועדות לעבודה בזנות בארץ, וזה בדיוק מה שאנחנו רוצים להציע לכם; כלומר, רק בלי עסקי ההברחה והזנות. גם אם אין לכם רישיון סקיפר, איך בכל זאת אתם יכולים לצאת הימה ולהרגיש מיליון דולר?

בחברת "סי-גל", מועדון היאכטות הישראלי בהרצליה, מציעים כמה אופציות להפלגות קונספט של יאכטות. ההפלגות יוצאות מהמרינה בהרצליה, אורכות כשעתיים עד ארבע שעות ונשארות בגבולות המים הטריטוריאליים של ישראל. המחירים קבועים, ומתייחסים למחיר הכולל להפלגה – ולא לפי תעריף לראש. הפלגה באורך שעתיים על מפרשית (עד 14 אנשים) תעלה לכם 1,450 ש"ח, ועל כל שעה נוספת תוסיפו 450 שקל. קבוצות של עד 23 אנשים יכולות לשכור קטמארן תמורת 2,500 ש"ח.

אין תמונה
מתאים לכמה שעות או לשבוע שלם

בחברת "קלאסיק קרוזס" (Classic Cruises) מציעים משטים בני כשבוע לחופי יוון, טורקיה וקרואטיה, וחבילות השייט כוללת במחיר גם טיסת צ'רטר מישראל ליעד ממנו מתחילה ההפלגה. המסע נערך ביאכטת "גולט" - ספינת עץ קלאסית בעלת מפרש ומנוע, המאובזרת במטבח, סלון, קבינות ממוזגות ומקלחות אישיות. קבוצה של 10-20 חברים או בני משפחה יכולים להתארח עליה ביחד, ומומלץ שיהיו ביחסים טובים מאוד. המחירים מתחילים מ-1200 יורו לאדם להפלגה של שבוע כולל טיסות, ומשתנים בהתאם לרמת הספינה ומס' ימי ההפלגה.

לשוט עם דולפינים, אופניים על המים או שיט לאור ירח

מועדון היאכטות מקיים מידי שבועיים הפלגות מודרכות לחיפוש דולפינים במימי הים התיכון, עם 70-80 אחוזי סיכוי להיתקלות. ההפלגה מלווה בהרצאות על היונקים הימיים, ובמהלכה מגיעים לעיתים למרחקים של מטרים ספורים מהדולפינים עצמם.

אין תמונה
סיכויים גדולים לפגוש אותם. שיט דולפינים
אין תמונה
מתאים גם לימי הולדת או אירועים לילדים

ספינת הגולט משמשת גם כמלון צף לרוכבי האופניים תחת הקונספט "גולט אופניים". היאכטה מפליגה עם ציוד הרוכבים, אשר פורקים ממנה ויוצאים לרכיבה עם ההגעה לאחת מתחנות העגינה של הספינה לאורך המסלול ביוון או בטורקיה. את חלק מהדרך עוברים הרוכבים על האופניים, כאשר הספינה מתקדמת במקביל אליהם.

שלא כמו מסיבות הפול מון ההמוניות בתאילנד, במועדון השייט בהרצליה מעדיפים את הגרסה האינטימית והרומנטית. מידי אמצע חודש עברי, בלילות של ירח מלא, יוצאת הפלגה לילית לים הפתוח עם 100 אחוז תאורת לילה. כן, דמיינו את זה: אתה והיא, כוסות שמפנייה, ירח מרצד על המים, ארוחת ערב, הספינה מתנדנדת מצד לצד, שמיים זרועי כוכבים – והופה, מחלת ים.

 >> עוד דברים שאפשר לעשות בים
>> הנחות מיוחדות לפעילויות שיט