כמו בתחילתה של כל שנה, גם בימים הראשונים של 2022, מתחילות להתפרסם רשימות הדירוג. לפני כמה ימים פורסמה רשימת המדינות המסוכנות והבטוחות לטייל בהן לקראת השנה החדשה, וכעת מפרסמת רשימת חברות התעופה הבטוחות בעולם. 

AirlineRatings.com, אתר בטיחות וביקורת מוצרים של חברות תעופה, הכריז על 20 חברות התעופה הבטוחות ביותר בעולם ועל עשר חברות הלואו-קוסט הבטוחות ביותר לשנת 2022 מבין 385 חברות התעופה שהיא מפקחת עליהן.

בראש הרשימה השנתית של חברות התעופה הבטוחות ביותר בעולם לשנת 2022 נמצאת אייר ניו זילנד, זאת בזמן שמגיפת הקורונה ממשיכה לשלוט בשיח סביב בטיחות אווירית

"אייר ניו זילנד היא חברת תעופה בולטת עם התמקדות איתנה בבטיחות ובלקוחותיה, ובמהלך 18 החודשים האחרונים, נגיף הקורונה הביא מימד חדש נוסף לאתגרים העומדים בפני התעשייה", אמר ג'פרי תומאס, העורך הראשי של האתר.

"אייר ניו זילנד הצטיינה בספקטרום הבטיחות הרחב, ולא ויתרה על הפרטים הקטנים ביותר, תוך דאגה לצוותי האוויר שלה שעבדו בלחץ משמעותי", הוסיף תומאס.

אייר ניו זילנד (צילום: Jordan Tan, shutterstock)
הכי בטוחה בעולם. אייר ניו זילנד | צילום: Jordan Tan, shutterstock

בשנה שעברה, הייתה זו קוואנטס האוסטרלית במיקום הראשון מבין חברות התעופה הבטוחות בעולם, אך ירדה למקום השביעי עקב תקרית בנמל התעופה של פרת' באוסטרליה, שהתרחשה בשנת 2018. מהאתר נמסר כי הדוח על התקרית החמורה לא פורסם עד סוף 2020, בשל כך נותר מחוץ לדירוג הבטיחות לשנת 2021.

אתיחאד איירווייז הגיעה למקום השני, בעוד קטאר איירווייז הגיעה למקום השלישי, כאשר סינגפור איירליינז ו-TAP פורטוגל השיגו את המקום הרביעי והחמישי בהתאמה.

בדירוג חברות הלואו-קוסט, האתר מסדר את החברות בסדר אלפביתי, כשהדירוג שלהן זהה: Allegiant Air, easyJet, Frontier Airlines, Jetstar Group, Jetblue, Ryanair, Vietjet Air, Volaris, Westjet ו-Wizz Air.

רשימת חברות התעופה הבטוחות ביותר לשנת 2022:

1. אייר ניו זילנד

2. אתיחאד איירווייז

3. קטאר איירווייז

4. סינגפור איירליינז

5. TAP אייר פורטוגל

6. SAS

7. קוואנטס

8. אלסקה איירליינז

9. EVA 

10. וירג'ין אוסטרליה/ וירג'ין אטלנטיק

11. קת'אי פסיפיק איירווייז

12. הוואייאן איירליינז

13. אמריקן איירליינז

14. לופטהנזה 

15. פינאייר

16. KLM

17. בריטיש איירווייז

18. דלתא

19. יונייטד איירליינז

20. אמירייטס